• BIST 8334.94
 • Altın 1629.728
 • Dolar 27.3788
 • Euro 28.9506
 • Manisa 17 °C
 • İzmir 20 °C
 • Çatı Koleji ve Eksen Kurs
 • Haydi, Akhisar, Sağlıklı Yaşam Yürüyüşüne katılın
 • Depo ve Sevkiyat elemanı aranıyor
 • Plasiyer Aranıyor
 • Manisa ASKF, Alt yerel ligler açıklaması
 • Argon Kaynak Ustası, Torna Ustası ve Üretim Personeli aranıyor
 • Kalite Mühendisi Aranıyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

DYP İl Başkan Adayları Akhisar'da Toplandı!

Okunma Sayısı: 2393
DYP İl Başkan Adayları Akhisarda Toplandı!
Akhisar DYP İlçe lokalinde İl Başkan adayları delegenin karşısına çıktı.Manisa DYP İl Başkan adayları Rıfat Emin Uygur ve Ahmet Çayırlı ekipleri ile Akhisar DYP İlçe lokalinde delegelerin karşısına çıktı.Akhisar DYP İlçe Teşkilatı yapacakl

DYP MANİSA İL BAŞKAN ADAYLARI AKHİSAR’ DA DELEGENİN KARŞISINA ÇIKTI

AKHİSAR: (Kenan MOLLA)
Akhisar DYP İlçe lokalinde İl Başkan adayları delegenin karşısınaçıktı.Manisa DYP İl Başkan adayları Rıfat Emin Uygur ve Ahmet Çayırlı ekipleri ile Akhisar DYP İlçe lokalinde delegelerin karşısına çıktı.Akhisar DYP İlçe Teşkilatı yapacakları yönetim kurulu sonrası sonucunda Delegenin temayülüne göre Akhisar DYP Yönetimi hangi adayı destekleyeceklerini açıklayacaklar.
Dyp Manisa İl başkan Osman Sarıtunalı aday olmayacağı 5 şubat’ta DYP Genel Başkan Mehmet Ağar‘ın katılımı ile Manisa kapalı spor salonunda yapılacak.Akhisar DYP İlçe Başkanı Ahmet Dutlulu İl Başkan adayları Rıfat Emin Uygur ve ekibini parti lokalinde karşıladı. Açış konuşmasını yapan Ahmet Dutlulu “ İl Başkanlığı yarışında iki adayda Rıfat Emin Uygur aramızda geldi. Sizlerin huzurunda 5 şubatta her iki adaydan biri kazanacak her iki adaya da başarılar dilerim “ dedi.
Başkan adayı Rıfat Emin Uygur “Akhisar’da siyaset bir başka oluyor Akhisar’ın 9 beldesi var.1965 yılında Yayaköy’de doğdum havası toprak çekiyor, büyük arzu ile geldik burada ziyaret etmediğimiz belde kalmadı. 2005 Mayısta 25 oyla kaybettik ama inancımızı kaybetmedik.Bizi destekleyen hiçbir arkadaşımın yüzünü yere baktırmadık, 100 bin km. yol yaptık. 2003 yılında 242 delegenin oyu var arkamızda 16 İlçe 68 beldede ayak izlerim var her ilçe her beldeyi ziyaret ettik. 900’a yakın köyden 300 köye gittik. Kır atı şahlandıralım Manisa’ya tekrar kale yapalım . yaptığımız çalışmaları dosya ile Genel başkan a gitti. Aldığımız bilgilerle daha iyi çalışmalar yapmak için küskünlükleri , dargınlıkları bırakacağız “dedi.
Sözlerine devam eden Rıfat Emin Uygur;”16. İlçe tekrar kendini yeniledi. Delegenin görevi 3 yılda bir sandıkta oy kullanmak değil. Herkesin bu partiyi eski şah şalı günlerine getirmek mecburiyetinde Cumhuriyeti debiz kurduk CHP’lilere inanmayın. Genel başkan bir konuşmasında tek başına halay çekilmez , biz Osmanlı Torunlarıyız.2003-2006 bu süreyi yatarak uyuyarak geçirmedik çalışarak geçirdik, bilgisayarın remini doldurduk.Sizlerin karşısına geldik. Önümüzdeki dönem yolumuzu koşa koşa devam edeceğiz. Türkiye’de 45 milyon oy var, 35 milyon oy kullandı kullanmayan demek artı oylar var. 95 seçimlerinde önlem alamadık , 99 seçimlerinde kurtta kuzu’ya vermezdik. 2002 yılı faciasını yaşadık. Türkiye’nin 2 kara lekesi 1960 ihtilal ,1980 ihtilali ilk ihtilal 20 yıl geriledi 1980 ihtilal 20 yıl önünü kesti.Millet bize ceza verdi. Derlenip toplanıp misyonumuzu donanımızı anlatıp bu milleti işkenceden kurtaracağız. Milleti bu zulümden kurtarmak olacak .Tütün parası tarihe karıştı, buğdayı satamıyoruz , pamuk ne oldu. Tekstil ihracat yapan bir ülke idik maliyet 1 milyon çiftçi enayimi, üzüm bu sene girdiği kapıdan girdi geçti. Bu ülkenin %35 tarım ile ilgileniyor. Köylü milletin efendisidir. Efendi nerde efendiyi köle yaptılar. Bu davayı hizmet etmek için karşınızdayım. İki dönem başkanlığa adayım İl başkanı olup Manisa’yı kale yapıp 6 millet vekili yapmak istiyorum. İlçelerde Belediyeleri Kazanan il başkanı olmak istiyorum.DYP Genel Bşk seçimi. % 20 arttırsın biz Manisa olarak % 40 artıracağız, Genel Başkan %25 arttırsın Biz % 50 arttıracağız. Biz zamanında 9 millet vekilinden 7 sini almıştık. Belediyeler o bayrakları kapadı ama biz o Bayrakları dikeceğiz..İnsanların yüzü gülecek , zulüm bitecek işkence bitecek plan ve programımız hazır , elini sıkmadığımız kişi kalmayacak. Bizim puan kaybetmeye tahammülümüz yok. Yanlış yapmak için adaylığımızı koymadık Benim doğum günüm 17 Eylül, Yeni yıl, Bayram kutlamadım Benim Doğum günüm 5 Şubat olacak” dedi.
Ahmet Çayırlı ve ekibinin Akhisar delegelerini tanıttıktan sonra konuştu. 5 şubatta yapılacak kongre bizim için çok önemli . AKP her kesimi perişan etti .AKP 1973 gençlik kollarında siyasiye başladım. Akhisar hem tütün, hem zeytin , pamuğu da geçen yıl bugün 350- 200 bin satmıştır. Tütüncülük Akhisar’da bitti.Tütünün merkezi Akhisar’dır. Tütün kahır oldu. 1 ton dışında tütünü satması zorlaştı. Tüccar’da kaymeyi düzmeye çalışıyor, fiyatı düşmeyeceği söyleniyor. Zeytin desteklerini 60 semt vereceğini söyledim şimdi 250 bin TL’yiz Pamukçuluğumuzun yok olduğu bir ortamda sadece AB işlemesi ile pamuk 700 TL . yurt dışında 1.600 Milyar dolarlık pamuk ithal ediliyor. 380 milyon askeri ücretle resmen işçiler 350 milyondan aşağı ev kiraları gençlerimiz nasıl evlenecek . en çok sıkıntı en çok değer kaybeden Türk çiftçisi en pahalı kullanım Türkiye Sosyal yardımlaşma vakıflarına milleti muhtaç ettiler 2500 tarım kredi kooperatifi vardı, 700 kaldı: Bu davaya talip olduk, bu dava hepimizin. En son bir kuş gribi çıkardılar.Bu göçmen kuşları sadece Türkiye’nin üstünden mi geçiyor? Kuş gribi 350- 260 olan mısır fiyatını 200 bin TL. düşmüştür. Borsamız %60 yabancıların eline geçmiştir. Deneyimsiz kişiler ülkeyi bu duruma düşürdü .Hızlı çıkan hızlı iner . Manisa’nın bütçesi 38 Trilyon Sivas’ın 83 trilyon bütçe 370 kooperatif 120 kapanmış durumda deneyimli arkadaşlarımızla ile talibiz.
16 İlçeden 10 il genel meclisi yok.Güçlü bir il yönetim oluşması için sizlerin karşısına çıktık. Her ay bir ilçede toplantılar yapacağız . Ege’yi Ankara’da parlayan bir yıldız yapacağız. Manisa’da 6 Milletvekili çıkarmak için hedef seçtik Manisa’nın en büyük İlçesi Akhisar’sa ve Salihli’de hiç milletvekili çıkmamıştır. İhanet edenler nerede bizler karşınızdayız. Akhisar DYP İlçe örgütünün 82 delegesi var, Salihlide 84 Manisa merkezin 90 delegesi var. Akhisar’dan en az bir milletvekili aday olacak” dedi.
Akhisar DYP İlçe Başkanı Ahmet Dutlulu, Başkan Yardımcısı H.İbrahim Doğan , Başkan Yrd. Necati Eniş ,Turgay Suyolcu, Ufuk Merde, Erdoğan Nurcan , Ender Türe, Halit Şerifoğlu , Sebahattin Sakallı, Halil Çoktitiz, Yılmaz Arırt, Sabri Sargın, Ata Ansal, İsmail Ören, Salim Uçaker, İsmail Şarlı, Şadan Erdoğmuş, Mehmet Kayış oluşan yönetim kurulu her iki adaya da eşit mesafede olduklarını söylediler.

 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.