• BIST 8026.27
 • Altın 1925.043
 • Dolar 28.8749
 • Euro 31.4207
 • Manisa 16 °C
 • İzmir 17 °C
 • Eksen Kurs Merkezlerinde KPSS - ALES - DGS kayıtları devam ediyor
 • Dr. Dt. Simge Ayazoğlu Akhisar Ortodonti kliniği açıldı
 • Has Evrensel Özel Güvenlik Yenileme kayıtları devam ediyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

MHP Akhisar İlçe Teşkilatından Aşure Dağıtımı

Okunma Sayısı: 2642
MHP Akhisar İlçe Teşkilatından Aşure Dağıtımı
Milliyetçi Hareket Partisi Akhisar İlçe Teşkilatı Başkanlığı bugün öğleden sonra aşure dağıtarak son günlerde basını meşgul eden Hrant Dink hakkında basın açıklaması yaptı. Parti yönetim kurulu ile kadın kolları birlikte iş bankası karşısında bulu

MHP Akhisar İlçe Teşkilatından Aşure Dağıtımı
Akhisar (Kenan MOLLA)

Milliyetçi Hareket Partisi Akhisar İlçe Teşkilatı Başkanlığı bugün öğleden sonra aşure dağıtarak son günlerde basını meşgul eden Hrant Dink hakkında basın açıklaması yaptı. Parti yönetim kurulu ile kadın kolları birlikte iş bankası karşısında bulunan Emekli Öğretmen Şükran Ayaz parkında ilk olarak basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasında bulunan MHP Akhisar İlçe Başkanı Osman Oktay “Yer altı ve yerüstü kaynakları ve jeopolitik konumu nedeniyle bütün emperyalist güçlerin gözünün üzerinde olduğu ülkemizde 2007 yılının ilk günlerinde menfur bir cinayet yaşadık. Biz yaradılanı severiz; yaratandan ötürü dediğimiz için, saldırı kime olursa olsun tasvip etmemiz mümkün değildir, özellikle bunun insanın düşüncelerinden, fikrinden dolayı olması halini hiçbir şekilde kabul edemeyiz. Ancak bizi cinayet kadar üzen, sonrasında cenaze töreninde yaşananlardır. Cenazede atılan sloganlar ve taşınan dövizlerle devlete karşı bir takım odaklarca hakaret ortamı oluşturulmuştur. Bir linç ve karalama kampanyası düzenlenmiştir. ‘Hepimiz Htant’ ız’ dedikleri bu gazeteci kimdir? ‘Zehirli’ Türk kanından bahseden ve bu hakaretten dolayı Türk Ceza Kanunu 301. maddesinden dolayı mahkum bir gazetecidir. Bu ülkede Uğur Mumcu, Hamlemitoğlu, İ. Darendelioğlu gibi ülkesini düşünen inananlar gazeteciler öldürüldü, hiçbirinin cenazesinde bu hassasiyetler neden gösterilmedi. Kaldı ki bu cenazeye katılanlar bu güne kadar binlerce vatan evladını şehit verdiğimiz Pkk mücadelesindeki cenazelerden birine katıldılar mı, bölücü örgüt aleyhine slogan attılar mı, ne yazık ki hayır, atamazlar çünkü onlar cenazede bir tane Türk Bayrağı bile taşımadılar.

Ülke Parçalanmaya Sürüklenmektedir

Bu yaşananlar bizim kanımıza dokunmaktadır. Alenen bütün değerlerimize hakaret edilmiştir. Bu bir başkaldırıştır. Ortada kaynağı belli bir tahrik vardır. Sağduyulu vatandaşlarımız bunun bilincindedir. Ülkemizi karanlığa götürmek isteyenlerin Türk Ceza Kanunu 301. maddeye yönelik protestolarını da kabul etmemiz mümkün değildir. Bu hüküm devletin temelidir, değiştirilemez. Kaldı ki maddenin son fıkrası, eleştiri amacıyla yapılması halinde ceza verilmeyeceğini ifade etmektedir. Bize göre 301. madde protesto ediliyor ancak amaç içten ve dıştan kuşatılan ülkeyi parçalamaya doğru sürüklemektir.

Bildiğiniz gibi ekonomik manada en üst sivil toplum örgütü olan TÜSİAD adında bir kuruluş vardır. Ancak bu örgüt bugüne kadar ekonomi dışında bütün konularda ilgilenmiştir. Son olarak TÜSİAD başkanın söyledikleri bölücü unsurların elini güçlendirecek ve bölücü unsurlara güç veren mesajlardır. TÜSİAD milli değere, inanç değerlerine ve inanç özgürlüğüne karşı başkaldıranların artmasını teşvik eden bir kurum haline gelmiştir.

60. Hükümet Milliyetçi Hareket

Kısaca söylemek istediğimiz ülkemiz içten ve dıştan ihanet odakları tarafından kuşatılmıştır. Ülkenin her cephede çöküş yaşadığı bu tablo karşısında tek çıkış yolu sandıktır. AKP hükümetinin 4 yıllık icraatının tahribatı ortadadır. Türk Milleri bu iktidarı sandık başında tasfiye edecek bilinç ve olgunluğa sahiptir. MHP Büyük Türk Milletinin desteği ve teveccühüyle ve hiç kimseye diyet borcu olmadan iktidara gelecektir. Son olarak ’60. hükümeti milliyetçi hareket’ diyoruz” dedi. Basın açıklamasının ardından aşureler vatandaşlara dağıtıldı.


 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.