• BIST 8093.54
 • Altın 1887.085
 • Dolar 28.9144
 • Euro 31.7717
 • Manisa 12 °C
 • İzmir 11 °C
 • Manisa Valiliğinden Meteorolojik Uyarı
 • Akhisar Enza Home Sevkiyat Personeli Aranıyor
 • Dr. Dt. Simge Ayazoğlu Akhisar Ortodonti kliniği açıldı
 • Vergi Ödemede İkinci Taksit Son Gün 30 Kasım
 • Has Evrensel Özel Güvenlik Yenileme kayıtları devam ediyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

DSP İl Başkanı Akhisar Zeytin ve Zeytinyağını Destekliyor!

Okunma Sayısı: 2509
DSP İl Başkanı Akhisar Zeytin ve Zeytinyağını Destekliyor!
DSP il başkanı Sefa Dağlı merkez ilçe Başkanı İrfan Denktaş, yönetim kurulu üyesi Yaşar Çintaş, DSP Akhisar ilçe başkanı Kadir Arat, yönetim kurulu üyeleri Satılmış Okka, İlhan Gezer, Emine İnce, Ceyhun Özdamla, Kayalıoğlu Belde...

DSP İl Başkanı Akhisar Zeytin ve Zeytinyağını destekliyor!
>>>>>Kenan MOLLA

DSP il başkanı Sefa Dağlı merkez ilçe Başkanı İrfan Denktaş , yönetim kurulu üyesi Yaşar Çintaş, DSP Akhisar ilçe başkanı Kadir Arat, yönetim kurulu üyeleri Satılmış Okka, İlhan Gezer, Emine İnce, Ceyhun Özdamla, Kayalıoğlu Belde Başkanı Salih Taşçılar, Sakarkaya köyü temsilcisi Erol Özcan,  Akhisar Zeytin ve Zeytinyağları Derneği Başkanı Ahmet Gezgin’i Dernekte ziyaret ettiler.

Akhisar Zeytin ve Zeytinyağları Derneği ziyaretinde konuşan DSP Manisa İl Başkanı Sefa Dağlı, “Akhisar da zeytin hasatı sona erdi ama Marmara ve Aydın Bölgesinde zeytin hasatı başlıyor. Üreticini cebine ne kadar fazla para girerse gelecek yıllarda ürün kalitesini arttırır. Bizler daha doğru yatırımlar yapacağız. Biz Akhisar’daki Zeytin Borsasını çok önemsiyoruz. Zeytin ihracatçısını da destekliyoruz. İktidar olduğumuzda hem zeytin üretimini hemde satımını,ve Kooperatifleri mutlaka destekleyeceğiz. DSP her zaman zeytin ve zeytinyağcılar derneğinin yanındadır. Akhisar zeytin ve zeytinyağcılar derneğinin her türlü mücadelesinin yanındayız. Önümdeki yerel ve genel seçimlerde bu siyasi söylemlerimizi çok yakından izleyeceksiniz.22 yıllık köklü bir partiyiz.Görüyorsunuz, AK Parti paranın olmadığı yerde ne siyaset olur ne ticaret olur. Gittikçe enflasyonu düşüreceğiz derken yok edilen enflasyonu yok olduğu bir noktaya yaklaşırken üreticinin de çok perişan olduğu cebine paranın girmediği piyasa da paranın dönmediği bir noktaya geldik. Bir taraftan devlet içinde kadrolaşıp AKP Devletini kurmaya çalışırken bir taraftan da üreticilerimizi  vatandaşlarımızı da inim inim inletiyor. Yılbaşı geldi 2 gün sonra yeni yılda vatandaşlarımız çoluğuna çocuğuna, torununa hediye alacak cebinde parası yok. Önceki yılların fiyat istikrarı ve piyasa destekleri yok. 250 YTL dekar başına yaptıkları destekle bu üretici ayakta durabilir mi? Yarın deniz bitti iş bitti noktasına gelecekler. Biz onlara iktidar teslim ederken terör sıfırdı. Hem de aldığımız ekonomik tedbirleri nimetleri bu güne kadar tükettiler. Deniz bitti kara göründü. Şimdi ne yapacaklar merak ediyoruz” dedi.

DSP Manisa İl Başkanı Sefa Dağlı,  “Hep Üreticinin yanında olan Demokratik Sol Parti “Toprak  Ekenin, Su Kullananın” sloganında bir kez  ne kadar haklı olduğunu tüm kamuoyuna göstermiştir. Uzun süreden beri Zeytin ve Zeytinyağı Üreticiler Birlikleri ile Ege İhracatçılar Birlikleri arasında bir yıllığına zeytin ve zeytinyağı ithalatına izin verilmesi konusunda  DSP’nin yakından izlediği üreticilerimizin haklı bir mücadelesi vardı. Dış Ticaret Müsteşarlığı, önceki akşam itibariyle Ege İhracatçılar Birliklerine ithalata izin verilmediğini belirten bir tebliğ yayınlamış. Böylece Üretici Birlikleri, başta Tariş Zeytinyağı Birliği ve diğer birlikleri olmak üzere tüm üreticilerimiz bu mücadeleden galip çıkmışlardır. Sevinçlerini DSP Manisa  İl Başkanlığı olarak yürekten paylaşıyoruz. Bütün Üreticilerimizin haklı mücadeleleri sonucu elde ettikleri başarısını kutluyoruz. DSP’nin iktidarında tüm üreticilerimiz hem kredilerle hemde eskiden olduğu gibi kooperatif örgütleri ve zeytin borsaları ile desteklenecektir. Daha modern araç ve gereçlerle donatılarak ürün kalitesi arttırılacak, Avrupa pazarlarında İspanyol, İtalyan, Yunanistan zeytini değil Türk zeytini ve Türk Zeytinyağı marka olarak aranır hale gelecektir. Buda tüm hemşerilerimiz için daha fazla kazanç, daha güzel ve mutlu yarınlar demektir.

Ege’nin gerçek altını olan zeytin ve zeytinyağının hak ettiği hak ettiği yere ulaşabilmesi için başta bölgenin, basın temsilcilerini, Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarını gösterdikleri bu haklı mücadeleden dolayı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.” dedi.

Ziyaret konuşan Akhisar Zeytin ve Zeytinyağları Derneği Başkanı Ahmet Gezgin “Akhisarlı zeytinciler derneği olarak zeytin ihalelerine karşıyız. Akhisarlı ve çiftçilerimizin durumunu düşünerek zeytincilerimizi değerlendirmek üzere biz bu yola çıktık. Dernek olarak sayın Başbakanımıza sorunlarımız hakkında bir  rapor  sunduk. İl Tarım Müdürlüğünden  gelen yetkililerle sorunlarımız paylaştık. Bazı arkadaşlarımız yurt dışında bize rekabet yapması için Mısırda işletme açtılar. Romanya’ya  zeytin götürdüler. Orada Pazarımızda fiyat düşürdüler. Ama biz Akhisarlı işletmeciler mücadelemize devam ediyoruz. En iyi uslu zeytinini damak tadı olarak tattırdık. Tekrar Türk zeytini gündeme geldi. Ben bunu yurt dışında bire bir yaşayan ihracatçıyım. Romanya Bulgaristan, Mısır zeytinini bıraktı tekrar bizim zeytine talep arttı. Akhisar zeytinine tekrar yurtdışında zirveye oturdu” dedi. • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.