• BIST 7993.13
 • Altın 1893.526
 • Dolar 28.8527
 • Euro 31.6078
 • Manisa 19 °C
 • İzmir 20 °C
 • Eksen Kurs Merkezlerinde KPSS - ALES - DGS kayıtları devam ediyor
 • Dr. Dt. Simge Ayazoğlu Akhisar Ortodonti kliniği açıldı
 • Vergi Ödemede İkinci Taksit Son Gün 30 Kasım
 • Has Evrensel Özel Güvenlik Yenileme kayıtları devam ediyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Gaziler Derneği binası törenle hizmete açıldı

Okunma Sayısı: 1319
Gaziler Derneği binası törenle hizmete açıldı
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Akhisar Temsilciliği binası törenle hizmete açıldı. Akhisar Belediyesi Şehit Yüzbaşı Necdi Şentürk Merkez Parkı içi içinde açılan dernek binasının kurdelesi protokol törenle kesildi. Dernek binasının açılına gelen misafir v

Gaziler Derneği binası törenle hizmete açıldı

Akhisar Haber Ajansı

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Akhisar Temsilciliği binası törenle hizmete açıldı. Akhisar Belediyesi Şehit Yüzbaşı Necdi Şentürk Merkez Parkı içi içinde açılan dernek binasının kurdelesi protokol törenle kesildi. Dernek binasının açılına gelen misafir ve davetlileri Dernek Başkanı Suat Taryan ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Dernek binasının açılış programında sunuculuk görevini Dernek yönetim kurulu başkan yardımcısı Kadrullah Efe yaptı.

 Saygı duruşu ve istiklal Marşının okunması ve Yeni Gülruh Camisi Müezzini Hasan Hüseyin Türker’in kura tilaveti, İlçe Müftüsü Muhammet Salman’ın duasından sonra açılış konuşmasını Dernek Başkanı Suat Taryan yaptı. Suat Taryan;” Kıbrıs Türk’ünün can güvenliğini sağlayarak yok olmalarını önlemek ve Kıbrıs Adasının Yunanistan’a başlanmasına mani olmak maksadıyla Kıbrıs Barış harekâtına katıldık. Bu harekatta bizlere verilen her türlü görevi başarıyla yererine getirdik ve muzaffer birer gazi olarak vatanımıza geri döndük. Kıbrıs Gazileri üstün cesaret ve kahramanlık örnekleri göstererek emsalsiz bir zafer kazanmışlardır. Paraşütle atlayan, helikopter ile inen ve denizden çıkarma yapan bu kahramanlar kısa bir süre içersinde düşmanı hezimete uğratarak Kıbrıs Türk’ünü kurtarmış ve Kıbrıs’a barış getirmiştir. Kıbrıs Barış Harekâtı Türk savaş tarihinde altın bir sayfadır. Biz gözümüzü kırpmadan katıldığımız bu harekatta atalarımızdan aldığımız Türk askerinin savaşlardaki emsalsiz kahramanlığını dünyaya bir kez daha gösterdik. Bu gün Kıbrıs Türk’ü kendi devletinde, kendi bağrağı altında hür ve bağımsız yaşamaktadır.  Artık adada barış hakimdir, görevimizi şierefle yerine getirmekten dolayı mutlu ve gururluyuz. Kıbrış Barış Harekatında şehit olan 498 arkadaşımızı ve 150 mücahit’imizi sivil 250 Kıbrıslı soydaşımızı aramızdan ayrılan kardeşlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.  Bize bu dernek binamızı düzenleyip bize tahsiz eden Akhisar Belediye Başkanımız Sayın Besim Dutlulu’ya şahsım ve ve tüm gazilerimiz adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Besim Dutlulu;” “Değerli Kaymakamım, değerli Milletvekilim, protokolün değerli üyeleri, değerli Akhisarlılar ve değerli gazilerimiz, şehit ve gazi yakınlarımız; Öncelikle sizlerle bugün, burada bulunmak benim için büyük bir şeref. Açılışta tekrar beraber olmak bizim için çok büyük bir mutluluk. Biz belediye olarak üzerimize düşen görevi yapmaya çalışıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, şehitlerini, şehit yakınlarını, gazilerini, gerçekten çok değer verir ve her zaman elinden gelenin en iyisini yapar. Bizde Akhisar Belediyesi olarak ilk göreve geldiğimiz günden beri gazilerimizle güzel ilişkiler içerisinde olduk. Mümkün olduğunca onların yanında durup destek olmaya çalıştık ve en sonunda da bu güzel alanı onlara tahsis ettiğimiz için biz çok mutluyuz. Gerçekten onlara yakışan bir yer oldu. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e de teşekkür etmek istiyorum. Çünkü parkımız çok güzel oldu. Gazilerimizin şimdiki yeri de Akhisar’daki en güzel yerlerden biri, parka bakan bir yer. İnşallah burada güzel çalışmalar yaparlar. Birlik, beraberlik ve dayanışmayı hep beraber hissederler. Belediyemizle, devletimizle, kaymakamlığımızla güzel işlere imza atarız. Bizler her zaman gazi ve şehit yakınlarımızın yanındayız olmaya da devam edeceğiz. Onların hiçbir zaman hakkı ödenmez, Allah hepsinden binlerce kere razı olsun. Hatta bugün çok hayırlı bir günde açılış yapıyoruz. Hepinizin de Mevlit Kandilini kutluyorum, hepinizi Allah’a emanet ediyorum, yeni yerimiz hayırlı olsun.” dedi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Akhisar Temsilciliği binası törenine Akhisar kaymakamı Murat Kütük, CHP Manisa Milletvekili A. Vehbi Bakırlıoğlu, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Albay Hüseyin Borazan, Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ali Galip Kocaman, Büyükşehir Genel Sekreter yardımcısı Veysel Ilgaz, Muharip Gaziler Derneği Manisa başkanı Şener Tarım, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Suat Taryan, yönetim kurulu üyeleri, Siyasi Parti İlçe başkanları, Daire müdürleri, Oda başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Açılışta tavuklu pilav ve helva ikramında bulundular.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Akhisar Temsilciliği Başkanı Suat Taryan yönetim kurulu üyeleri Kadrullah Efe, İsmail Fidan, Şewrif Sabancı, Osman Kavaklı, İbrahim Ovalı 

 

 

 

 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.