• BIST 1.112
 • Altın 474,298
 • Dolar 7,5495
 • Euro 8,9548
 • Manisa 21 °C
 • İzmir 23 °C
 • Özdemirler Turizm güncel tur listesi
 • Gaziler Günü programı belli oldu
 • Ücretli öğretmenlik duyurusu
 • Bay - bayan pompa görevlisi aranıyor
 • Vasıfsız personel ve muhasebe elemanı aranıyor
 • B ehliyetli eleman aranıyor
 • Bayan eleman aranıyor
 • Ön muhasebe personelleri aranıyor
 • Çok leziz kampanya çok iyi fiyata diyarında
 • Öndemak Isıtma Sistemlerinde dev kampanya
 • Nuri Giyik Sanayi sitesinde kiralık iş yerleri

Şimşek "Kayış öğretmelerden özür dilemeli"

Okunma Sayısı: 3523
Şimşek Kayış öğretmelerden özür dilemeli
TEK-GIDA-İŞ Sendika Akhisar Baş Temsilcisi Osman Kayış’ın, Eğitim Bir –Sen Akhisar İlçe Temsilcisi Halil İbrahim Şimşek’in TEKEL binası ile ilgili açıklamalarına yönelik yaptığı eleştirileri değerlendiren Memur- sen İl başkanı , Eğitim Bir –Sen

Şimşek: “Kayış öğretmelerden özür dilemeli”
>>>> Kenan MOLLA

TEK-GIDA-İŞ Sendika Akhisar Baş Temsilcisi Osman Kayış’ın, Eğitim Bir –Sen Akhisar İlçe Temsilcisi Halil İbrahim Şimşek’in TEKEL binası ile ilgili açıklamalarına yönelik yaptığı eleştirileri değerlendiren Memur- sen İl başkanı , Eğitim Bir –Sen Manisa Şube Başkanı Abdülnasır  Şimşek, öğretmenleri hedef alan sözlerin temelsiz ve saygısızca  olduğunu,  Kayış’ın eğitim camiasından ve tüm öğretmenlerden özür dilemesi gerektiğini söyledi.

TEK-GIDA-İŞ Sendika Akhisar Baş Temsilcisi Osman Kayış’ın “Tüm öğretmeleri temsil etmeyen bir grup öğretmenin kimseye danışmadan Tekelin merkez binasına talip olması ve bu konuda dedikodu mahiyetinde her yerde konuşmaları işçi arkadaşları rahatsız etmektedir. Bu tür söylemler ilçe içersinde kurumlar arasında dayanışmayı bozan, kurumlar arası iyi niyet ilişkilerinin dibine bomba koyan ve öğretmelere yakışmayan bir davranıştır.. Bu tür eylem ve söylemler nezaketsiz ve adap bilmemeliktir. Bunu yapanların bütün öğretmenleri temsil ettiğine bizde inanmıyoruz. Biz bu binada devletin bize verdiği görevi yapıyoruz. 0keyoynamıyor, taş dizmiyor, kimsenin dedikodusunu yapmıyoruz.İlçemizin eğitim sorunları büyük. Öğrencilere eğitim verecek derslik sıkıntısı had safhada olduğunu eğitim çalışanları ifade etmektedir. Geçenlerde Öğretmen evi için yürüyenler niye bir de ilçemizin eğitim sorunları için yürümüyorlar. Kendi rahatları için yürümek. Ucuza çay içmek, kağıt ve 0key oynamak, herkesin eksiğini gediğini arayıp dedikodu yapmak için yürümek eğitimciye yakışmıyor.” ifadelerini içeren açıklamasına Memur- sen İl başkanı , Eğitim Bir –Sen Manisa Şube Başkanı Abdülnasır Şimşek’ten tepki geldi.

“HİÇBİR HAK BAŞKASINA HAKARET ETME ÖZGÜRLÜĞÜNÜ GETİRMEZ”

Eğitimcileri hedef alan çirkin sözlerin yer aldığı açıklamanın  talihsiz olduğunu belirten Şimşek , “Bizim arkadaşımız düzenlenen iftar yemeğinde  kız meslek binasının öğretmenevi’ne verilmesini eğitim öğretim açısından sakıncalı olduğunu ifade etmek istemiş, fakat tekelin işyeri temsilcisi algılamada bir problem yaşadığı için bunu başka türlü anlamıştır. Aslında vali Orhan Işın zamanında biz 3 sendikanın temsilcileri olarak TEKEL binasının öğretmenevine tahsisi konusunda anlaşmaya varmıştık. Fakat daha sonra ne olduysa valilik bundan vazgeçti. Benim asıl değinmek istediğim konu bu arkadaşımızın kendi haklarını savunmak isterken başkalarına edep dışı saldırmasıdır. Demokratik ülkelerde haklarınızı savunabilirsiniz. Fakat hiçbir hak başkasına hakaret etme özgürlüğünü getirmez. Bu arkadaşımız öğretmenevlerini dedikodu yapılan taş oynanan dersi bırakıp kaçan öğretmenlerin toplandığı bir yer olarak görüyor. Öğretmenleri de dedikoducu kumarbaz ve işine sadık olmayan kişiler olarak gösteriyor.” dedi

“HERKESİN KENDİSİ GİBİ ÇALIŞMADIĞINI İŞİNİ SAVSAKLADIĞINI ZANNEDİYOR”


“Anlaşılan biz bu arkadaşımıza saygıyı öğretememişiz” diyerek sözlerine devam eden Şimşek “Arkadaşımızın bağlı bulunduğu KİT’lerden kurumların nasıl batırılma noktasına getirildiğini  çok iyi biliyorum. Satılmasından şikayetçi olduğu kurumun satılma noktasına gelmesinde bu arkadaşlarımızın da payının olduğunu herkes biliyor. Her halde arkadaşımız bu açıklamayı yaparken kendini aynada görüyor. Herkesin kendisi gibi çalışmadığını işini savsakladığını zannediyor. Saygın ve kutsal bir mesleği icra eden öğretmenlere yakışıksız ifadeler kullanacağına, kendisinin de çalıştığı kurumun nasıl batma noktasına geldiğini sorgulaması daha anlamlı ve saygı duyulacak bir davranış olurdu. Açıklamada yer alan ifadeler gerçektende çok çirkin.  Bir kere öğretmenevlerinden bütün kamu çalışanları faydalanmakta ve burayı bir dinlenme ve sosyal tesis olarak kullanmaktadırlar. Arkadaşımız eğitimcilere saygıdan bahsederken hemen 2 satır sonra saygısızlığı ve terbiyesizliği de kendisi yapmaktadır. Bu davranışını şiddetle kınıyoruz.  Bu arkadaşımızın eğitim camiasından ve tüm öğretmenlerden özür dilemesi gerektiğini bütün kamuoyunun takdirlerine sunuyorum” dedi.

 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PAUSE COFFEA
 • Pause Coffea Akhisar
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.