• BIST 7948.6
 • Altın 1888.3
 • Dolar 28.8476
 • Euro 31.4657
 • Manisa 14 °C
 • İzmir 16 °C
 • Eksen Kurs Merkezlerinde KPSS - ALES - DGS kayıtları devam ediyor
 • Dr. Dt. Simge Ayazoğlu Akhisar Ortodonti kliniği açıldı
 • Vergi Ödemede İkinci Taksit Son Gün 30 Kasım
 • Has Evrensel Özel Güvenlik Yenileme kayıtları devam ediyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

DYP Yeni Yapılacak Belediye Binasını İstemiyor!

Okunma Sayısı: 4909
DYP Yeni Yapılacak Belediye Binasını İstemiyor!
Akhisar DYP ilçe teşkilatı Akhisar Belediyesinin eski garaja yeni yapacağı hizmet binasını yapılmasını gelecek yeni belediye başkanını zor durumda bırakmaya hakkı yok açıklamasını yaptı......

DYP Yeni Yapılacak Belediye Binasını İstemiyor!
Akhisar Kenan MOLLA

Akhisar DYP ilçe teşkilatı Akhisar Belediyesinin eski garaja yeni yapacağı hizmet binasını yapılmasını gelecek yeni belediye başkanını zor durumda bırakmaya hakkı yok açıklamasını yaptı.

Akhisar DYP İlçe Başkanı Ahmet Dutlulu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Nacati İniş, Ufuk Merde, Turgay Suyolcu, H.İbrahim Doğan, Sebahattin Sakallı, Halit Şerifoğlu, Halil Çoktitiz, Yılmaz Arırt, Adnan Aksüyek, Nedim Özkaynak, Ender Türe, Sabri Sargın, Ata Ansal, İsmail Ören, Salim Uçaker, İsmail Şarlı, Şatan Erdoğmuş, Mehmet kayış, Kadın Kolları Başkanı Şüküfe Dutlulu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Hüsniye Çalışkan, Zeynep Erpalabıyık, Bindal Şarlı, Asuman Yanıkyürek,  Sıdıka Özarslan, Ümmügül Zincirkıran, Rahime Dutlulu, Hatice Arırt, Nilgün Şerifoğlu, Serpil İniş, Üfler Aksüyek, Zehra Suyolsu, Semra Dingildelen, Z.Nur Şarlı, Kezban Hartuçla, Zütrüt Bakan, Fatma Özkaynak, Nurten Coşkun,Yönetim Kurulu üyeleri, Gençlik Kolları Başkanı Emre Ursavaş,ve Yönetim Kurulu üyeleri Cengiz Akarsu, Kani Ermiş, Hüseyin Fidan, Yaşar Sıdan, Yaşar Çavuş, Metmet Efe, Abdil Biltekin, Mustafa Kaçan, Abidin Erkmen, Hasan Ergin, Recep Boztaş, Rasim Duman, Ahmet Saklıca, Serdar Erkanap, Ahmet Cebesoy, Muzaffer Karatok, zafer Köker,  Hakan Çakır’ın  ortak kararı  ilçe lokalinde basın açıklamasını İlçe Başkanı Ahmet Dutlulu yaptı.

Akhisar DYP İlçe Başkanı Ahmet Dutlulu; ”Belediye tarafından planı çizilerek bu ay ihalesi yapılacak olan Belediye Hizmet Binasının yapımına kesinlikle karşıyız. Çünkü; Bugün Akhisar Belediyesinde 100 civarında memur görev yapmaktadır. Şuan kullanılan mevcut bina küçük bir tadilatla gereği gibi hizmet verebilecek bir konuma gelir. Yapılacak olan yeni bina yaklaşık 11.000 metrekare' dir ve çok büyüktür. Akhisar’ımızın tek büyük olan Milli Egemenlik Meydanını kapatacaktır. Bu binanın yapımı ile eski garaj etrafında esnafımızda zor duruma düşecek ve mağdur olacaktır.

Yaklaşık 10 tirilyona mal olacak bu bina için 2 yılı ödemesiz kredi alınacaktır.Kendilerinin bir daha belediye seçimlerini kazanamayacaklarını bildikleri için fütursuzca davranmaktadırlar. Gelecek olan yeni Belediye Başkanı ve Meclis üyelerini zor durumda bırakmaya hakkı yoktur. Ödemesi çok zor olan bu borç altına girecek olanların Allah yardımcısı olsun. Aldığımız duyumlara göre köylümüzün ulaşımını sağlayan köy dolmuşlarını şehrin dış mahallelerinde yapacakları köy garajlarına taşıyacaklarmış. Bundan hem köylümüz hem şehir esnafımız büyük zarar görecektir. Biz şehrin merkezindeki müsait yerlere otoparklar yapılarak köylümüzün buralara yerleştirilmesini istiyoruz. Bu kadar yüksek bir meblağa mal olacak Belediye Hizmet binasından önce; Kanalizasyonu ve suyu olmayan mahallelere bu hizmetlerin götürülmesini, yolların bakımının yapılmasını, şehrin muhtelif yerlerine otoparklar yapılmasını öneriyoruz. Akhisar’ımızın kasaba görünümünden kurtulup şehir görünümüne kavuşturulmasını istiyoruz. Bunlar iş yapmamalarını kendi becerisizliklerini yerimiz dar, yerimiz dar diyerek örtbas etmeye çalışıyorlar. İnsan hizmet verecek olunca yer de yen de fark etmez. Yeter ki istenilsin, yeter ki başarılsın. Belediye sarayına, Belediye malikanesine, Belediye şatosuna karşıyız” dedi.

Akhisar DYP Belediye Meclis Üyesi Akhisar DYP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Merde,”Akhisar’da sanki Mühendis, mimar yokmuş gibi Balıkesir’den AKP meclis üyesini danışma olarak Akhisar belediyesi alıyor. Belediye kadrolaşıyor. Belediye meclisinde 3-5 kişi ile alınan kararları uyguluyorlar. Akhisarlı zeytincilerin arıtmaya gelen kimyasal suları arıtmıyor. 2 Trilyon bulamadık diye arıtmayı yapmıyorlar. Zeytin suları karıştığı için arıtmıyor. Belediye Hizmet Binasını 10 Trilyonluk yatırıma yol açıyor. Zeytincilerde ayrı arıtma yapmaları gerekiyordu.

DYP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ender Türe,” AKP seçim bildirgesinde 1.madde fert menfaati değil toplum menfaati önemlidir. Toplum menfaati var çünkü belediye sarayına ihtiyaç yok.

Belediye Meclis Üyesi ve DYP İlçe Başkan Yardımcısı  Necati İniş:”Biz belediye binasının yapılışına karşı değiliz. Yer olarak yanlış. Bugünkü belediye binasına yapılacak küçük ilavelerde beklide Akhisar’ın 50 yıllık ihtiyacını görecek bir bina yapılabilir. Yerinde karşılanabilir. Akhisar’ın bunca alt yapı eksikliği varken bunca otopark eksikliği varken birde kenarda paraları yokken geleceğini ipotek altına almak bizce yanlıştır. Aldıkları kredi 10 yıllık kredi 2 yıl ödemesiz bunların 2 yılı kaldı zaten seçimlere yani biz cebimizden hiç para harcamadan binayı yapalım şan, şeref bizim olsun parayı gelenler ödesin. 2 yıl ödemesiz deniliyor ama 2 yıl faizi işliyor. %9 faiz ödenecekmiş” dedi.

Akhisar Şoförler ve otomobilciler oda  başkanı, DYP ilçe yönetim kurulu üyesi, H.İbrahim Doğan, ” Manisa’daki eski garaj bile köylü garajı olarak kullanılırken bizim ki belediye hizmet binası yapılıyor. Bizce yanlış yapılıyor. Köylü gelmese esnafımız ne yapacak onların dediğine göre çağlak mevkiine köy garajı yapmak istiyorlar” dedi.

 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.