• BIST 109.314
 • Altın 152,858
 • Dolar 3,8291
 • Euro 4,5018
 • Manisa 16 °C
 • İzmir 18 °C
 • Teknik servis elemanı aranıyor
 • Satılık komple bina
 • Maden Mühendisi Aranıyor
 • Bahçeşehir Koleji'ne güvenlik görevlisi alınacaktır
 • Ekofood'ta çalışacak ihracat personeli aranıyor
 • İnşaat teknikeri aranıyor
 • Enza Home açıldı
 • Satış temsilcisi aranıyor
 • İtina ile zeytin silkme makinası ile zeytin silkinir

S(on) köşe yazıma dair...

Dr. Gökhan Gürel

S(on) köşe yazıma dair...

 

Son köşe yazımdan sonra her kesimden, farklı siyasi görüşlere sahip okuyuculardan çok sayıda telefon, e-posta ve yorum aldım.

Eleştirilerin hemen tamamının olumlu yönde olduğunu, Sn.Başkan'ların görevleri başında iken böyle bir işe  girmelerinin etik açıdan uygun görülmediğini belirtmeliyim.

 

Ancak iki olumsuz eleştiri var ki şeffaf ve objektif olmanın gereği olarak mutlaka sizlerle paylaşmalıyım diye düşünüyorum...

 

İlk eleştiri, köşe yazımın altına yorum yapan, ismini bilmediğim bir hanımefendiden ya da beyefendiden.

Rumuzu 'byrrrr'...

Okuduğunu anlamayan ya da anlamak istemediği anlaşılan,kullandığı üsluba baktığınızda ne benim, ne de siz değerli okuyucularımın nezaket çizgisine yaklaşmasının imkansız  olduğu belli olan, hatta kötü  üslubu  nedeniyle savunmaya çalıştığı kişilere, kurumlara ve fikirlere dahi  zarar verebilecek bir yorumcu...

 

Şöyle diyor (onları bu üslupla muhatab ettiğim için okuyucularımdan özür diliyorum) ; 'cezanın içeriğini söliyeyim sana öle boş beleş yazmakla olmuyoo 21 milyar ceza kesildi ruhsatsız işe başlamaktan değil o bol keseden sallama hocam ayıptır başkanlara kesin olmuyacak bir işin düştü senin olmadı ondan sallıyorsun başkanlar adaletlidir rahat ol onların kesip attığı tırnaga kurban olunnn'

 

İşte bu yorumcuya çok samimi bir teşekkür borçluyum.

Bana öyle birşeyi hatırlattı ki kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi !

Evet herhangi bir okuyucunun, Sn.Başkan'lara düşen bir işimin halledilmemesi nedeniyle böyle bir yazı yazacağımı düşünmesi ya da iddia etmesi asla aklıma gelmezdi.

Hazır fırsat elime geçmişken itiraf edeyim !

Başkan'lara bir değil, birden çok işim düştü ! 

Yapmadıklarına ve yapamadıklarına göre onlar için 'olmayacak' işlerdi. Ama bana göre Türkiye' de ve Dünya' da olabilen ve  olabilecek işlerdi.

Sadece ve sadece AKHİSAR için istediğim o işlerin neler olduğunu zaten iki yıldır bu köşede açık açık yazıyorum...

Ama son köşe yazımı yazmamın nedeni tabii ki bu değil !

(Amacın ne olduğunu, okuduğunu anlayabilen herkes anladı zaten)

Ancak yorumcunun 'kesin' ifadesini kullandığını göz önünde bulundurursak, benim Sn. Başkanlara düşen ve halledilmeyen işimle ilgili olarak elinde belge- bilgi olmalı diye düşünüyorum.

Bu nedenle şimdi O yorumcuya ve temsil ettiği zihniyete bir fırsat vermemiz gerekir...

Evet Sn. Yorumcu ve temsil ettiği zihniyet ;

'Kesin' ifadesiyle de belirttiğiniz gibi Sn.Başkanlara düşen ve hallolmayan işlerimin ne olduğunu bana e-posta ile gönderirseniz bu köşede Akhisar halkı ile paylaşırız.

Eğer gönderemezseniz, size yine sizin yorumunuzu iade ederiz ...

' Öle boş beleş yazmakla olmuyoo ' deriz.

Tabii bütün hukuki haklarımızı saklı tutmak kaydı ile....

 

 

İkinci eleştiri ise ; kişiliğine ve arkadaşlığına çok değer verdiğim, aynı zamanda Sn. Hızlı ve Sn. İşçi ile ortak dostumuz olan bir arkadaşımdan geldi.

O arkadaşımın eleştirilerini 'yorumsuz' olarak sizlerle paylaşıyorum...

1. Akhisar' ın hazır beton ihtiyacı, Akhisar' dan olmayan bir beton üreticisi firma ve onun bayisine ait olan iki beton santralinden karşılanıyormuş. Dolayısı ile hazır beton fiyatları bugüne değin  bu firmanın insiyatifi ile belirleniyormuş ki, bu da Akhisarlı yatırımcıların maliyetlerini arttırıyor, rekabet gücünü düşürüyormuş. On Yapı, Akhisar' daki hazır beton ihtiyacının uygun fiyatla karşılanması için kurulmuş. Böylece bu alanda rekabetin başlatılması, beton maliyetlerinin düşürülmesi amaçlanıyormuş.

2. Şimdilik sadece hazır beton üretecek olan şirketin faaliyet alanlarının bu kadar geniş olması, ileride olası faaliyet alanı genişlemesi durumunda tekrar bürokratik işlemlerle uğraşmamak içinmiş.

3. Sn. Salih Hızlı ve Sn. Ömer İşçi' nin bu şirkete başkalarının isimleri ile de ortak olabilecek iken, dürüst davranıp kendi isimleri ile ortak olmuşlar. Böylece aslında Belediye ihalelerine giremeyeceklerini dolaylı olarak deklare etmiş olmuşlar. Ayrıca Sn. İşçi' nin halihazırda başka alanlarda faaliyet gösteren şirketleri kesinlikle Belediye ihalelerine girmiyormuş.

4. Hem Sn.Hızlı hem de Sn. İşçi görevleri boyunca kendi mesleklerini ve iş alanlarını ikinci plana attıkları için maddi yönden ciddi fedakarlıklar yapmışlar. Ayrıca kamunun olanaklarının kişisel çıkarlar için kullanılmaması konusunda çok hassas ve özen gösteren kişiliklere sahiplermiş.

 

Dostumuz (etik tartışması bir yana), bu nedenlerden dolayı Sn.Hızlı ve Sn. İşçi' nin bu yönleriyle haklarının teslim edilmesi gerektiğini benimle paylaştı.

Ben de sizlerle 'yorumsuz' olarak paylaştım...

Yorumu siz değerli okuyucularımıza bıraktım....

Bu yazı toplam 2942 defa okunmuştur.
 • Yorumlar 4
  Yazarın Diğer Yazıları
  Başlangıç Tarihi
  Başlangıç Tarihi
  Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.