• BIST 8026.27
 • Altın 1923.087
 • Dolar 28.8712
 • Euro 31.4364
 • Manisa 17 °C
 • İzmir 18 °C
 • Eksen Kurs Merkezlerinde KPSS - ALES - DGS kayıtları devam ediyor
 • Dr. Dt. Simge Ayazoğlu Akhisar Ortodonti kliniği açıldı
 • Has Evrensel Özel Güvenlik Yenileme kayıtları devam ediyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Dijital Dönüşüm ile İşletmenizi Daha İyi Bir Noktaya Taşıyabilirsiniz

Okunma Sayısı: 2582
Dijital Dönüşüm ile İşletmenizi Daha İyi Bir Noktaya Taşıyabilirsiniz
Son yılların popüler kavramlarından biri olan dijital dönüşüm, bir işin mümkün olan en iyi noktaya taşınması için çalışanlardan ve diğer bileşenlerden optimum fayda sağlanmasına odaklanan bir sistemdir.

Dünyanın dört bir yanını etkisi altına alan dijitalleşmeye tüm sektörlerdeki faaliyet gösteren her bir işletme uyum sağlamalıdır. Dijital dönüşüm; çalışanların verimliliği ve müşteri memnuniyeti gibi unsurları temel alan bir yapı olduğu için farklı sektörlerde faaliyet gösteren her bir işletmenin dijital dönüşüm süreci birbirinden farklıdır. Doğru dönüşüm elemanları ve doğru yönlendirme sayesinde tüm işletmeler dijital dönüşüm konusunda en yüksek verimi elde edebilirler. Sektörünün yenilikçi ismi Ayatech global dünyanın trendlerinden olan dijital dönüşüm süreçlerinin yanı sıra işletmelerin verimliliğini ve karlılığını artıracak elektronik fiyat etiketi gibi çözümler de sunar. İşletmelerin çağın gerekliliklerini yerine getirmesine yardımcı olmaya odaklanan Ayatech alanında uzman ve deneyimli profesyonellerden oluşan kadrosuyla markanızı daha ileri bir noktaya taşıma konusunda en büyük yardımcınızdır.

 

Elektronik fiyat etiketi olarak da bilinen dijital etiketler özellikle kurumsal şirketlerde pek çok açıdan kullanım kolaylığı sağlar. Farklı alanlarda farklı amaçlarla kullanılması mümkün olan elektronik fiyat etiketi genellikle raflardaki ürünlerin fiyatlandırması aşamasında ortaya çıkar. İşletmelerde kullanılmakta olan fiyat etiketleri ile ilgili tebliğ ve yönetmelik, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenli olarak güncellenmektedir.

 

Saha denetimleri ise Fiyat Etiketi Tebliğ ve Yönetmelikleri kapsamında düzenli olarak devam etmekte, uygunsuz koşullar tespit edilmesi halinde kurumlar yüksek maddi cezalarla  karşı karşıya kalabilmektedir. Bu nedenle kurumsal firmaların en önemli önceliklerinden biri, değişen fiyatlandırma stratejilerine uygun fiyat etiketlerinin kullanılması olmalıdır.

 

Fiyatlandırmanın yanı sıra hemen her alanda kullanılmakta olan etiketleme sisteminde dijitale geçilmesi, etiketlerle sistem arasındaki uyumsuzlukları ortadan kaldırır. Sistemde gerçekleşen değişiklikleri etiketlere anlık olarak yansıtma imkanı elektronik fiyat etiketi kullanımı sayesinde mümkündür. Kurumsal alanlarda istenilen düzeni sağlamak ve performansı elde etmek için uzman görüşü, dijital etiketler kullanılmasından yanadır.

 

Raflarda kullanılan etiketlerin basımının, yerleştirilmesinin ve değiştirilmesinin çalışanlar tarafından manuel olarak gerçekleştirildiği sistem aynı zamanda kağıt ve enerji israfını önler, iş günü maliyetine neden olur. Az enerji harcayan, verilerle hızlı ve pratik bir şekilde senkronize olan aynı zamanda yer kaplamayan ve dekoratif görünümlü dijital etiketler gereksiz iş gücü kullanımını ortadan kaldıran önemli bir etkendir.

 

Kağıt etiketlerin düzenli olarak güncellenmemesi kurumsal süreçlerin aksamasına ve müşteri ilişkilerinde sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Bu tür olumsuz durumları önlemek isteyen işletmeler arasında dijital etiketlerin kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşmaktadır. Dijital etiketler, kurumsal firmalarda bulunan tüm etiketlerin yalnızca tek bir tuşla otomatik olarak düzenlenmesine imkan verir. Kağıt israfını büyük ölçüde önleyen ve sürdürülebilir doğaya katkıda bulunan bir sistem olarak öne çıkar.

 

Elektronik Fiyat Etiketi Kullanımının Faydaları

 

Elektronik fiyat etiketi diğer bir deyişle dijital fiyat etiketi, raflar ile kasa arasındaki fiyat farklılıklarını ortadan kaldırarak olası bir hata payını minimize eder. Manuel değişim yapılması için önemli ölçüde zamana ihtiyaç duyulan etiketlerde elektronik sisteme geçilmesi işletmeler açısından son derece faydalıdır. Kağıt etiket kullanımında tüm süreçlerin insanlar tarafından manuel olarak gerçekleştirilmesi israfa ve yüksek iş gücü maliyetlerine yol açabilir. Ayrıca etiketlerin doğru bir şekilde güncellenmemesi, müşteri ilişkilerini olumsuz yönde etkileyen önemli bir unsurdur. Bu tür sorunların önlenmesi noktasında da elektronik raf etiketlerinin kullanılması büyük bir avantaj haline gelebilir.

 

Ürünlerin fiyatlandırması noktasında önemli bir fayda sağlayan elektronik raf etiketi sayesinde veriler WLAN üzerinden birkaç saniye içinde aktarılabilir. Böylece kullanılacak bütün bilgilerin merkezden kontrol edilmesi sağlanabilir. Özellikle perakende trafiğinin yüksek olduğu alanlarda büyük bir konfor sağlayan elektronik raf etiketi sistemi verimliliği ve performansı artıran işlevsel bir çözümdür. Elektronik fiyat etiketleri özelleştirilmiş donanım çözümleriyle kullanılmakta olup yeni nesil ağların temelini inşa etme görevini üstlenir.

 

Elektronik raf etiketleri kendi içinde 2.13 inçten başlayıp 5.8 inç büyüklüğüne kadar ulaşır. Büyük etiketlerde genellikle ürünü temsil eden görseller de bulunur. Her bir etikette yer verilecek olan QR kodları sayesinde ürünle ilgili detay bilgiye internet üzerinden ya da ürünün yorumlarına sosyal medya platformlarından ulaşmak mümkün olur. Bu tür bilgiler, kullanıcıların ürün ve hizmetleri satın alması kararı üzerinde önemli etkiye sahiptir.

 

Kusursuz bir şekilde üretilen elektronik raf etiketleri pek çok farklı avantajı beraberinde getirir. Reyon tamamlama hızını artırmasının yanı sıra aynı niteliğe sahip birden fazla ürün olduğu durumlarda elektronik raf etiketleri önemli bir fayda sağlar. Ürünlerin raflara yerleştirilmesi sırasında işin hatasız bir şekilde yapılmasını destekleyen elektronik raf etiketleri aynı zamanda reyon besleme süresini %50 civarında artırmaktadır. Etiketler, mağazada tüm ürünlerin doğru yere yerleştirilmesini sağladığı gibi tek merkezden yönetim olanağı da sunmaktadır. Elektronik raf etiketlerinin diğer faydaları arasında kampanya yönetimi, ürün bilgisi yönetimi, ışıklı yönlendirme ve operasyonel verimlilik sayılabilir.

 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Uygun Fiyatlı Araç Buzdolabı Seçenekleri23 Kasım 2023 Perşembe 22:07
 • Title20 Kasım 2023 Pazartesi 19:48
 • Şehirde Hızın Adı: Moto Kurye İle Hızlı Teslimat Çözümleri14 Kasım 2023 Salı 14:15
 • Mobilya13 Kasım 2023 Pazartesi 19:16
 • İran Halıları Neden Çok Değerlidir?13 Kasım 2023 Pazartesi 15:37
 • Sakarya hava durumu ile ilgili genel bilgi10 Kasım 2023 Cuma 14:24
 • Diyaliz Hangi Hastalıklar İçindir?07 Kasım 2023 Salı 20:06
 • Nd Kedi Maması Neden Çok Tercih Ediliyor?30 Ekim 2023 Pazartesi 11:09
 • Çelik Ev Nedir ve Avantajları Nelerdir?23 Ekim 2023 Pazartesi 18:02
 • Elektronik İleti Yönetim Sistemi Nedir ve İşlevleri Nelerdir?23 Ekim 2023 Pazartesi 17:59
 • REKLAM ALANI
  • Amerikan Kültür Dil Kursu
  • Amerikan Kültür Dil Kursu
  • Kuzey Ege Kurs
  • Kuzey Ege Kurs
  1/20
  Başlangıç Tarihi
  Başlangıç Tarihi
  Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.