• BIST 8026.27
 • Altın 1923.794
 • Dolar 28.8924
 • Euro 31.4319
 • Manisa 16 °C
 • İzmir 17 °C
 • Eksen Kurs Merkezlerinde KPSS - ALES - DGS kayıtları devam ediyor
 • Dr. Dt. Simge Ayazoğlu Akhisar Ortodonti kliniği açıldı
 • Has Evrensel Özel Güvenlik Yenileme kayıtları devam ediyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim

Okunma Sayısı: 1353
Dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim
Üniversite tercihi, aşağı yukarı lise ikinci sınıftan sonra öğrencilerin gündemine gelmeye başlar.

Dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim

Üniversite tercihi, aşağı yukarı lise ikinci sınıftan sonra öğrencilerin gündemine gelmeye başlar. Bölüm, üniversite ve şehir gibi fikirler artık yavaş yavaş gelişmeye başlar ve artık ailelerle konuşulmaya başlanır. Sanırım her ailenin ve öğrencinin en büyük arzusu, alanında başarısını göstermiş dünyaca bilinen bir üniversitenin en iyi bölümlerinde okumaktır. Neticede eğitim için harcanan onca efor ve maddi masrafların yanında manevi değerlerin sonucunda herkes en iyi yerde olmayı ister. Ama en iyisine ulaşabilmek için de ciddi anlamda araştırma yapmak gerek ve tabi bunun yanında derslerde başarılı olmak gerekir. yani sadece istemeyle olabilecek bir iş olmadığının bilincinde olmak gerekir. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasına giren ve hali hazırda bilinen Massachusetts Institute of Technology – MIT, Stanford University, University of California, Los Angeles, Harvard University ve The University of Sydney gibi üniversiteler, kanıtlanmış ve tescillenmiş üniversitelerdir. Tabi bunlar en iyiler iken bir de iyi olup sıralamaya giremeyen veya ilk 10’un daha üstünde olan yerler vardır. Bu üniversitelerde eğitim alabilmek için öncelikle lise döneminin iyi olması ve yurtdışına çıkmak için getirilen şartların yerine getirilmesi gerekir. Yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunan Endlessabroad bu konuda bilgi alarak ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi edinebilir, istediğiniz gibi bir okulda okumanın keyfine varabilirsiniz.

Kariyeriniz için en iyisi

Eğitim dünyası geniş anlamda incelenebilecek bir dünya olup seçenekleri ve alternatifleri geniş olan bir sektördür. Bir öğrenci ister yurtdışında ister yurtiçinde okusun, sunulan olanakları değerlendirme konusunda yeteri kadar atılgan değilse beklentilerini elde edebilmesi biraz zor olur. Öğrencilik yıllarında kazanılan deneyim, okul döneminden sonraki hayatı birebir etkilemektedir. Çünkü bu dönem, kişilerin en çok efor harcadıkları dönemdir ve bu dönemde edinilen deneyim, hayatın geri kalan bölümünü yakından ilgilendirir. Yurtiçinde lise veya üniversite okuma fikri kötü değildir ki ülkemizdeki yüzbinlerce öğrencinin kötü veya yanlış bir iş yaptığını söylemek hiç de mantıklı olmayacaktır. Ama imkânlar varsa kişinin yurtdışında özellikle üniversite okuması bence daha iyidir. Yurtdışı eğitim danışmanlığı kurumlarından da alacağınız bilgilerin söylediklerimden farklı olacağını düşünmüyorum. Neden mi? Yurtdışında üniversite eğitimi alan öğrenciler, gittikleri ülkeye bağlı olarak bazı avantajlara sahip olurlar. Mesela Kanada’da üniversite okuyan öğrencilerin yabancı dil konusunda daha fazla pratik yapma şansları vardır. Bunun yanında ülkenin yasal olarak koştuğu çalışma izni öğrencilerin hem İngilizce dilinde pratik yapmalarına yardımcı olur hem kendi masraflarını çıkartmalarına yardımcı olur hem de eğitim döneminde çalışarak para kazanmanın avantajlarını değerlendirme imkânı bulur. Bu da okul döneminden sonra daha rahat iş bulabilir veya hazırda bir işi varsa direkt deneyimli biri olarak çalışmaya başlar.

Fırsatları değerlendirin

Eğitim almak için farklı bir yer arayışı içinde iseniz ve istediğiniz gibi bir bölümde okumak istiyorsanız yurtiçindeki üniversitelerle sınırlı kalmayın derim. Türkiye’ye yakın ve eğitim alanında ciddi anlamda kalitesini ortaya koymayı başarmış çok sayıda üniversite vardır ve fiyat bakımından da herkese hitap edebilecek fiyatları sunmaktadırlar. Buralar hakkında bilgi edinerek tercihlerinizi daha geniş alanda yapmanızı öneririz. Yurtdışı eğitim danışmanlığı alanında başarılı ve deneyimli olan kurumumuz ile iletişime geçerek sizin için hangi ülkenin ve hangi okulun daha iyi olabileceği konusunda fikir alın ve kararınızı verirken daha isabetli sonuçlarla eğitim hayatınızı tamamlamanın keyfini yaşayın.  Unutmayın, eğitim; kariyer yolunda en önemli basamaktır. Fırsat yaratmak için https://www.endlessabroad.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.