• BIST 1.536
 • Altın 436,732
 • Dolar 7,3521
 • Euro 8,9384
 • Manisa 12 °C
 • İzmir 14 °C
 • Gıda teknikeri aranıyor
 • Akhisar Uğur Kurs’ta erken kayıtlar başladı
 • Ziraat Mühendisi aranıyor
 • Son gün 28 Şubat!
 • Satılık Arsalar
 • Deniz Eğitim Kurumuna öğretmen alımı yapılacak
 • Gece bekçisi aranıyor
 • Mühendis ve tekniker aranıyor
 • Pazarlama Personeli Aranıyor
 • Berceste düğün salonunda 2021 rezervasyonları başladı
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur.

İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi

Okunma Sayısı: 5384
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti Akhisar İlçe Başkanlığı’nın 2. Olağan Kongresi İlçe Başkanlığına için mevcut başkan Mustafa Kındıroğlu, Sabahattin Sakallı ve Fatma Derin Yurtsever ile birlikte 3 aday yarıştı.

İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
Akhisar Haber Ajansı-AHA

İYİ Parti Akhisar İlçe Başkanlığı’nın 2. Olağan Kongresi İlçe Başkanlığına için mevcut başkan Mustafa Kındıroğlu, Sabahattin Sakallı ve Fatma Derin Yurtsever ile birlikte 3 aday  yarıştı. Saat 17.00' de sandıkların açılmasından sonra 358 üyeden 317 üye katıldı. Üyelerin oy pusulalarının sayılmasından sonra Mustafa Kındıroğlu 152, Sabahattin Sakallı 135, Fatma Derin Yurtsever 26 oy aldı. 4 oy geçersiz kabul edildi.

8 Mart Pazar günü saat 12.00'de Şehit Yüzbaşı Necdi Şentürk Merkez Parkı içinde Sinema salonunda gerçekleşen kongreye İYİ Parti  Genel İdari kurulu üyesi M. Cem Özdemir, İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, CHP İlçe Başkanı Umut Çavuş, ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti İlçe Başkan yardımcısı Celal Gülserp ve yönetim kurulu üyeleri, Saadet Parti İlçe başkanı Fikret Türk, yönetim kurulu üyeleri, Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa,  İYİ Parti’li Belediye Meclisi Üyeleri, Oda ve STK’ların temsilcileri, muhtarlar ve partililer katıldı. Kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. 

İYİ parti İlçe sekreteri Recai Bakek'in sonuculuğunu yaptığı kongrede divan başkanlığı seçimleri yapıldı. Kongrede Divan Başkanlığına İYİ Parti  Genel İdari kurulu üyesi M. Cem Özdemir, Divan Başkan Vekili Yılmaz Anatek seçildi. Katip üyeliklere İYİ Partili Halil Korkmaz, Pakize Atlan ve Fikri Atlan seçildi. Faaliyet Raporu ve Hesap Raporunu İYİ Parti yönetim kurulu üyesi Teslime Gül okudu. Manisa İYİ Parti Şehzadeler İlçe başkanı Ahmet Çelik'in oğlu İlk okul öğrencisi ... Andımız' tüm salon ile birlikte okudu.

                                                    Siyasi konuşmalar

Meral Akşener’in mesajının ardından ilk konuşmayı İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz yaptı. Eryılmaz;" Hasan Eryılmaz; “ Sizin çocuklarınız birkaç tane olabilir ama bizim şehidimiz annesinin şehidi annesinin bir tanesidir. Tabi ki biz savaşa giderken de, barışta da devletimizin gerektiği zaman yanında oluruz ama devleti yönetenlerin sorumluluk bilinci olması lazım. Her gördüğüne hain her gördüğüne terörist diyemezsiniz. Çünkü gün gelecek hep beraber olmak zorunda olacaksınız. 34 tane şehidimiz olduğu gün genel başkanımız sizi aradı siz onu aramadınız. Dün genel başkanımız Coronavirüs ile ilgili gitti sağlık bakanına teşekkür etti. Biz iyi şeyler de sizin yanınızda oluruz ama memleketin kötülüğüne yaptığınız hiçbir şey sizin yanınızda olamayız. Bizler iyiler olarak siyaseti daha iyi yapmak istiyoruz. Devleti mevcut iktidarlardan daha iyi yönetmek istiyoruz. Siyaseti millet ve vatan için daha iyi yapmayı istiyoruz. Burada bir çok adayımız var. Onlar da bugün daha iyi yapmak için aday olmuştur umarım. Çünkü bu kongreden sonra sizlerden  birlik ve beraberlik istiyoruz  Herkes siyaset görüşünü kullanacak buraya gelirken burada dört yüz tane delegeyi siz üyelerimiz seçtiler ve bu dört yüz delegede bugün ilçe başkanını ve ilçe yönetimini seçecek. Bu seçim sonrasında kimse partisinden istifa etmesin. İstifa iyi bir durum değildir. Çünkü bugün siz oturursunuz yarın başkası yarın yine siz oturursunuz. Çünkü siyaset millete hizmet aracıdır. Bu vesile ile tüm aday arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

O SÖZE HERKES UYMAK  ZORUNDADIR

Eryılmaz;"Genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu da Cumhuriyet Halk Partisini il başkanı temsil eder. Söz ağızdan çıktıktan sonra o söze herkes uymak  zorundadır. İttifaklık yapmak istemeyen birileri varsa bunu seçimden önce çıkar derki kardeşim sizde adayınızı çıkarın ben iyi partililerin oyunu istemiyorum dersin yada istiyorum der. Ama genel başkanların adına altına imza atılmış ve bunu aday olmadan önce kendine tebliğ edilmiş yapılan anlaşmaları herkes uymak zorundadır. Bizim pırıl pırıl dört tane belediye meclis üyemiz var ve burada sizlerin oy vermiş o koltuğa oturtmuş iyi partili gençlerimiz var, kadınlarımız var bunlara ihaneti asla kabul etmeyiz. Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz. Bunu herkes böyle  bilir. İyi partide her hesaplaşma siyasi nezaketle biter bu da partinin içinde kalır. Sosyal medyadan da olmaz. İyi parti her seçimden güçlenerek çıkar” dedi.

SEÇİM ZAMANLARI DEĞİL SÜREKLİ SOKAKLARDA OLACAĞIZ

Kongrede konuşan İYİ Parti İlçe Başkan adayı Sabahattin Sakallı;" Kongremizin başarılı bir şekilde geçmesi için bilindiği üzere İyi parti toplumdan gelen talep üzerine kuruldu ve çok zorlu bir dönemden geçti tek tek kadınıyla, erkeğiyle bir hikaye yazmak için yola çıktık. Tüm engelleri aşarak buralara kadar geldik. Yeni bir partiyi kurmak ayaklarının üzerine dikmek emek ister, yürek ister. Kolay değildir ama sayın genel başkanımız Meral Akşener’de o cesaret vardı, o yürek vardı, o emek vardı ve bir partiyi hep birlikte ayaklarının üzerine diktik. Demokrasinin bir kazanımıdır. İyi parti güçtür, iyi parti ülkemizin şuan ki durumu söz önüne alındığında emperyalist güçler milletimizin orta çağ karanlığına sürüklemek ve bölmek için çalışmalarına devam ediyorlar. Bu oyuna düşmeyeceğiz. Bu oyunu bozacak en büyük güç İyi partidir. Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan vatandaşlarımızın ayrıştırmaktan yana değil birleştirmekten yanayız. Gün birlik günüdür. Bugün karşınıza İYİ parti Akhisar ilçe başkanı adayı olarak çıktım hep birlikte beraberce diyerek yola çıkıyoruz sadece seçim zamanları değil sürekli sokaklarda olacağız. Akhisar’ımız da yaşayan herkesi dinleyeceğiz. Sorunlara hep birlikte çözüm bulacağız. Gençlik kollarımızı kurarak partimize katkı sağlayacak her türlü çalışmayı yapacağız. Kadınlarımız ve gençlerimizi parti kademelerin en üst sıralarında görmek istiyoruz. Partimizi daha iyi noktalara taşımak için hep birlikte olacağız. Ayrıştırıcı değil birleştirici olacağız. Atatürk’ün göstermiş olduğu yolda hep beraber yürüyeceğiz. Var gücümüzle çalışacağız. Kazanan Türkiye Cumhuriyeti olacak. Kazanan Türk milleti olacak. Kazanan İYİ parti olacak. Kazanan Akhisar olacak” dedi.

İYİ PARTİLİ OLMAK, DEĞİŞİME İNANMAK VE DEĞİŞTİRİLEBİLMEK DEMEKTİR

Kongrede konuşan İYİ Parti İlçe Başkan adayı Fatma Derin Yurtsever;" İYİ Parti Türk halkının var olma iradesinin adıdır. Vatan sevdasıdır kuvayi milliye  hareketini günümüzdeki adıdır. İyi partili olmak demek halkın yoksulluktan kurtarmak için başı dik bir ülke olmak için kendini adamak demektir. Siyaset bana ne verecek değil ben topluma ne vereceğim demektir. İYİ partili olmak demek değişime inanmak ve değiştirilebilmek demektir. İYİ partili olmak demek Cumhuriyetin kurucu ve öncüsü olmak demektir. Sevgili dostlar ben bu yola 2016 yılında genel başkanımız Meral Akşener ile Denizli’de  yola çıktım. İlk iyilik ateşimi Denizli’de yaktım. Bu kongre her geçen gün daha da otoriter bir yönetim anlayaşı ülkemizin sonunu belirtisiz bir maceralara sürüklemek isteyen  AK Parti iktidarın baskı ve dayatmaların maksimum düzeylere geldiği günlerde yapılıyor. Sözleri ile eylemleri zıt olan bir iktidar var. Demokrasi diyorlar ama askıya aldılar. Muhalefete  tahammülleri yok tartışma kültürleri yok. Siyasi etkileşimi ret ediyorlar. Devletin tüm olanaklarının kendi yandaşlarına paylaştırmak üzerine kullanan AK parti iktidarından kurtulacağız. Biz bunları hep birlikte yapacağız. Önemli olan politikalarımızın projelerimizin doğru ve anlaşılır bir şekilde ifade edebilmek halka ile bütünleşerek onların sorunlarını çözerek yegane parti olduğumuzda onlara güven verebilmektir. Gün hep birlikte yeniden bir iktidar yürüyüşü başlatma günüdür. Ben geçmişte kalan bütün kızgınlıkları bir kenara bırakarak hep birlikte hareket etmeye çağırıyorum” dedi.

İYİ PARTİ TÜRKİYE HAYALİ İLE YOLA ÇIKANLARIN PARTİSİDİR

Kongrede konuşan İYİ Parti İlçe Başkan adayı Mustafa Kındıroğlu;" Partimiz  özgür iradeli komşuları ile barış içerisinde istikrarlı ve öngörülüye sahip uluslar arası platforma sahip milleti ile barışı ülkesi için sorumluluk alan bireylerden oluşan ve Türkiye’nin geleceğine daima  umutla bakan eşit fırsatlar ülkesi Türkiye hayali ile yola çıkanların partisidir. Sayın genel başkanın Meral Akşaner’in dediği gibi medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer. Bizler her türlü karalamalar karşısında dimdik  ve cesaretli durarak bu partini kuruluşunda görev aldık ve bundan büyük bir gurur duyuyoruz.  Bundan sonra da milletimiz için tüm gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz. Genel teşkilatta yöneticilik yapmak zordur ve yorucudur. İlçe teşkilatımızın kurululuğundan beri bu yana görev yapan herkese teşekkür ediyorum. Bizler her zamankinden daha güçlü bir biçimde birbirimize bağlanmak birbirimize inanmak gerektiğine inanıyoruz. Eğer birlik ve beraberliğimizi sağlam inşa ettiyseniz uzun ve sağlam geleceğiniz olacaktır. Partimiz kurulduğundan bu yana sürekli bir seçimle karşı karşıya kaldı. Önümüzdeki seçimsiz dönemde teşkilatımızı güçlendirmek ve üye sayımızı artırmak en büyük dönemimiz olacaktır. Şüphesiz bütün iyi partililer bunu yürekten desteklemeliler. Çok iyi çalışarak millet ittifakı çatısı altında üç dönem AK parti iktidarına son verdik. Bu başarıda İYİ partini rolünün önemli olduğunu zaman bize daha iyi gösterecek kuşkunuz olmasın. Çok kıymetli yol arkadaşlarım ben ve yönetim kurulum kişisel çıkarları değil partimizin menfaatlerini ön planda tuttuğumuz için kişisel çıkarları olan kişiler ve gruplar tarafından hiçbir dayanağı olmayan suçlamalara maruz kaldık. Bir maaş için kirli siyaset işlerine girmedik. Sadece birkaç kişiden oluşan azınlığın değerleri için partimizin değerlerini kimseyle oynatmayacağız. Partimize dışarıdan müdahale etmeye çalışan kişi ve kurumlara karşı dimdik ayaktayız.  Meral Akşaner’in dediği gibi her geçen gün daha kalabalık bir şekilde yürüyüşlerimiz milletimiz için bir demokrasi yürüyüşüdür. Herkes için gece gündüz çalışıp milletimizin vefalı çıkarıncaya kadar yorulmayacağız. Hep birlikte başaracağız” dedi. 

Saat 17.00'de  açılan sandıklarda İYİ parti İlçe başkanlığının yeni yönetim kurulu üyeleri Başkan Mustafa Kındıroğlu

Yönetim kurulu üyeleri; Pakize Yılmaz, Teslime Gül Karaman, Dilber Yalçın, Hava Başaran, Nevin Deveci, Aysel Aykaç, Ezgi Öztürk, Halil Korkmaz, Fahri Dirikbil, Ali Koç, Serdar Dibekalan, Mustafa Gökhan, Cihan Gencer, Nihat Şenkaya, Sunay Şen, Hasan Zafer, Abdullah Yanar, Oktay Kara, Adnan Karput, Oktay Ünlü, Ercan Sancak, Yüksel  Güren, Fikri Atılan, Nuri Kocaküs, Gıyasettin Kar, Nihat Akçamlı, Sait Koç, Ayhan Akarsu, Halit Çakıcı, Erkan Kaçar, Şinasi Mutlu isimlerden oluştu.

İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi
İYİ Parti’de Kındıroğlu güven tazeledi

 • Yorumlar 3
  Diğer Haberler
  PAUSE COFFEA
  • Pause Coffea Akhisar
  1/20
  Başlangıç Tarihi
  Başlangıç Tarihi
  Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.