• BIST 8242.26
 • Altın 1667.685
 • Dolar 27.2467
 • Euro 28.7891
 • Manisa 19 °C
 • İzmir 21 °C
 • Manisa ASKF, Alt yerel ligler açıklaması
 • Argon Kaynak Ustası, Torna Ustası ve Üretim Personeli aranıyor
 • Kalite Mühendisi Aranıyor
 • Grafik Tasarım Personeli Aranıyor
 • Bay-Bayan Garson Aranıyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Danıştay'a Yapılan Saldırı İçin Basın Toplantısı!

Okunma Sayısı: 2371
Danıştaya Yapılan Saldırı İçin Basın Toplantısı!
Danıştay’a  yapılan silahlı saldırıda  4 Danıştay üyesinin yaralanması, Mustafa Yücel  Özbilgin’in hayatını kaybetmesi, Akhisar’da Yargı mensupları, Avukatlar ve CHP ilçe başkanlığının basın açıklaması ile kınandı. Yeni yapılan

DANIŞTAY’A  YAPILAN SALDIRI AKHİSAR’DA YARGI MENSUPLARI, AVUKATLAR VE CHP LİLER TARAFINDAN KINANDI
AKHİSAR: (Kenan MOLLA)

Danıştay’a  yapılan silahlı saldırıda  4 Danıştay üyesinin yaralanması, Mustafa Yücel  Özbilgin’in hayatını kaybetmesi, Akhisar’da Yargı mensupları, Avukatlar ve CHP ilçe başkanlığının basın açıklaması ile kınandı.

Yeni yapılan Adliye Sarayı Konferans salonunda, 12 Savcı ve Hakim ile Manisa barosunu kayıtlı Akhisar’ da görev yapan 23 Avukatın katıldığı toplantı bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Akhisar CumhuriyetBaşsavcısı Ekrem Aydıner yaptığı kısa konuşmada, “Yüce Türk Ulusu adına görev yapan  Danıştay’ yapılan silahlı saldırıda 4 yüksek yargı mensubunun yaralanması, Mustafa Yücel Özbilgin’in ölümü ile sonuçlanan silahlı saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Yaralı meslektaşlarımıza acil şifalar, Mustafa Yücel Özbilgin’in Allah’tan rahmet, ailesine, Danıştay ailesine ve Yüce Türk ulusuna başsağlığı diliyoruz” dedi. Manisa Barosu Akhisar Temsilcisi  Kerim Tercan, Baro Başkanlığının Basın Bildirisini okudu. Basın Bildirisi aynen şöyle: “Danıştay 2.Dairesi yargıçlarına yapılan saldırıyı nefretle kınıyoruz. Danıştay Üyesi Sayın M.Yücel Özbilgin’e Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı, yarılara acil şifa diliyoruz. Hazırlıklı ve soğukkanlı bu saldırının hedefi Danıştay ve yargıdır, Anayasal hukuk düzenidir. Dün Trabzon’da kullanılan silah ile bu gün  Danıştay’da kullanılan silahın aynı nitelikte olması oluşu ve eylemcilerin söylemlerinin aynılığı, saldırının nasıl bir düşünce ve örgütlülüğün eseri olduğunu açıkça göstermektedir. Ulusumuz bağımsız, özgür ve çağdaş yaşamının güvencesi olan Cumhuriyet’in değerlerine ve kurumlarına karşı düzenlenen saldırılar amacına ulaşamayacaktır. Türk yargısı Anayasal görevini, laik ve demokratik Cumhuriyete bağlılıkla sürdürecektir. İdari yargı, olağanüstü yetkilerle donatılmış yürütme ve örgütlü devlet yönetimi karşısında, çoğunlukta örgütsüz bireylerin  haksızlığa uğramasını engelleyen Anayasal bir güçtür. 10 Mayıs 1868 yılından bu yana 138 yıldır var olan Danıştay Devletin Mutlakıyet, Meşrutiyet ve Cumhuriyet dönemlerini onurla yaşamış köklü, saygın ve anıtlaşmış bir Anayasal kuruluş olarak  Cumhuriyetin kazanımlarının ve laik hukuk düzeninin en büyük gücü ve güvencesi olmuş ve olacaktır”

Akhisar’da yapılan ikinci kınama CHP ilçe örgütünden geldi. İlçe Başkanı Güngör Lalancı, Kadın Kolları Başkanı  Ayşe Okkalıoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı, toplantıda Basın açıklamasını başkan Güngör Lalancı okudu. “Değerli Basın Mensubu arkadaşlarım” başlığı taşıyan açıklama şöyle: “17-52006 günü Danıştay 2. dairesindeki toplantı  odasına yapılan “Toplu Katliam Girişimi” soncu 1 üye vefat etmiş,4 üye yaralanmıştır. Saldırıyı yapanın Tekbir getirerek, Allahu Ekber diyerek saldırısını gerçekleştirmesi hangi amaca hizmet ettiğini açıkça göstermektedir. Yapılan saldırı, laik Cumhuriyete, yargı bağımsızlığına, hukuka karşı yapılan terörist bir eylemdir. Danıştay’a yapılan bu saldırı 2. Kubilay olayıdır. Üç buçuk yıldır yavaş yavaş geliştirilen ve Cumhuriyetimize yönelik, planlı saldırının nereden nerelere geldiğine bakmak gerekir. “Müminleri asker, camileri kışla” kabul ederek halkın oyları ile “Demokrasiyi araç olarak kullanan” bir zihniyetin getirdiği nokta ortadadır. Atamızın, “Bu Memleket asla şeyhler, tarikatlar ve müritler ülkesi olamaz” sözüne ne kadar sadık olduğumuzu  gösterme zamanı gelmiştir. Bu günden sonra hiç kimsenin, “Nasılsa bana bir şey olmaz” diyerek olayları kendi kabuğuna çekilerek izleme şansı kalmamıştır. Çünkü; eğer laik, demokratik Cumhuriyeti savunuyorsan eğer Atatürkçü isen, bir gün mutlaka sıra sana gelecektir. Bütün ülke halkını, demokratik kitle örgütlerini, odaları, dernekleri, sendikaları, duyarlı olmaya, Cumhuriyet ve laikliğe sahip çıkmaya çağırıyoruz. Biz CHP olarak ülkemizi karanlığa gömmek isteyen bu saldırılar ve katliamlar karşısında yılmadan laik demokratik Cumhuriyeti savunmaya ve korumaya ne pahasına olursa olsun devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin  kazanımlarından asla ödün vermeyeceğiz. Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet gazetemize hain saldırıyı ve Danıştay 2. Dairesine yapılan toplu katliam girişimini lanetle kınıyoruz. Yapılan saldırıda hayatını kaybeden Mustafa Yücel Özbilgin’e Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyor ve olayda yaralanan  yargıçlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz”

 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.