• BIST 4.957,77
 • Altın 1061.077
 • Dolar 18.6349
 • Euro 19.5744
 • Manisa 12 °C
 • İzmir 13 °C
 • Gıda Mühendisi aranıyor
 • Akhisar Enza Home sevkiyat personeli aranıyor
 • Lale Lokantasına kasiyer aranıyor
 • Elit Kuaför’den 2023 düğün sezonuna damga vuracak konseptler!
 • Takı Kuyumculuğa bay ekip arkadaşı aranıyor
 • Has Evrensel Özel Güvenlik Eğitim Kurumu kurs kayıtları başladı
 • Sürat Kargo’ya kurye aranıyor
 • Özel Akhisar Prestij Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
 • Mitsubishi Klimalar’da 10 yıl garanti ve ikinci ürüne yüzde 50 indirim

Manisa OSB Başkanı Türek’ten Kovid-19 uyarısı

Okunma Sayısı: 4495
Manisa OSB Başkanı Türek’ten Kovid-19 uyarısı
Türkiye’nin en büyük, sistemli alt yapısıyla ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın önemli sanayi kuruluşların yatırımlarını yaptığı Manisa Organize Sanayi Bölgesi Başkanı SAİT Türek’ten sanayi kuruluşlarına Kovid-19 ile ilgili alınacak tedbirler

Manisa OSB Başkanı Türek’ten Kovid-19 uyarısı 
Haber Merkezi 

Türkiye’nin en büyük, sistemli alt yapısıyla ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın önemli sanayi kuruluşların yatırımlarını yaptığı  Manisa Organize Sanayi Bölgesi Başkanı SAİT Türek’ten sanayi kuruluşlarına Kovid-19 ile ilgili alınacak tedbirler konusunda hayati açıklamalar. 

Bünyesinde 200’e yakın sanayi kuruluşunu barındıran Manisa OSB Başkanı Cemal Sait Türek,  

 Sanayi bölgesinde faaliyet gösteren fabrikalarda korona virüs vakalarındaki artışın fabrikalardan kaynaklı olmadığını belirterek mesai sonrası çalışanların sosyal hayatlarında tedbir uygulamadığını savundu. Türek, çalışanlara öpüşmeyin ve bir birlerinize sarılmayın, sosyal mesafeyi koruyun maskesiz dolaşmayın uyarısında bulundu.    

Manisa OSB’de faaliyet gösteren fabrikalardaki son durumu açıkladı. Fabrikada vaka yoğunluğu ve alınan tedbirleri açıklayan Türek, fabrikalarda artış gösteren vaka sayılarının çalışanların tedbirsizliğinden kaynaklı olduğunu savundu. Türek, 

   “1 Haziran’daki normalleşme sürecinin başlangıcıyla birlikte tüm ülke çapında gördüğümüz hareketlenme maalesef fabrikalara da yansıyor. Ama bu, fabrikaların kusurundan değil. Maalesef insanımız kendine olan saygısını değil, karşısındakine olan saygısını koruması lazım. Bu konuda biraz gevşeklik olduğunu gözlüyoruz. Şu anda bölgemizde 55 binin üzerinde çalışanımız var. Zaman zaman bu arkadaşlarımızı Manisa OSB bünyesinde bir pansiyon inşa edip de dışarıya bırakmasak mı diye düşünüyoruz. Çünkü her tatil veya her boşluğun arkasından çalışan arkadaşlarımız fabrikalara geri gelirken maalesef birtakım şeyleri de taşıyarak geliyorlar. Hepimiz seyrediyoruz, sosyal hayattaki gevşemeden herkes şikayetçi. Tabi bunun bir sonucu olacaktır. Bu durum da sanayiye de her yere de yansıyacaktır” ifadelerini kullandı.  

BAŞKAN TÜREK’TEN FABRİKA ÇALIŞANLARINA ‘ÖPÜŞMEYİN’ UYARISI  

Tüm ülke genelinde olduğu gibi fabrikalarda çalışanlarında tedbirlere uyması gerektiğini söyleyen Başkan Türek,  

  “Önümüzdeki günlerde okullar açılacak, nasıl olacak? Vatandaşlarımızın daha sorumluluk bilinciyle hareket edip, maske mesafe ve hijyen konusunda dikkat etmesi gerekiyor. Öpüşmememiz gerekiyor yani. Sevgi gösterimizi sarılarak değil kalplerimizden sarılarak göstermemiz gerekiyor” dedi.  

  Manisa’da koronavirüs kaynaklı duran bir işletmenin olmadığını söyleyen Başkan Türek, “Manisa’da vakalar nedeniyle duran bir işletme yok. Sosyal medyada çeşitli art niyetli yazılar zaman zaman çıkıyor ama şu an itibariyle Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde hiçbir tanesinin gerçekliği yok. Kapanan ölümlerin kol gezdiği gibi bir takım asparagas haberler sosyal medyada yayılıyor ama bunların gerçekliği yok. Ancak vaka sayısı her gün bütün Türkiye’de arttığı gibi bizlere de yansıması oldu” diye konuştu.  

 “SANAYİ KURULUŞLARIMIZDAKİ VARDİALAR TEDBİRLERİ UNUTUYOR” 

Fabrikaların koronavirüse karşı yeterli tedbirleri aldıklarını savunan Başkan Türek, 

  “Tedbirler konusunda sanayi kuruluşlarımız toplumda alınmayan tedbirleri alıyor. Yani bütün işçilerimizin gerek servis konusu, gerek yemekhane konusu, gerek hijyenle ilgili dezenfeksiyon konusu, gerek çalışma koşullarındaki mesafe konuları gibi her türlü önlemi alıyoruz ama akşam saat 17.00’da vardiyasından çıktıkları zaman bu arkadaşlarımızın hepsi bunları unutuyorlar. Manisa OSB hem istihdam açısından hem de üretim açısından aynı zamanda ihracat yönünden Türkiye’nin gözbebeği. OSB’de çalışan tüm çalışanlarımızın Kovid-19’un gerektirdiği tedbirleri iş yerinden çıktıktan sonrada yerine getirmeleri ve ekmek kapısı olan işyerlerine virüs taşımamaları için iki kat hatta üç kat dikkatli olmaları gerekir.” dedi.  

(Ahmet Ünsal)

Etiketler: , , ,
 • Yorumlar 3
  Diğer Haberler
  REKLAM ALANI
  • Bu alana reklam verebilirsiniz | Sağ manşet
  1/20
  Başlangıç Tarihi
  Başlangıç Tarihi
  Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.