• BIST 8093.54
 • Altın 1882.878
 • Dolar 28.9105
 • Euro 31.8184
 • Manisa 12 °C
 • İzmir 11 °C
 • Manisa Valiliğinden Meteorolojik Uyarı
 • Akhisar Enza Home Sevkiyat Personeli Aranıyor
 • Dr. Dt. Simge Ayazoğlu Akhisar Ortodonti kliniği açıldı
 • Vergi Ödemede İkinci Taksit Son Gün 30 Kasım
 • Has Evrensel Özel Güvenlik Yenileme kayıtları devam ediyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Manisa Gazeteciler Cemiyetinden Vali Ünlü’ye Ziyaret

Okunma Sayısı: 1156
Manisa Gazeteciler Cemiyetinden Vali Ünlü’ye Ziyaret
Vali Ünlü, “Sanayi olacak ama tarımı sanayiye kurban etmeyeceğiz. Sözde geri dönüşüm adı altında kurulan ruhsatsız ve halkın sağlığını tehdit edenlere kesinlikte izin vermeyeceğiz” Eylül ayının başında Giresun Valiliğinden Manisa’ya atanan Vali Enver Ünlü

Manisa Gazeteciler Cemiyetinden Vali Ünlü’ye Ziyaret

Manisa: Ahmet ÜNSAL

Vali Ünlü, “Sanayi olacak ama tarımı sanayiye kurban etmeyeceğiz. Sözde geri dönüşüm adı altında kurulan ruhsatsız ve halkın sağlığını tehdit edenlere kesinlikte izin vermeyeceğiz”

Eylül ayının başında Giresun Valiliğinden Manisa’ya atanan Vali Enver Ünlü’nün konukları Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan, Cemiyetin Onursal Başkanı Ertuğrul Aytaç ve yönetim ile denetim kurulu üyeleri oldu. Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan, kendilerini kabul eden Vali Enver Ünlü’ye Manisa’daki görevinde başarılar diledi.  Manisa Valisi Enver Ünlü, basının her zaman önemli olduğunu, bir kentin gözü kulağı olduğunu belirterek Başkan Filizkan ve yönetim kurulu ekibinin gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı teşekkür etti.

 “Sanayi alanları için tarıma elverişli olmayan arazileri kullanılmalıdır”

Vali Ünlü, Manisa’da göreve başladığı andan itibaren yakından tanımaya başladığını, en uzak ilçelerden başlayarak oraları gezdiğini, ilçeler hakkında bilgi sahibi olmaya çalıştığını söyledi.  Gediz’in Manisa için çok önemli bir nehir olduğunu kaydeden Vali Ünlü, Gediz Nehri sayesinde bereketli tarım alanlarının sulandığını vurguladı.

“Sözde geri dönüşüm adı altında kurulan ruhsatsız ve halkın sağlığını tehdit edenlere kesinlikte izin vermeyeceğiz”

   Manisa’nın gelişmiş bir sanayi alanlarına sahip olduğunu açıklayan Vali Ünlü, sanayi ile tarımını birlikte götürülmesi gerektiğini vurguladı. Vali Ünlü, “Sanayi ve tarım birlikte geliştirilmelidir. Sanayi alanları için tarıma elverişli olmayan arazileri kullanılmalıdır. Sanayi de olacak ama tarımı da sanayiye kurban etmeyeceğiz. Göreve geldiğim günler içerisinde ruhsatları bile bulunmayan geri dönüşüm atık tesisleri yangınları ile tanıştım.Bu tür adına ne derseniz değin kesinlik izin verilmeyeceği gibi hukuken ne yapılması gereği varsa o adımları atacağız.Kimyasal atıkların yoğunlukta olduğu son geri dönüşüm depolama tesisine 27 milyon lira para cezası uyguladık.Çevreyi kirletmekten dolayı da hakkında dava açılacaktır.Kentin yönetimine talip olan bir vali olarak bu ve buna benzer sözde tesisleri bertaraf etmek için çalışmalarımıza başlayacağız. Halkımızın sağlığı için ne yapılması gereği varsa o adımları vakit kaybetmeden atacağız. Benim buna benzer yaptırımlarım geldiğim Giresun ilinde olmuştur.Bir ucu ABD ‘de kurulmuş hayali şirketlere dayalı olmasına karşın onlarla her cephede devletimiz ve milletimiz adına mücadelemizi sürdürüyoruz.” dedi

“İlk işimiz sürüncemede bırakılan Gediz Kavşağı ve Manisa-Turgutlu yolunu sorunun aşmaktır”

Manisa’da trafik yoğunluğunun fazla olduğunu belirten Vali Ünlü, özellikle Gediz Kavşağı’nda bu yoğunluğun arttığını söyledi. Vali Ünlü, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Karayolları Bölge Müdürü ile Gediz’deki trafik sorunun çözülmesi için bir toplantı yaptığını, kavşağın bir an önce hayata geçirilmesi için çalıştıklarını ifade etti. Manisa-Turgutlu karayolu üzerindeki çalışmaların tam bitmediği için sorunların yaşandığını vurgulayan Vali Ünlü, acilen bu yolun bir tamamlanması gerektiğini vurguladı.

İKİNCİ ZİYARET EMNİYET MÜDÜRÜ AKTAŞ’A

Gazeteciler Yönetimi daha sonra da göreve kısa süre önce Manisa Emniyet Müdürlüğü görevine başlayan Fahri Aktaş’a yönelik oldu. Cemiyet Başkanı Ali Filizkan, diğer illere oranla Manisa’da basının hem yerelde hem de ulusal bazda çok etkin olduğunu, görev yapan gazeteci arkadaşların haberlerin tarafsızlığa önem verdiğini dile getirdi. Bu arada Fevzi Bilgiç’ten sonra gazetecilerin Emniyet Müdürlüğü ile irtibatının tamamen kesildiğini bu makasın kapatılması gereğine işaret etti.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan beraberindeki yönetim kurulu üyelerini makamında ağırlayan Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Kendisinin sadece rütbe olarak müdür olduğunu aslında polisliğin hangi makama gelinirse gelinsin sokaktan ve halktan kopmasının kesinlikte doğru olmayacağı belirti.Manisa'ya uzak birisi olmadığını, çocukken sık sık Manisa'ya geldiğini, güzel anıları olduğunu söyleyen Emniyet Müdürü Aktaş, Manisa’ya ayak basar basmaz okullara giderek oradaki öğrencilerle sohbet ederek eğitimdeki okul dışı güvenliğindeki sorunları onların ağzından dinlediğini ve bunu muhtarlarla sürdüreceğini dile getirdi.Başkan Ali Filzikan da Fahri Aktaş’a yakın ilgisinden dolayı teşekkür ederek, görevinde başarılar diledi. Filizkan, emniyetle basın arasında sağlıklı bir diyalog kurulmasının önemine dikkat çekerek, basının köprü olduğunu hatırlattı. 

 

 

 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.