• BIST 116.511
 • Altın 162,239
 • Dolar 3,7374
 • Euro 4,6518
 • Manisa 8 °C
 • İzmir 11 °C
 • ATSO’dan Duyuru
 • Part time çalışacak bayan garson aranıyor
 • Stüdyo Taner'de dış çekim randevuları başladı
 • Özel Akhisar Merkez Lisesi eğitim bursu sınavı 10 Mart’ta
 • Devren kiralık mağaza
 • Okuma yazma bilmeyen kalmasın!
 • Aşçı aranıyor
 • Bahçeşehir Kolejine Öğretmen alımı yapılacaktır
 • Tornacı, CNC Operatörü ve bahçıvan aranıyor
 • Sınay & Finans Eğitim-Yönetim-Danışmanlık
 • Fayton Hotel’de düğün rezervasyonları başladı
 • Türkiye Petrollerinde Sürekli İndirim
 • Meydan Düğün Salonlarında yüzde 50’ye varan indirimler başladı
 • Masal tadında bir düğün hikâyeniz olsun ister misiniz?

Akhisar 251 Bin Dev Öğrenci Projesi

Okunma Sayısı: 3380
Akhisar 251 Bin Dev Öğrenci Projesi
14 Aralık 2011 Salı günü saat 14:30’da Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Akhisar’ı ziyaret ederek, 251 Bin Dev Öğrenci Proje’mizin tanıtım toplantısına katıldı. Manisa Valisi H. İbrahim Daşöz salona girişinde Akhisarlı müzik öğretmeni Murat Metin’in best

Akhisar 251 Bin Dev Öğrenci Projesi
Akhisar: (Kenan MOLLA)

            14 Aralık 2011 Salı günü saat 14:30’da Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Akhisar’ı ziyaret ederek, 251 Bin Dev Öğrenci Proje’mizin tanıtım toplantısına katıldı. Manisa Valisi H. İbrahim Daşöz salona girişinde Akhisarlı müzik öğretmeni Murat Metin’in bestelediği 251 dev öğrenci marşı ile karşılandı.
      Dev yürekli öğrencilerle Akhisar Belediyesi Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonunda buluşan Manisa Valisi H. İbrahim Daşöz, projenin tanıtımına katılarak Okul, Kurum Müdürleri, Okul Kurum Müdür Yardımcıları, Okul Aile Birliği Başkan ve Temsilcileri, Öğretmenler ve Öğrencilerin sorularını yanıtladılar.
     Toplantıya, Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Akhisar Kaymakamı Kamil Köten, Akhisar Belediye başkan yardımcısı Ömer İşçi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şerafettin YEL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Göksugür, Okul Kurum Müdürleri, Okul Kurum Müdür Yardımcıları, Okul Aile Birliği Başkan ve Temsilcileri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
    Toplantıda, Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, “251 Bin Dev Öğrenci Projesi” ile ilgili öğrencilerin sorularını yanıtladı.

            Manisa Vali Halil İbrahim Daşöz;” Akhisarlı öğrencilere neden dev öğrenci demişler, doktorlarımız bizlere söylüyorlar, Akhisarlı dev öğrencileri hepsinin yüreği iki kat büyük diyorlar. Şimdi buradan sormak istiyorum. Kimler Akhisar’ı seviyor, bir öğrenci kendisini sever mi, Peki anne, babasını sever mi, Öğretmenlerini sever mi, Peki ilçesinde yaşayan komşularını, hemşerilerini sever mi.  Peki vilayetini sever mi, Ülkesini sever mi,  Peki bir öğrenci dedikodu yapar mı.  Bir diğer öğrenci yalan söyler mi, Peki bir diğer öğrenci çekirdeği yiyip kabuğunu sevdiği şeyleri sokaklara atar mı, Peki tırnakları uzatır m. Peki bir diğer öğrencinin yattığı yer yaşadığı şehir temiz olur mu, şimdi yabancı birileri gelse bu şehri çok temiz görse derler ki bu şehir ne kadar temizmiş burada yaşayan insanlar buranın çocukları ne kadar güzelmiş derler.

            Sizin Manisa’ da kaç tane dev arkadaşınız var, 251 bin tane değil mi. Peki bu 251 binin kaç tanesi Akhisarlı, Bundan sonra şehirlerimizin girişine yazıyorlar. Salihliye yazmışlar, Alaşehir’ e yazmışlar, Demirci’ ye yazmışlar. 251 bin devin 26 bin 500’ü Akhisar da bulunmaktadır.

            Peki, bir diğer öğrenci ilini ilçesini iyi tanıtır mı? İlçesini ilini dev öğrencilerden daha iyi tanıtacak birisi var mı? Sizler kartpostal denemelerine başladınız değil mi? Yılbaşı geliyor bir takım hazırlıklar vardır. Peki, Akhisar’ın neyi meşhur çocuklar? Hem yeşil zeytini meşhur hem siyah zeytini meşhur. Peki, başka neyi meşhur? Akhisar’ın köftesi de meşhur değil mi? Ramiz’imiz var, Hünkar’ımız var,

            Peki, Akhisar’ın başka neyi meşhur? Mesela şimdi Akhisar Belediye Spor şampiyonluğa oynuyor. Peki, Akhisar’ın içinde tarihi yerler harabeler var nedir onun adı? Peki, yenilerde yeni yer yapıldı müzeniz biliyor musunuz, Peki, çocuklar bir diğer öğrenci olarak bir öğrencinin çalışkan olması gerektiğine inanıyormusunuz.

            Peki çocuklar Akhisar’ı gerçekten en iyi kim tanıtır. İnterneti en iyi kim kullanır. Çocuklar bana söyler misiniz anne babalarınız mı iyi kullanıyor yoksa siz mi, o zaman interneti iyi kullanan şehrinin tanıtımını da iyi yapar değil mi. O zaman bir dev öğrenci olarak söz veriyor musunuz okullarınız da Akhisar’ın Manisa’ya tanıtım sitelerini kurmaya söz veriyor musunuz? Peki, bu tanıtım portalının içinde Akhisar fotoğrafları dönümü oluşturmak istiyor musunuz? Bunun çok faydası olacağına inanıyor musunuz.

            Çocuklar işte dev öğrenci projesi bu konularda farkındalık yaratmak isteyen proje. Biz şuna inanıyoruz her insan için geçerli ama çocuklar için daha da geçerli. Hiçbir çocuk sadece bizim sandığımızdan ibaret değil ve daha da önemlisi onun temrini onun sandığından fazlasıdır. Bir kere çocuklarımızı en az 4-5 konuda büyüklerden çok üstün oldukları özellikler var. İşte bunlardan bir tanesi bilgisayarı ve interneti kullanma becerisidir. Çocuklar Akhisar’ı kim tanıtmalıdır. Belki dev öğrenci olduğunuzu fark etmeden önce şöyle diyecektiniz ki bütün anketler böyle gösteriyor. İşte Kaymakam tanıtmalıdır, Belediye Başkanı tanıtmalıdır. Orada milletvekili varsa o tanıtmalıdır, Kültür Bakanı tanıtmalıdır, müze müdürü tanıtmalıdır. Türkiye’nin neresine giderseniz gidin bu cevabı alırsınız. Ama bugün artık bir şey değişiyor. Tabi ki onlarda tanıtmalıdır ama çocuklar hiç kimse sizden daha iyi tanıtamaz burayı.

            251 bin dev öğrenci marşını Amasya’da beraber çalıştığım öğretmen arkadaşım, Akhisarlı müzik öğretmeni Murat Metin’in bestelediği bu marştır. Akhisar’ın bize en büyük katkısı da bu marştır. Amasya’daki dev öğrenci marşını yazmıştı, Manisa’daki 251 bin dev öğrenci marşını da Murat Metin yazdı. Buradan öğretmenimize alkış istiyorum. Adıyaman’da çok değerli ve yetenekli bir müzik öğretmenimiz vardı. Hülya Palancı, bu öğretmenimizin eşinin kardeşi de Meltem Mutlu, Akhisar’da Hasköy ilköğretim okulunda görev yapıyor. Bu projeye sonuna kadar destek vermek için beni aradı bundan sonrada o da projeye katkı yapacaklar” dedi.

Paylaş


 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  Başlangıç Tarihi
  Başlangıç Tarihi
  Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.