• BIST 7913.76
 • Altın 1864.371
 • Dolar 28.9774
 • Euro 31.2033
 • Manisa 8 °C
 • İzmir 10 °C
 • Akhisarlılar Yeni Yılda TÜTÜN OTEL’de Eğlenceye Doyacak
 • İHK programı belli oldu
 • Eksen Kurs Merkezlerinde KPSS - ALES - DGS kayıtları devam ediyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

SANAT TERÖRİZME ALET EDİLEMEZ

Bahadır Yenişehirlioğlu

SANAT TERÖRİZME ALET EDİLEMEZ

Türk sinemasının alanındaki en önemli etkinliklerinden biri olan ve 60’ıncısının düzenlenme süreci devam eden ‘Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde, belgesel yarışması bölümünde “Kanun Hükmünde” “Kanun Hükmü” adlı belgesel yer aldığı görülmektedir. Böylesi önemli bir festivalde, sanatın gücü kullanılarak mağduriyet algısı üzerinden FETÖ terör örgütü propagandası yapılmasına vesile olunması son derece vahimdir.

15 Temmuz gecesi bu millete yaşatılan acıları unutmadık ve unutmayacağız. Ülkesinin meclisini bombalayacak, milletine kurşun sıkacak kadar gözü dönmüş cani bir terör örgütünün propagandasına müsaade etmeyeceğiz.

Sanata karşı bu kadar duyarlı olan sanatçıların Atatürk Dizisi hakkında ağızlarını bıçak açmazken bugün FETÖ söylemleri içeren bir filmin savunuculuğuna soyunmaları manidar. Ülkemiz bazı sanatçılar eliyle yürütülen bir FETÖ operasyonu ile karşı karşıya. Millete kurşun sıkan FETÖ’cülerin karşısında duramayanlar bu ülkede özgürlüklerden ve sanattan asla bahsedemezler. 15 Temmuz ruhunu anlamayanlar milletimizin kodlarındaki istiklal aşkını anlayamazlar.

Aziz milletimizin 15 Temmuz’da verdiği destansı mücadelesinin itibarsızlaştırılması, sanatın provokasyon unsuru olarak kullanılması çabasının bir parçası olmayacağı yönünde Kültür Bakanlığımızın çok isabetli bir basın açıklaması oldu. Türkiye’nin yakın zamanda yaşadığı darbe işgal girişiminin daha 7. yılında bu tür basiretsiz tutumları akıl tutulması olarak ya da FETÖ tutulması olarak görmekteyim. Değil üzerinden 7 yıl, 70 yıl da geçse 15 Temmuz'un unutulmasına ve unutturulmasına izin vermeyeceğiz. Hiçbir sinsi senaryonun birlik ve beraberliğimizi bozmasına müsaade etmeyeceğiz

Türkiye ve Türk halkı, 15 Temmuz 2016'da darbeyi engelledi; darbecileri yendi; demokrasiyi, özgürlüklerini, iradesini ve hukuk devletini korudu. Türkiye ve Türk halkı, FETÖ'nün darbe teşebbüsünü engelleyerek; bölünmekten, işgalden, istiklalimizi, istikbale dair umudumuzu kaybetmekten, birliğimizin ve beraberliğimizin bozulmasından kurtulmuştur.

Bugün sanat yapabiliyorsak, sanata dair festivaller düzenleye biliyorsak o gün canları pahasına sokaklara ineen aziz milletimiz sayesinde olduğunu unutmayacağız.

Darbeciler sadece millete değil Kurtuluş Savaşı’nda dahi düşmanın kurşun atamadığı millî iradenin tecelligâhı Türkiye Büyük Millet Meclisine, Cumhurbaşkanlığı Külliyesine, Polis Özel Harekâta, Emniyete, MİT’e bombalar yağdırmıştır.

Sivil vatandaşlarımızın üzerine hedef gözetmeksizin ateş edilmesi, tankların masum insanların üzerine sürülüp onların şehit edilmesi, bombalarla etrafın yakılıp yıkılması, bütün bunlar bu terör örgütünün gerçekleştirmeye çalıştığı vahşice darbe teşebbüsü saldırılarıdır. Kendisini bu ülkenin bir ferdi, bu milletin bir evladı olarak hisseden herkes, hain darbe girişiminin karşısında yer almalıdır.

Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararlılığının kurtardığı o tarihi gecede, kimin nerede durduğunu not ettik. FETÖ'cü hainleri tanıdığımız gibi, hainlere arka çıkan mihrakları, destek veren odakları da hafızamıza, silinmeyecek bir şekilde kaydettik.

‘Şu anda 'darbe teşebbüsü başarısız kılınmıştır, bundan sonra bir netice alma ihtimalleri, imkanları yoktur' diye bizim tedbir almamak, rehavete kapılmak fevkalade yanlış olur." O zaman FETÖ terör örgütünün amacına hizmet etmiş oluruz. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un "İbret almayanlar için tarihin tekerrür edeceği" ikazı her daim aklımızda bulunmalı.

Bugün artık başka ihtimallerin tamamen ortadan kalkması için alınması gereken tüm tedbirler, yapılması gereken ne varsa yapılarak bu ülkenin bir daha darbelerle ve darbe girişimleriyle karşı karşıya kalmaması gerekmektedir.

Bu yazı toplam 502 defa okunmuştur.
 • Yorumlar 0
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.