• BIST 104.862
 • Altın 230,226
 • Dolar 5,4794
 • Euro 6,2177
 • Manisa 13 °C
 • İzmir 13 °C
 • Özel Penta Kişisel Gelişim Kursunda İngilizce’den yeni kurlar açılacak
 • Özel Pinokyo Kreş ve Gündüz Bakımevi indirimli erken kayıtları başladı
 • Zeytin sektöründe tecrübeli bayan eleman aranıyor
 • Akhisar'da 2019 Yaşlılar Haftası programı açıklandı
 • Unutulmayan hatıralar ve Türkülerle Çanakkale Destanı progamı
 • Ahenk Anaokuluna çalışma arkadaşları aranıyor
 • Kirazoğlu Halı Saha Futbol Turnuvası 24 Mart'ta başlıyor
 • 25-40 yaş arası B ehliyetli bay eleman aranıyor
 • DSP Akhisar Belediye Başkan Adayı Kadir Arat
 • DSP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Gündüz
 • Çarıkçı Gruptan büyük fırsat! Son 3 daire!
 • Vatan Partisi Akhisar Belediye Başkan Adayı Ergun Karakaşlar
 • Alkolsüz kır düğün salonu Elbir Bahçe’de düğün rezervasyonları başladı
 • Saadet Partisi Akhisar Belediye Başkan Adayı Ali Dursun

Erkeklerde lazer epilasyon

Okunma Sayısı: 328
Erkeklerde lazer epilasyon
Erkeklerde her ne kadar doğal yapıları gereği vücudunda oluşan tüy ve kıllarla barışık yaşasalar da; son zamanlarda erkek bireylerde çağa ayak uydurmaktadır.

ERKEKLERDE LAZER EPİLASYON

Erkeklerde her ne kadar doğal yapıları gereği vücudunda oluşan tüy ve kıllarla barışık yaşasalar da; son zamanlarda erkek bireylerde çağa ayak uydurmaktadır. Gerek hijyen açısından gerek daha güzel ve bakımlı görünmek için lazer epilasyon İzmir tercihleri arasındadır. En çok kadın bireylerin yaptırdığı ve tercih ettiği yöntem olan lazer epilasyon erkeklerin vücudunda nasıl etkiler yaratmaktadır? Gelin beraber bu sorulara göz atalım.

Lazer Epilasyon ve Erkekler

Eski lazer epilasyon yöntemlerinde erkekler için oldukça sancılı ve ağrılı bir süreç baş gösteriyordu. Bunun yanı sıra bayan bireylere göre erkeklerin vücudunda yapılan bu teknikler tam olarak başarılı olunmasını da sağlamıyordu. Bu durumlar göz önüne alınınca erkekler lazer epilasyon İzmir tedavisine pek sıcak bakmıyor ve çekingen davranıyorlardı. Ancak artık yeni bir çağ açılan lazer teknolojisinde buz lazer tedavisi ile birlikte bu ağrılar ve başarısızlık sona erdi. Soprana Buz Lazer teknolojisi sayesinde erkek bireyler de lazer epilasyon yaptırmaktan çekinmiyor ve vücutlarında istenmeyen tüy ve kıllardan tamamen kurtulabiliyorlar.

Erkeklerde Lazer Epilasyon ve En Çok Uygulanan Bölgeler

Erkek bireyler kadınlarda en çok görülen bıyık üstü, kaşlar ve çene altı gibi bölgelerden ziyade sakal üstü, yanak kısımları, ense ve çevresi ve sırt bölgeleri için lazer tedavisi tercih ediyorlar. Bu bölgelerde bulunan kılların bayanlara göre daha sert ve sıkı olması ise bir sorun teşkil etmiyor. Buz Lazer teknoloji sayesinde seanslar sırasında ağrısız ve acısız bir lazer tedavisi görebiliyorlar. Ortalama 4-6 seans aralığında bu bölgelerde ki bütün istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulmuş oluyorlar.

Erkekler İçin Lazer Epilasyon Uygulaması

Erkek bireylerde lazer epilasyon tedavisi kadınlardan farklı olarak bir aşama içermiyor. Erkeklerde bulunan kıl tipleri farklı olsalar da Soprana İce cihazı ile bu daha zorlu ve yapı itibari ile daha değişik olan kıllarında üstesinden gelinebiliyor. Erkekler de kıl kökleri bayanlara göre daha kalın ve koyu olduğu için sonuç alma hızı ise açık tonlu kıllara göre daha hızlı ve kolay olabiliyor. Erkeklerde bayanlara göre daha az seans ile daha fazla etki görebilmek mümkün demek yanlış olmaz. Erkeklerin epilasyon yaptırmak istedikleri bölgelere göre epilasyon cihazında dar ya da geniş başlıklar tercih edilebiliyor. Bu başlıklar ile erkek vücudunda her bölgede rahatlıkla epilasyon yapılabilmesi anlamına gelmektedir. Lazer epilasyon İzmir ilinde erkeklerin en çok tercih ettiği yöntemlerden bir tanesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bunun yanı sıra Türkiye’nin birçok bölgesinde buz lazer epilasyon cihazları ile lazer epilasyon yaptırabilmeniz mümkündür.

BUZ LAZER NEDİR?

Buz lazer, teknolojinin gelişmesi ile birlikte lazer epilasyon cihazları içerisinde bulunan ve en ağrısız ve en hızlı lazer epilasyon teknolojisi olarak üretilen lazer epilasyon teknolojisidir. Buz lazer cihazı, 810nm dalga boyu ile bir diode lazer epilasyon teknolojisi ile birlikte çalışmaktadır. Acısız lazer epilasyon ilk olarak 2009 yılında ütüleme adı verilen epilasyon teknolojisi sayesinde ortaya çıkmıştı.

Bu teknolojiyi yine ilk olarak BuzLazer teknolojisi üreticisi olan Alma firması üretmiş ve piyasaya sunmuştu.

2014 yılına gelindiğinde ise Alma Lasers, Buz Lazer teknolojisi ile birlikte lazer epilasyonu başka bir boyuta taşıyarak, lazer tedavisinde oluşan acı hissini tamamen ortadan kaldırdı. Buz Lazer Ankara Soprano Ice adı verilen lazer cihazı başlıkları ile, lazer epilasyon bölgesinde uygulama esnasında adından da anlaşılacağı gibi buz gibi soğukluk vererek bölgenin acı eşiğini hissetmesini engellemekte ve konforlu bir seans geçirilmesine yardımcı olmaktadır.

Bu acısız seansların yanı sıra buz lazer Ankara tedavisi zaman olarak da oldukça ileri bir boyuta ulaştı ve tüm vücut, farklı lazer başlıkları sayesinde 35 dakikalık bir süre içerisinde lazer tedavisi görebilecek hale geldi. Eskiden sadece bıyık bölgesi için bile 30 dakikadan fazla süren seanslar, buz lazer epilasyon sayesinde zaman kazancına dönüştü. Bu süre zarfında buz lazer Ankara işleminde, eskiye nazaran daha başarılı olunuyor ve optimum fayda sağlanıyor. Bu seansların ortalama 6 haftada bir tekrarlanması ise kıl ve köklerinden kurtulmak için yeterli bir süre olarak belirleniyor. Buz lazer tedavisi şüphesiz lazer teknolojileri arasında en verimli ve en hızlı olanı, bunların yanı sıra ise ağrısız ve acısız olması en büyük etkenlerdendir.

 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ALKAN TAVLI
 • CHP Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı Alkan Tavlı
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.