• BIST 8093.54
 • Altın 1895.467
 • Dolar 28.8951
 • Euro 31.8179
 • Manisa 11 °C
 • İzmir 11 °C
 • Manisa Valiliğinden Meteorolojik Uyarı
 • Akhisar Enza Home Sevkiyat Personeli Aranıyor
 • Dr. Dt. Simge Ayazoğlu Akhisar Ortodonti kliniği açıldı
 • Vergi Ödemede İkinci Taksit Son Gün 30 Kasım
 • Has Evrensel Özel Güvenlik Yenileme kayıtları devam ediyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Doğalgaz Eylül'de Yanacak!

Okunma Sayısı: 5847
Doğalgaz Eylülde Yanacak!
Tarihi kente Tarihi İmza, Eylül ayında Akhisar, Manisa,Turgutlu’ya doğal gaz evlere verilmeye başlanacak. 12/04/2006

Manisa Akhisar ve Turgutlu’da Doğalgaz Eylül’de yanacak!

AKHİSAR: (Kenan MOLLA);
        Tarihi kente Tarihi İmza, Eylül ayında Akhisar, Manisa,Turgutlu’ya doğal gaz evlere verilmeye başlanacak.Üç Belediye Başkanı Doğal Gaz Protokolünü imzaladı. Manisa Merkez, Akhisar ve  Turgutlu ilçelerinde toplam 37 mahalle deki mevcut 30 bin adet aboneye Doğal gaz sunuma hazır olacak.Manisa’da üç belediye başkanının Doğal gaz ihalesini kazanan şirketle yaptığı protokol gereği hazırlanan iş takvimine göre 35 milyon dolar yatırımla  5 yıl içinde üç yerleşim yerinin tüm abonelerine gaz verilmesi planlanıyor, Belediye Encümen salonunda Manisa Belediye başkanı Bülent Kar, Akhisar Belediye başkanı Salih Hızlı,Turgutlu Belediye başkanı Serhat Orhan, AKSA  Doğalgaz A.Ş Genel müdürü Burhan Özcan’ın imza attığı protokolle   Manisa, Akhisar ve Turgutlu’da resmen çalışmalara başlandı.

İlk Anda 37 Mahalle hazırlanacak.
        
Eylül 2006 ayının başında.Manisa merkez de 25 Mahalle, Akhisar’da 6 ,Turgutlu da  6   Mahalle olmak üzere üç ilçede toplam 37 Mahallede 30 bin aboneye Doğal gaz ın bağlanması için gerekli alt yapı hazırlanmış olacak.

AKSA Doğal A.Ş Genel Müdürü Burhan Özcan 
        “
Tarihi kente Tarihi İmza parolası ile protokolü imzalayacağız. Bu  tarihi bir protokol olacak  çünkü Manisa kirli havasından kurtuluşunun milat yılı olacak “. Özcan  “ Manisa Merkez, Akhisar ve Turgutlu ilçelerimizde  şirket olarak 35 Milyon dolarlık bir yatırımla 5 yıllık program çerçevesinde projenin tamamlanması öngörülüyor.Manisalılar Türkiye’nin en ucuz Gazını kullanacaklar.İstanbul’da Bir Metreküp 60 bin  YTL  öderken Manisa 2 bin YTL  hizmet bedeli daha ucuz ödeyecekler.  Ancak Doğal gaz alımı konusunda abonelerin isteği artması ve isteklerin çoğalması durumunda bu projeyi 3 yılda  tamamlayabileceğiz.Yıl sonunda kadar  250 km  doğal gaz  borusu  döşenmesini amaçlıyoruz ,  Eylül 2006  tarihine kadar bu üç ilçemizde binalara bağlantılara başlayacağız, yıl sonunda  hedef  30 bin  aboneye ulaşmak. “dedi

İlgili firma ile protokolü imzalayan Üç belediye başkanı da yaptıkları  konuşmalarla tarihi günü şu sözlerle dile getirdiler.

Manisa Belediye başkanı Bülent Kar
        “
Önemli bir gün, Doğal gaz projesi ne resmen start veriyoruz. Çevre  konuları tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de önemini korumaktadır.Hava Kirliliğini önlemek için doğalgazın ilimize gelmesi sağlanmıştır. Başbakanımızın verdiği söz yerine getiriliyor.” Diyen Kar Şirketin hazırladığı  programa göre  Yıl sonuna kadar Manisa Merkezde hedefin 25 mahalle ye gazın verilmesi bunlar ; Akgün, Akıncılar,  Alaybey, Arda, Adakale,1.Anafartalar, 2 .Anafartalar, Cumhuriyet, Çarşı, Dinçer, Hafsa Sultan, İbrahim Çelebi, Kuyu alan, Laleli, Mesir, Merkez Efendi,  Mimar Sinan  Nişancıpaşa, Peker , Sakarya, Saruhan, Şehitler, Tevfikiye , Utku  ve Yarhasanlar mahallelerimiz sokak ve caddelerinde doğal gaz borularının geçip binaların girişine verilmesi plandı. ”  dedi.
Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan 
        “Başbakanımızın  Manisa mitinginde verdiği söze TBMM başkanı Bülent Arınç Turgutlu ve Akhisar ilçelerimizi de dahil ederek  bugün bizde çevre dostu doğal gazdan yararlanacağız. Termal ısıtmadan daha az maliyetle kazanılacak doğal gazın bir eve bağlantısı Mutfak ve banyo şofbeni için sadece 180 dolar yanı 250  TLY civarında  olacak   ısıtma amacı ile kullanılacak abonelere bu miktar kalorifer tesisatı nedeniyle 1,5 ile 3  bin YTL arasında bir masraf getirecek.Üç ilçe başkanı olarak sadece Doğal gaz konusunda değil bir çok konuda uyum içerisindeyiz .“ dedi
        Serhat Orhan Turgutlu ilçesinde yıl sonuna kadar Eylül ayından itibaren ilçelerindeki ; Cumhuriyet,Yedi Eylül, Turan , Altay,  Yılmazlar, ve Acarlar mahallesi sokak ve cadde ve sokaklarına doğal gazın bağlantısının sağlanacağını ve evlere bağlantılara başlanacağını belirtti.

Akhisar Belediye başkanı Salih Hızlı
     
”Doğal gaz ile ilgili yanlış bilgiler veriliyor. Maliyetin çok yüksek olduğu söyleniliyoraslında hiçte öyle değil, Kirlilik kentlerde doğal azla ötelenmiş olacak, Akhisar da çalışmalar başladı Yıl sonunu kadar Eylül ayından itibaren; Hashoca, Hürriyet, İnönü , Paşa , Ragıpbey  ve Şeyhisa mahallelerinde binalara Doğal gaz verilmeyle başlanacak “ dedi
        İmza töreninde hazır bulunan Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ve Aksa  Doğal gaz şirketi yetkilileri doğal gaz ile ilgili teknik bilgiler verdi. Tanrıverdi  verilen sözleri yerine getiriyoruz, dedi.

 Elginkan Vakfı müdürü Ömer Durmaz
     
Doğal gazın Manisa Turgutlu ve Akhisar ilçelerine verilmesi ile  bu sektörde de bir istihdam sağlanacağını belirterek  Vakıf eğitim merkezinde Manisa  ve İzmir den gelen kursiyerlere doğal gaz bağlantısı ve çalıştırılması ile ilgili bilgiler veriyoruz,  yaklaşık bin kişiye yeni iş alanları çıkacak “ dedi.
        Doğal gaz ile ilgili protokol imza törenine Manisa AKP milletvekili Hüseyin Tanrıverdi. Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan, Manisa Belediye başkanı  Bülent Kar,  Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Aksa Doğal gaz A.Ş Genel müdürü Burhan Özcan ,Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi,Manisa Belediye Başkan yardımcısı Süleyman Çoban  Turgutlu Belediye başkanı  Serhat Orhan,Manisa Belediye başkanı  Bülent Kar, Akhisar Belediye başkanı  Salih Hızlı Aksa A.Ş genel müdürü Burhan Özcan Manisa belediye başkan Genel koordinatörü Kemal Sevinç katıldı.

 

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  REKLAM ALANI
  • Amerikan Kültür Dil Kursu
  • Amerikan Kültür Dil Kursu
  • Kuzey Ege Kurs
  • Kuzey Ege Kurs
  1/20
  Başlangıç Tarihi
  Başlangıç Tarihi
  Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.