• BIST 8039.18
 • Altın 1681.316
 • Dolar 27.1762
 • Euro 28.9488
 • Manisa 19 °C
 • İzmir 22 °C
 • Manisa ASKF, Alt yerel ligler açıklaması
 • Argon Kaynak Ustası, Torna Ustası ve Üretim Personeli aranıyor
 • Kalite Mühendisi Aranıyor
 • Grafik Tasarım Personeli Aranıyor
 • Bay-Bayan Garson Aranıyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Satranç Seçmeleri Kapalı Spor Salonunda Yapıldı!

Okunma Sayısı: 4349
Satranç Seçmeleri Kapalı Spor Salonunda Yapıldı!
Türkiye Satranç Federasyon (TSF) Manisa ili 2006 yılı yaş grupları Akhisar seçmelerine 221 satranççı müracaat etti. 209 satranç yarışması katıldığı seçmelere Akhisar, Soma, Kırkağaç ve Selendi’den Satranç sever yarışmacılar katıldı. İki gün süren ya

Satranç Seçmeleri Kapalı Spor Salonunda Yapıldı!
AKHİSAR: (Kenan MOLLA)

Türkiye Satranç Federasyon (TSF) Manisa ili 2006 yılı yaş grupları Akhisar seçmelerine 221 satranççı müracaat etti. 209 satranç yarışması katıldığı seçmelere Akhisar, Soma, Kırkağaç ve Selendi’den Satranç sever yarışmacılar katıldı. İki gün süren yarışmalar 6. grup 12 kategoriden oluştu. Satranç seçmelerinde TSF,Gençlik Spor Müdürlüğü ve Akhisar Belediyesinin organizasyonunda Federasyon Temsilcisi Uluslar arası Hakem Kıyasettin Aydın, TSF Turnuva Sorumlusu Baş Hakem Mesut Avcı, Müsabaka Müdürü Özkan Bakır, Abbas Barlas, Mecit Şahin, Alaattin Dolap, Salim Güven, Bilgisayar Hakemi Ali Semerci, Serkan Taşçı, Yeter Bölükbaşı, Tuncay Şen, Sayit Demir, Cengiz Keskin 12 hakem görev yaptı. 8 yaş altı satranç seçmelerine 50 bay, bayan yarışmacı katılırken şölen yapıldı. 7 satranç turuna pasta, balon, katılım, Kapaklı Kitabevi, Elit Dershanesi, Ak-Sek, İlçe Temsilcilik ve Şehitler turu altında yarışmalar yapıldı. Akhisar Belediyesi Kapalı Spor Salonunda yapılan Türkiye Satranç federasyon (TSF) Akhisar, Soma, Kırkağaç ve Selendi’den katılan satranç yarışmacıları iki gün dereceye girmek için ter döktüler.

Seçmeler için yapılan törende saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra açış konuşmasını satranç İlçe temsilcisi ve Baş Hakem Mesut Avcı yaptı. Avcı “Seçmelere katılım yoğun olduğu iki gün sürecek yarışmalarda tüm katılan satranç yarışmalarına başarılar” diledi.

Kapalı Spor salonunda iki gün süren TSF satranç seçmelerinde en küçük yarışmacı Bayan Aslı Kahraman ve Bay İhsan Eren Duran’a madalyalarını Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek verdi.

TSF Satranç seçmelerinde Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek Konuştu. Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek;” 20 yıllık meslek hayatımda ilk defa çok küçük bir bayan tarafından plaket aldım çok mutlu oldum. Sevgili sporcu kardeşlerim, burada iki günlük yarışma heyecanı sonunda muhteşem görüntüler yaşandı. Akhisar ilçemiz başta olmaz üzere Soma ve Kırkağaç’tan 250 civarında minik sporcumuz satranç için burada iki gün ter döktü. Tabiki her yarışmada olduğu gibi bazı sporcularımız dereceye girdi diğerleri gelecek turnuvalarda şanslarını biraz daha gayret ve azimli bir şekilde denemek için direneceklerdir. Zihinsel spor olarak tanımladığımız satrancın spor, dostluk, barış, işbirliği ve kardeşlik havasını hep birlikte soludular ve yaşadılar. Bu iki günlük maraton boyunca velilerde çocuklarını yalnız bırakmadılar ve onlarla beraber oldular” dedi.

6. grupta 12 kategoride yapılan yarışmalarda ilk üçe giren yarışmacılara madalya ve seçmelere katılan yarışmacılara katılım sertifikası verildi. Akhisar belediyesinin sponsorluğu İlçe gençlik ve Spor Müdür organizatörlüğü yapılan satranç seçmelerinde satrançça destek veren Kaymakam Mustafa Çek’e en küçük yarışmacı Aslı  Kahraman plaket verdi. Akhisar’da satranç sporuna destek veren kişi ve kuruluşlar “Şükran Belgesi” İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Özkan Bakır verdi.

Satranç seçmelerinde 1. olan yarışmacılara Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek 2. olan yarışmacılara Türkiye Satranç Federasyon Disiplin Kurulu Başkanı Vehbi Başaran 3. olan yarışmacılar Akhisar İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Özkan Bakır madalyalar verdi.

8. yaş genel katılım: 1 Boran Kazancı,2. Reşat Efe Uncu, 3 Mehmet Karadeniz

8. Yaş Bayanlar : 1. Ece Arat, 2. Bilgesu Baç, 3. Aleyna Sasallı,

10 yaş Genel Katılım: 1. Tuna Taşkınlar,2. oğuz Öner, 3. Barış Taşkınlar

10 Yaş Bayanlar 1. Mine Göldelioğlu, 2 Gizem Tan, 3 Mısra Kalkan

12 yaş Genel Katılım: 1. Ali Uncu, 2 Şerif Can Afacan, 3 Özgür Erhun

12 yaş Bayanlar : 1. Sevinç Ersoy, 2. Eda Yalcın, 3 Yaren Şatır

14 yaş Genel Katılım: 1. Serdal Karadeniz, 2. Okan Bağlar, 3 Semih Kerti

14 yaş Bayanlar 1 Gizem Kavaklı,

16 Yaş Genel Katılımı: 1. Barış Karadeniz, 2. Selçuk Kızıltaş, 3 Murat Kança

16 Yaş Bayanlar 1 Hülya Güngör,

18 Yaş Genel Katılımı 1. Murat Tarih Curaoğlu, 2 Aykut Açık, 3 Deniz Çelik


 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.