• BIST 8242.26
 • Altın 1667.124
 • Dolar 27.2767
 • Euro 28.8155
 • Manisa 19 °C
 • İzmir 22 °C
 • Manisa ASKF, Alt yerel ligler açıklaması
 • Argon Kaynak Ustası, Torna Ustası ve Üretim Personeli aranıyor
 • Kalite Mühendisi Aranıyor
 • Grafik Tasarım Personeli Aranıyor
 • Bay-Bayan Garson Aranıyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Akhisar' da Başladı!

Okunma Sayısı: 2308
Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Akhisar da Başladı!

Kutlu doğum haftası etkinlikleri çerçevesinde Akhisar Belediyesi önünde düzenşenen etkinlikde aileler kendi yaptıkları yiyecekler ile misafirlere yemek verdi. Yaklaşık bin binbeşyüz kişinin katıldığı gece de ilahiler okundu, sinevizyon gösterileri yapıldı............. 

 

 KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİKLERİ AKHİSAR' DA BAŞLADI.

 

    Kutlu doğum haftası etkinlikleri çerçevesinde Akhisar Belediyesi önünde düzenşenen etkinlikde aileler kendi yaptıkları yiyecekler ile misafirlere yemek verdi. Yaklaşık bin binbeşyüz kişinin katıldığı gece de ilahiler okundu, sinevizyon gösterileri yapıldı.

    Açılış konuşmasında AKDER yetkilisi Mehmet KESEBİR şöyle konuştu; "Her zamankinden daha önemli bir gece de yine buluştuk, yine her zamanki gibi neşeyi, süruru, bayramı dolayısıyla mutluluğu birlikte paylaşıyoruz. Bu gecenin anlamı ve manası kainatın efendisi Hz. Muhammed (S.A.V.)' ın kutlu doğum gecesi olmasıdır. Kıymetli misafirler herhangi birimizin veya çocuğumuzun yani sıradan birisinin doğum gününde ne kadar telaşlanıyoruz, pastalar kesiyor, mumlar yakıyor, eşinizle dostlarınızla bu neşeli günü paylaşıyor iyi ki doğdun nağmeleri ile işe renk katmaya çalışıyoruz. Kainatın güzü suyu hürmetine yaratıldığı efendilerin efendisi ve bizim dahi o gelmeseydi, karanlıklar içerisinde kıvranıyor olacaktık, Hz. Muhammed (S.A.V.) için yaşamak değmez mi, tabi ki değer, birincisi, biz ona karşı görevimizi yapmış oluyoruz, ikincisi memnun etmiş oluyoruz, dolayısıyla ALLAH' ın da hoşuna gidecek bir iş yapmış oluyoruz. Derneklerimiz, Eğitim kurumlarımız ve müftülüğümüz olarak Akhisar' da ilk defa böyle bir programa niyetlendik, inşallah mahçup olmayız, programımız beş gün boyunca etkinliklerle devam edecektir. Bu hususta niyetimizi ilçe müftülüğümüzle paylaşınca, onlar da memnuniyetlerini ifade ettiler, huzurlarınızda ilçe müftülüğümüze ve bize alt yapıyı oluşturan sayın belediye başkanımız Salih Hızlı ve katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz." dedi.

    Akhisar İlçe Müftüsü İsmail Fehmi Şen açılış konuşmasında; " Yirminci asrın son yıllarında Türkiye' mizde devlete bağlı bir kuruluş olarak görev yapan diyanet işleri başkanlığımız, insanlığın medarı iftarı Hz. Muhammed (S.A.V) efendimizi, insanlığa daha iyi tanıtmak, onun geliş nedenleri ve sebeplerini, insanlık âlemine sunmak yediden yetmişe kadın erkek ve bütün insanlığa Hz. Muhammed (S.A.V.) efendimizin mesajını duyurmak amaçlamış bulunmaktadır. Bu vesile ile ülkemizdeki bütün il ve ilçe müftülükleri, onlara bağlı olarak çalışan kur-an kurslarımızda, mabetlerimizde ve camilerimizde Hz. Muhammed (S.A.V.) efendimizin tanıtılması, dolayısıyla mevlüt kandilleri tertip edilmekte son yıllardaki tabiri ile Kutlu Doğum Haftaları tertip edilmesi suretiyle yüce dinimiz İslâm' ın ve dolayıyla ona insanlığa sunan Hz. Muhammed (S.A.V.) efendimizin çeşitli yönleri insanlık alemine sunulmaya çalışılmaktadır. Gerçekten değerli dinleyenlerimiz her zaman da olduğu gibi zamanımız, asrımızda Hz. Muhammed (S.A.V.) efendimize insanlık o kadar ki bunu insanlara tanıtmak, insanlığın sebebi mevcudiyetinin ne olduğunu anlatmak tabi ki onun ümmetine ve Kur-an'ı Kerim' in müntesiplerine düşmektedir. Zira yüce ALLAH, Kur-an'ı Kerim' in kısa bir ayeti kerimesinde, Hz. Muhammed (S.A.V.) efendimize hitaben, Ben Seni bütün âlemlere rahmet olarak gönderdim, buyurmaktadır. Değerli kardeşlerim âlemler içerisinde başta imkan olmak üzere her çeşit mahlukat, denizlerin diplerindeki balıklara varıncaya kadar, göklerde uçuşan kuşlara varıncaya kadar, yerin üstünde ve altında yaşayan bütün canlılara varıncaya kadar aynı zamanda canlı ve cansız bütün varlıklara ALLAH' u taala Hz. Muhammed (S.A.V.) efendimizi rahmet olarak gönderdiğini buyuruyor. Hz. Muhammed (S.A.V.) efendimiz rahmet peygamberidir, mahfiret peygamberidir, barış peygamberidir, insanlık peygamberidir. Değerli dinleyicilerim bir hadisi şerif de yüce ALLAH' ın yüz tane rahmeti vardır, bunlardan bir tanesini Dünya üzerinde göndermiş, doksan dokuzunu ise, ahirette kullanırını yargılamaya, kullarına merhamet etmeye buyuruyor. ALLAH' ın resulü Hz. Muhammed (S.A.V)' de insanlık için örnek alınması gereken, örnek alınıp yaşanması gereken, bir hayat çizgisi vardır. Cenabı hak bütün dinleyen kardeşlerimize bu hayat tarzını anlayarak, benimseyerek, sevgili peygamberimizin hayatını inceleyerek ve araştırarak, televizyonlar da ifade edilen ki onları takip etmek bile bir şereftir, bütün günü her saatini, evimizde işyerimizde Hz. Muhammed (S.A.V.) efendimizin bir mektebi haline getirmekle ancak insanlık kurtulacaktır, dolayısıyla dünyamızda, ahiretimiz de mahbur olacaktır." dedi.

Akhisar ilçesi diyanet mensupları tarafından hazırlanan ilahiler de beğeni ile dinleyicilerden alkış aldı.

Diyanet ve Milli Eğitimin düzenlediği Şiir ve kompozisyon Yarışması sonuçları;

İlköğretim Okullar Arası;

1. Kübra Kahya (Özel Eminbey İlköğretim okulu - 8/B Sınıfı)
2. Semra Tekdamar (Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu - 8/C sınıfı)
3. Sümeyra Akcan (Gazi Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu İÖÖ)

    Ödüllerini Akhisar İlçe Müftüsü İsmail Fehmi Şen verdi. Ödül sonrası Şen "Bu peygamber aşığı yavrularımıza bugün böyle Akiad mensupları tarafından hediyeleri takdim edildiği gibi, müftülüğümüzün teşrifleri ve sizlerin de destekleri ile ayrıca müftülüğümüzce de kendileri ödüllendirilecektir, vâdedilen miktarlar kendilerine takdim edilecektir, hatta onuncu dereceye kadar giren yavrularımıza da katıldıkları için mahrum etmemek maksadıyla, bunlara da teşvik ödülleri verilmesi düşünülmektedir, inşallah yine bunları sizlerin, halkımızın desteği ile yerine getirmeye çalışacağız." dedi.

Liseler Arası dereceler;

1. Şeref Ağarlı (Akhisar İmam Hatip Lisesi)
2. Yılmaz Uçar (Anadolu Öğretmen Lisesi)
3. Büşra Korkut, Hatice Sevinçli  (Özel Eminbey İlköğretim Okulu)
   


 

19 Nisan 2005 at 06:44:44

 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.