• BIST 110.814
 • Altın 274,491
 • Dolar 5,7963
 • Euro 6,4769
 • Manisa 13 °C
 • İzmir 14 °C
 • British Town’da yeni İngilizce kurları açılıyor
 • Akhisarlı gençlere Dijital Ben projesi anlatılacak
 • Emlak danışmanları aranıyor
 • Otel Tütün Yılbaşı programı
 • Selçuk Restaurant 2020 yılbaşı programı
 • Fizyoterapist, özel eğitim ve okul öncesi öğretmeni aranıyor
 • Amatör Denizcilik kursu açılıyor
 • Bay – bayan anketörler aranıyor
 • Akhisarlı genç yönetmen ve oyuncu
 • Çarıkçı Grup güvencesiyle ev sahibi olun!

Özlenen Akhisar

Samet Gögen

Özlenen Akhisar

Akhisar eski günlerine geri mi dönüyor?

Manisa’nın ve Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Akhisar, bu hafta bir çok etkinliğe ev sahipliği yaparken, Akhisar halkınında dolu dolu bir hafta sonu geçirmesine vesile oldu.

Öncelikle Akhisar Belediyesporumuz evinde üç müsabaka gerçekleştirdi ve 2 galibiyet, 1 beraberlikle yenilmezliğini devam ettiriyor. Akhisar halkının yoğun ilgisi ve kombineleri hemen tüketmesine bakacak olursak, şehrin futbolu ne kadar özlenmiş olduğunu gösteriyor.

Mükemmel bir stadla birlikte bu heyecanı geçte olsa şehrimizle tekrardan buluşturan Akhisar Belediyesi yönetimine, Meclis üyelerine ve Akhisar Milletvekili Uğur Aydemir’e teşekkür ederiz.

 Stadın az da olsa eksikleri ve düzenlenmesi gereken bazı uygulamaları olsada seyircinin tirübünleri doldurması ve coşkusu görülmeye değer diye düşünüyorum. Önemli bir maçı daha geride bıraktık. Bursa Spor’u sahamızda yenerek derin bir nefes almış olsakta asıl önümüzdeki Karabük ve Konya maçları çok önem teşkil ediyor. İnanıyorum ki haftaya Karabük maçı ve sonrasında Konya maçını kazanarak ligdeki durumumuzu garantileştireceğiz.

YENİLGİYİ HAZMEDEMEDİLER

Kendi sahamızda yendiğimiz Bursa Spor’un taraftarı yenilgiyi hazmedemediler. Daha maç devam ederken kendi aralarında kavga etmeleri olayların çıkacağının göstergesiydi. İl güvenlik kurulunun büyük hatası sebebiyle gerçekleşen olaylarda tek sevincimiz olası bir büyük yaralanma yada can kaybının yaşanmamış olmayışıdır. Şehirin göbeğinden böyle taraftarı otobüslerle geçirirseniz muhakkak olaylar olur. Kahvede çoğunun yaşlı olmasına rağmen hiç aldırış etmeden kahveyi basan Bursa Spor taraftarının holiganları kapı pencere indirdi. Sokaktan geçen Akhisar Belediyespor taraftarına saldırdı. Akhisar taraftarının da karşılık vermesiyle birlikte istenmeyen olaylar meydana geldi. Her ne kadar tasvif etmesemde kendini yüksekte  gören Bursa taraftarı ağzının payını aldı diye düşünüyorum.

HALK OYUNLARI CAN ÇEKİŞİYOR

Her yıl düzenlenen İl müsabakaları bu yıl Akhisar da gerçekleştirildi. Koskoca Manisa’dan 6 tane ekip katıldı. Bunların 3’ü Akhisar, 2’si de Soma’dan. Bir diğer ekip ise Alaşehir ilçesinden geldi. Manisanın birçok İlçe ve Büyükşehir Belediyesi olasına rağmen sadece Soma Belediyesi yarışmalara katıldı. Bu ekiplerden 5’i birinci olarak Manisa’yı bölge yarışmalarında temsil edecekler. Üzüldüğümüz ve doğru olmadığını düşündüğüm bir sonuç ise Alaşehir ekibi oldu. Güzelce sergiledikleri oyunları sonucunda ikinci oldular fakat haklarının birincilik olduğunu düşünüyorum. Rakiplerinin gerek oyunları gerekse tavırlarına bakacak olursak aralarında dağlarca fark olmasına rağmen hakemlerimiz o şekilde değerlendirmiş. Ama uzak diyarlardan sabahın köründe gelip oyunlarını başarıyla sergileyip hak ettikleri dereceyi almamaları üzücü olsada Antrenörleri Ziya Öztürk arkadaşımızı tebrik ediyorum.

Akhisar’ın Akhisar Gençler Birliği, Akhisar Dans ve Misak-ı Milli Alişefik İlköğretim Okulu Halk Oyunları Ekiplerinin Antrenörlerini ve sporcularnı da sergiledikleri güzel oyunlarından ve aldıkları derecelerinden dolayı tebrik ederim.  

Diyeceksiniz ki sende Halk Oyunları Antrenörüsün sen neden katılmadın? Halk Oyunları belli kurumların desteği ile gerçekleştirilebilecek bir spor dalıdır. Gerek Okullar, gerek Belediyeler yada büyük kulüplerin desteği olmadığı takdirde maalesef spor müsabakalarına katılmak külfetli bir iştir. Biz de her ne kadar elimizde yeteri kadar sporcu olsa da gerekli desteği bulamadığımızdan katılamıyoruz. Ama seneye Akhisar’ı temsil etmek için gerekli girişimleri şimdiden yapmaya başladık. Gençlerin bu tür faaliyetlerde tecrübe kazanması, onların kişisel gelişimlerine de ne kadar faydalı olduğuna herkesin inanmasını istiyoruz.

Akhisar dolu dolu bir hafta sonu geçirdi. Resim sergileri, tenis müsabakaları, Amatör futbol müsabakaları, halk oyunları, Akhisar Belediyesporun Futbol ve Basketbol müsabakaları ile yoğun bir hafta sonu oldu. İnşallah bundan sonra bu tür faaliyetler sürekli hale gelir. Emeği geçen tüm yöneticilere teşekkür ederiz. İşte özlediğimiz Akhisar bu, eskisi gibi…

Bu yazı toplam 1849 defa okunmuştur.
 • Yorumlar 0
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
PAUSE COFFEA
 • Pause Coffea Akhisar
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.