• BIST 8039.18
 • Altın 1681.628
 • Dolar 27.1765
 • Euro 28.9332
 • Manisa 18 °C
 • İzmir 22 °C
 • Manisa ASKF, Alt yerel ligler açıklaması
 • Argon Kaynak Ustası, Torna Ustası ve Üretim Personeli aranıyor
 • Kalite Mühendisi Aranıyor
 • Grafik Tasarım Personeli Aranıyor
 • Bay-Bayan Garson Aranıyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Manisa'lılar Şehit Polisine Son Görevini Yaptı!

Okunma Sayısı: 5496
Manisalılar Şehit Polisine Son Görevini Yaptı!
Önceki  gece Diyarbakır’da şehit edilen Polis memuru Hüseyin Özdemir Manisa’da  düzenlenen örenle toprağa verildi. Şehidin cenazesi İzmir Adnan menderes Havaalanından ambulansla Manisa’ya getirildi.....

MANİSALILAR ŞEHİT POLİSİNE SON GÖREVİNİ YAPTI

DEVLETİN ÜST DÜZEY BÜROKRATLARI CENAZE TÖRENİNDEYDİ

MİNİK ELLER DE ŞEHİT POLİSİN NAAŞI ÜZERİNE KARANFİL BIRAKTI GÖZ YAŞLARI SELE DÖNÜŞTÜ


Şehitler ölmez vatan bölünmez Kahrolsun PKK sloganları atıldı

Şehit Polis Hüseyin Özdemir Manisa’da göz yaşları arasında toprağa verildi.

Manisalılar  alkışlarla ve göz yaşları ile şehidini uğurladı.

Önceki  gece Diyarbakır’da şehit edilen Polis memuru Hüseyin Özdemir Manisa’da  düzenlenen örenle toprağa verildi. Şehidin cenazesi İzmir Adnan menderes Havaalanından ambulansla Manisa’ya getirildi.

Manisa Emniyet Müdürlüğü önünde katafalka konuldu. Şehidin eşi  Fahriye Özdemir’ de bir araçla bayan polis Mehtap Sarışahan  ve annesi Semiha Şirintuna nın kolları  arasında getirilip katafalkın önündeki alanda oturtuldu.

Törene şehidin babası  Ahmet Özdemir, kayınpederi  Aydın Şirintuna, kardeşi Murat Özdemir, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal, Manisa Valisi Refik Arslan Öztürk, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Manisa Emniyet Müdür Adem Aydemir, İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, MHP Manisa  Milletvekilleri Mustafa Enöz ve  Erkan Akçay, AKP Manisa Milletvekilleri. Recai Berber ve Hüseyin Tanrıverdi, Cumhuriyet baş savcısı Sait Gürlek  CBÜ Rektör Yr Prf r Nurdoğan Özcan  Manisa ve İzmir polis teşkilatlarından  polis memurları, vatandaşlar katıldılar.

AYDEMİR'İN SESİ KISILDI.


Manisa Emniyet Müdürü Adem Aydemir yaptığı konuşmada  “Vatan uğruna şehit olan arkadaşımız Hüseyin Özdemir’i son yolculuğuna uğurluyoruz.Vatanı vatan yapan  bayrağımıza al rengini veren şanlı şehitlerimizin kanıdır. Bu topraklar üzerinde şanla şerefle yaşıyorsak bunu Hüseyin Özdemir gibi şehitlerimize borçluyuz. Şehitler asla ölmez. Sevgili şehidimiz sen şehitlik mertebesine ulaştın. En  yüksek rütbeye eriştir.  Sen rahat uyu“ dedi. Aydemir’in sesi kısıldı. Gözünden yaş geldi. Konuşmasına kısık sesle devam etti.

Manisa Valisi Refik Arslan Öztürk’de Türk ulusunun başı sağ olsun diyerek başladığı konuşmada “Hepimizin başı sağ olsun. Milletimizin başı sağ olsun. Geçtiğimiz bir hafta içinde  12 vatandaşı, geçtiğimiz gün 15 Mehmetçiği kaybettik, hiç bilmedikleri hiç görmedikleri ancak yurdun, vatanın canından aziz bildiği yerlerinde  ülkesi için can verdiler.

Şu günlerde benzeri sıkıntıların daha sıklaşarak yaşayacağımızı zannediyoruz, devletimizi yöneten kadroların akıllı serin kanlı kararlar vereceğini ülkenin bu badireleri aşacağına inanıyorum.”dedi.

BU VATAN İÇİN ASKER SİVİL HERKES CANINI VERMEYE HAZIR,

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal’da .Güvenlik kuvvetleri yeri geldiğinde kanının son damlasına kadar  bu ülke için kan akıtmaktan çekinmediğini belirterek “Bir yandan teröristlerle mücadele ederken. Bir yandan da kanunlara uyarak mücadele vermektedirler.

Polis memuru arkadaşımız ,silah arkadaşımız maalesef karşısına çıkmaktan korkan teröristlerce katledildi. Oysa iftarın yaptıktan hemen sonra ülke güvenliği için görevinin başına geldi.Bu  ülkenin bölünmez bükünlüğü için askeri sivili herkes canını vermeye hazırdır. Devletimiz şehidine sahip çıkmaktadır. Buradaki şehit ailesi ed bize Hüseyin’in emanetidir. Şehidimizi katledenleri arkadaşları iki saatte bularak adalete teslim etmiştir”dedi.

ŞEHİTLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ.  KAHROLSUN PKK.


Emniyet il müdürlüğündeki törenin ardından Hatuniye camisine getirilen ve burada cenaze namazı kılınan şehir Polis Hüseyin Özdemir   in cenazesine vatandaşlar protokol yanı sıra çok sayıda vatandaş ve siyasi partiler iştirak etti yol boyunca ağıtlar yakılan şehit in cenazesinde  vatandaşlar Şehitler ölmez  vatan bölünmez,. Kahrolsun PKK, Türkiye Apo ya mezar olacak,  şeklinde tezahürat atarken yol boyunca vatandaşlar şehidi göz yaşları ve  alkışlarla uğurladı. Manisa Kemal Paşa bulvarından  Cumhuriyet caddesi üzerinden  Bando ve merasim bölüğü eşliğinde önce eller sonra  cenaze otosu üzerinde Manisa  Kırtıkta ki Polis şehitliğine getirilen cenaze burada toprağa  verildi. Eşi Fahriyenin annesi ile birlikte olduğu cenazede babalarda ve yakınları göz yaşı döktüler. • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.