• BIST 1.479,930
 • Altın 553,18
 • Dolar 9.5897
 • Euro 11.1482
 • Manisa 15 °C
 • İzmir 17 °C
 • KPSS ve DGS deneme sınavları kayıtları başladı
 • Brew Mood Coffee’de canlı müzik keyfi
 • Yükleyici operatörü aranıyor
 • ASDER, Türk Halk Müziği koro çalışmaları başlıyor
 • Bay – bayan pompa satış görevlisi aranıyor
 • Takı Kuyumculuk'ta çadır günleri başlıyor
 • Amerikan Kültür Dil Kursunda ücretsiz dil beceri düzeyi ölçülüyor
 • Bay – bayan eleman aranıyor
 • Bayan eleman aranıyor
 • Bay – bayan garson ve paket servis personeli aranıyor
 • Özel EDUZONE Yabancı Dil Kursu 2021/2022 Eğitim Öğretim yılı kayıtlarına başladı!
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur.

Köpek Ürünleri (Bakım, Yatakları, Kulübe ve Evleri) Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Okunma Sayısı: 620
Köpek Ürünleri (Bakım, Yatakları, Kulübe ve Evleri) Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Köpek Ürünleri (Bakım, Yatakları, Kulübe ve Evleri) Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpek Ürünleri (Bakım, Yatakları, Kulübe ve Evleri) Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Köpekler için temin edilen ürünlerin tamamını satın alırken farklı özelliklerine dikkat etmek gerekir. Köpek taraklarından köpek yataklarına kadar her ürün köpeklerin sağlığı için özenle seçilmelidir. Bu sebeple de alınacak ürünlerin üretildiği materyal, kullanım amacı ve bu ürünlerin köpeğinizin kullanımı için uygun olup olmadığı gibi konular son derece önemlidir. 

 

Köpek Bakım Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerek?

 

2021-09-13_11-56-25.png

 

Köpeğe iyi şartlarda bakmak için köpek bakım ürünleri sağlanmalıdır. Bakım için tercih edilen köpek ürünlerinden ilki köpek taraklarıdır. Taraklar sayesinde köpeklerin dökülen tüyleri rahat şekilde toplanabilir ve tüylerin birbirine girmesi önlenir, daha düzgün bir tüy görüntüsü elde edilir. Bakımlı tüyler içinse köpek taraklarını seçerken tarağın köpeğinizin tüy yapısına uygun olup olmadığına dikkat etmeniz önerilir. Örneğin uzun tüylü köpeklerde daha sık ve sert yapılı fırçalar tercih edilebilir. Kısa tüylü köpeklerde ise kılların daha yumuşak uçlu olması köpeğinizin cildinin zarar görmesini engeller. 

 

Bakım ürünleri arasında yer alan bir diğer ürün ise köpek şampuanlarıdır. Kuru ya da sıvı formlarda olan köpek şampuanları, köpeklerin cildinin ve tüylerinin temizlenmesini sağlar. Bu nedenle de tercih edilen köpek şampuanlarının hangi sıklıkla ve nasıl kullanılması gerektiği de tüyler ve cilt bakımı için önemlidir. Bu ürünler köpeğinizin cildine ve tüy yapısına uygun olmalıdır. Örneğin uzun tüylü ya da kıvırcık tüylü köpekler için özel şampuanlar tercih edilebilir. Benzer şekilde kısa tüylü ya da düz tüylü köpekler için de farklı şampuan seçenekleri mevcuttur. Seçim yaparken köpeğinizin tüy yapısına göre karar verebilirsiniz. Ayrıca üretilmiş olan köpek şampuanlarının içeriklerine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Şampuanın içeriğinde köpeğinize zarar verebilecek herhangi bir kimyasal ürün olması ya da şampuanın zararlı maddeleri içermesi durumunda bu şampuanı seçmemeniz gerekir. 

 

Köpeklerin bakımı için ayrıca çeşitli yağlar da tercih edilebilir. Bu yağlar köpeklerin tüylerini ve ciltlerini korur, kuruyan derinin onarılmasını sağlar. Bu sebeple de tercih edilecek olan yağ ürünlerinin köpeklerin sağlığı için uygun yapıda olması şarttır. Köpeğiniz bu yağları bilmeden yaladığı zaman bünyesinde olumsuz bir etkisi olmamalıdır. 

 

Köpeklerin bakımı sırasında tırnak makasları da tercih edilebilir. Köpeklerin tırnakları sert olduğundan dolayı normal tırnak makasları köpeklerin tırnaklarını kesmek için uygun değildir. Köpek tırnak makasları tercih edilirse sorunsuz şekilde köpeğinizin tırnaklarını kesmeniz mümkün olabilmektedir. Bu ürünlerin köpeğinizin tırnaklarını iyi şekilde kesmesi gerekir. İyi kesmeyen tırnak makasları köpeğinizin canının acımasına yol açabilir. Ayrıca köpeğinizin tırnaklarını keserken zorlayan ürünler de onun tırnağının kırılmasına sebebiyet verebilir. Bu makasların tutuşunun da rahat olması gerekir. Sizin köpeğinizin tırnaklarını kolaylıkla kesebilmeniz için rahat şekilde tutuş sağlaması önemlidir. 

 

Köpek Yatakları Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerek?

 

2021-09-13_11-56-33.png

 

Satın alınacak olan yatakların köpeğinizin boyutuna uygun olması gerekir. Küçük köpek yatakları köpeğinizin uyurken rahatsız olmasına neden olabilir. Bu sebeple de köpeklerin yataklarının onların boyutuna uygun olması önemlidir. Yatakların üretildiği malzeme de ayrıca kolay yıkanabilir ve temizlenebilir olmalıdır. Köpeğinizin tüyleri yatağa dökülebilir, salyası akabilir. Bu nedenlerden dolayı köpeklerin yataklarının üzerinde yer alan kumaş ürünün çıkarılıp yıkanabilmesi önemlidir. 

 

Köpek yataklarının köpeğinizin rahatı için çok sert ya da çok yumuşak olmaması gerekir. Çok yumuşak ve çok sert yataklar köpeklerin rahat uyumasına engel olur. Bu nedenle de onun uyuyabileceği sertlikteki yataklar tercih edilmelidir. Alınacak olan yatakların ayrıca üzerinde yer alan kumaşlar da son derece önemlidir. Kadife ve benzeri kumaş kaplı ürünler köpeklerin tüylerini toplar ve kısa sürede kirlenebilir. Pamuklu kumaşlardan üretilmiş olan üst malzemeler ise köpeklerin terlemesini önleyebileceği gibi onların tüylerini de kadife gibi toplamaz ve rahatlıkla temizlenebilir. 

 

Satın alınacak olan köpek yataklarının yüksekliği de köpeğiniz için uygun olmalıdır. Köpeğinizin boyutuna göre yüksekliği orantılı olan bir yatağı tercih etmeniz, onun rahat şekilde yatabilmesi ve istediği zaman yatağına çıkabilmesi için önemlidir. Ayrıca seçilen köpek yataklarının dayanıklı olması, içlerinde yer alan sünger malzemenin kısa sürede bozulmaması da gerekir.

 

Köpekler için tercih edilen yatakların sunta, tahta gibi içerdiği sağlamlaştırıcı ve şekil verici ürünlerin korumalı şekilde gizlenmesi gerekir. Örneğin yatağın tam dikdörtgen şeklinde kalması isteniyorsa yanlarda ve tabanda sunta ve benzeri sağlamlaştırıcı malzemeler yer alabilir. Bu malzemelerin etraflarının ise sünger ve benzeri koruyucular ile kaplı olması, köpeğinizin çarparak kendine zarar vermesini engeller.

 

Yere yerleştirilen köpek yataklarının yerden soğuğu almaması gerekir. Bu sebeple de alt kısmı kalın kumaş ve sünger ile desteklenen köpek yataklarında yerden soğuğun gelmesi olasılığı en aza indirilmektedir. Buna ek olarak yerden bir miktar yüksek olan köpek yatakları da soğuğun kesilmesi için ideal olacaktır.

 

Köpek Kulübe ve Evleri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerek?

 

2021-09-13_11-56-41.png

 

Özellikle de evlerin bahçelerinde kullanılan köpek kulübe ve ev modelleri sevimli dostlarımızın güvenliğini ve konforunu sağlayan ürünlerdir. Bu ürünlerin dayanıklı malzemeden üretilmiş olması, uzun süreli kullanımı garanti eder. Ayrıca köpek kulübelerinin ve köpek evlerinin üretildiği malzeme hem yalıtımın sağlanabilmesi için hem de su geçirmezlik gibi özelliklerin sağlanabilmesi için çok önemlidir. 

 

Köpek kulübelerinin ve köpek evlerinin su geçirmez malzemeden üretilmesi şarttır. Köpeğiniz kulübede yatarken yağmur, dolu ve benzeri yağışlardan etkilenmemelidir. İçeri yağış alan kulübeler hem köpeklerin ıslanmasına neden olur hem de kulübenin içi kolay şekilde kurumayacağı için birkaç gün boyunca köpeğiniz ıslak zeminde yatmak zorunda kalabilir. Bu sebeple de sunta, tahta gibi malzemelerden üretilmiş olan ürünler pek önerilmez ancak su yalıtımı iyi şekilde yapılmışsa bu ürünler de tercih edilebilir. 

 

Tercih edilecek olan köpek kulübelerinin ve köpek evlerinin öncelikli olarak ısı yalıtımına sahip olması önerilir. Isı yalıtımı olan köpek evleri ve köpek kulübeleri köpeklerin yaz aylarında sıcaklardan etkilenmesini ve kış aylarında da soğuk havalardan etkilenmesini önler. Bir köpek kulübesi satın almadan önce mutlaka yalıtımına dikkat etmek gerekmektedir. Sıcağı ya da soğuğu içeri geçiren kulübeler köpeklerin hastalanmasına yol açabilir. Bu nedenle de sıcağın ya da soğuğun yüksek derecede kulübenin içine girmemesi gerekir. 

 

Satın alınacak olan köpek kulübelerinin kapısının olması, diğer hayvanlardan kulübeyi korumak adına önemlidir. Kediler, yabancı köpekler, yabancı hayvanlar kulübeye girip orada kalabilirler. Köpeğinizin bu tip problemler ile karşılaşmasını istemezseniz kapılı sisteme sahip olan kulübeleri seçebilirsiniz. Kimi zaman köpeğinizi tanıyarak girmesine izin veren tasma ve benzeri ürünler ile giriş sağlayan kapılı kulübeler tercih edilebilir. Benzer şekilde köpeğinizin bir tuşa basarak açabileceği kulübeleri de seçebilirsiniz. Tuşa basmayı ona öğrettikten sonra istediği zaman kulübede yatması sağlanabilir. Ayrıca sizin kapıyı açıp katacağınız basit sistemli köpek kulübeleri de mevcuttur. Bu farklı kulübe tiplerinden bütçeye ve ihtiyaca en uygun olanı tercih edilebilir. 

 

Kulübenin içinin temiz hava alması gerekir. Bu nedenle de üzerinde tente olan kulübelerin cam gibi olan bölmeleri kimi zaman sineklik ve benzeri teller ile çevrilidir. Bu camlar soğuk havalarda kapatılabilen bir yapıda olmalıdır. Hem köpeğinizin kulübe içerisinde temiz hava alabilmesi için hem de kulübenin düzenli şekilde havalandırılabilmesi için bu kulübelerin temiz hava alabilen özelliğe sahip olması çok önemlidir. 

 

En iyi köpek ürünlerini bütçe dostu fiyatlarla online pet shop platformu ZOO’da keşfedin!

 

 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ALOĞLU GRUP İNŞAAT
 • Aloğlu İnşaat
 • Aloğlu İnşaat
 • Aloğlu İnşaat
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.