• BIST 4.962,97
 • Altın 1076.822
 • Dolar 18.6238
 • Euro 19.6105
 • Manisa 9 °C
 • İzmir 9 °C
 • Lale Lokantasına kasiyer aranıyor
 • Elit Kuaför’den 2023 düğün sezonuna damga vuracak konseptler!
 • Takı Kuyumculuğa bay ekip arkadaşı aranıyor
 • Has Evrensel Özel Güvenlik Eğitim Kurumu kurs kayıtları başladı
 • Market personeli aranıyor
 • Sürat Kargo’ya kurye aranıyor
 • Toprak Zeytin firmasına personel aranıyor
 • Bayan personel alınacak
 • Özel Akhisar Prestij Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
 • Mitsubishi Klimalar’da 10 yıl garanti ve ikinci ürüne yüzde 50 indirim

CHP İlçe Başkanlığı, Kılıçdaoğlu’na yönelik saldırı ve tehditleri kınadı

Okunma Sayısı: 3802
CHP İlçe Başkanlığı, Kılıçdaoğlu’na yönelik saldırı ve tehditleri kınadı
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar İlçe Başkanlığı, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘na yönelik sosyal medya üzerinden yapılan saldırı ve tehditleri kınadı.

CHP İlçe Başkanlığı, Kılıçdaoğlu’na yönelik saldırı ve tehditleri kınadı
Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar İlçe Başkanlığı, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘na yönelik sosyal medya üzerinden yapılan saldırı ve tehditleri kınadı.

CHP Akhisar ilçe başkanlığı tarafından yapılan açıklamada; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan saldırı ve tehditleri kınadıklarını belirtti.

İlçe Başkanı Umut Çavuş,  İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Celebci, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tolunay Akalın ile birlikte yapılan basın açıklamasında, “ İsmini dahi anmak istemediğimiz organize suç örgütü elebaşı bir mafya bozuntusunu öne sürerek Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu yani savaş meydanlarında kurulmuş Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün koltuğunda oturan bir lideri sindirebileceklerini düşünmüşler.

Kendinde bu haddi görenler bilsin ki, sizin ağababalarınızdan korkmadık,  sizlerden de korkmayız. Ülkenin ana muhalefet liderine karşı yapılan hakaret ve tehditlerin, ülkenin içinde bulunduğu halin açık bir göstergesidir; bu durumun sorumlusu ülkedeki sözde iktidardır.

  Muhalefeti susturmak için her yola başvuran saray ve bekçisi, sonunda mafya bozuntularından medet umar hale gelmiştir.

Devletin  içine çöreklendirdikleri saray vesayetini güçlendirmek için kolluk kuvvetleri ve yargı kıyafet etmeyince, vesayetlerini muafta bozuntuları ile tahkim etmeye çalışıyorlar.

Açıkça ortaya çıkmıştır ki, Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı mafyadır.

Yaşanan bu olayda asıl sorumlu, Genel başkanımıza karşı hakaret ve tehdit dili ile konuşma imkânı veren düzenin kurucularıdır. Kendileri dışında herkese yapılan tehdidi ve hakareti normal gören, hukuku hiçe sayan, adamına göre yasaları uygulayan ve mafyayı özel afla çıkaran bu düzenin sorumlusu Cumhur ittifakı liderleridir. Böylesine gözü dönmüş, sırtını kendini affeden siyasetçilere dayamış olan kişilerin tehditleri, ne Genel Başkanımızı ne de biz vatanseverleri korkutamaz ve yolumuzdan döndürmez.

Sizden Korkmadık ki, gölgenizden korkalım.

Genel Başkanımız ne terör örgütü PKK’nın suikast girişiminden, ne kendisine sosyal medya üzerinden kurşunlar göstererek yapılan tehditlerden ne de düzenin beslediği karanlık güçlerden korkmadı, korkmaz da.

 Aksine,  bu iktidarın başlattığı ve cumhur ittifakıyla birlikte daha da çok beslediği bu bozuk düzen ve bu düzenin illegal savunucularının üzerine hukukla, adaletle, barışla, demokrasiyle korkusuzca gitmeye devam edecektir. Bu ülkeyi, ne saraylarında iktidar sarhoşluğuna kapılanlara ne de tek vasfı siyasi hayatlarını sürdürmek için saraya yancı olanlara bırakmayacağız.

Bu halkı daha fazla ezmelerine, kendilerinin söyleyecek sözü kalmayınca mafya düzeninin uşaklarını piyasaya sürmelerine göz yummayacağız. Yapılan saldırıların Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara ne kadar yakın olduğunun ve doğru yolda ilerlediğinin bir göstergesidir.

Elbette devletimizin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisi ve Türk halkı bu tehditlere gereken cevabı vermekten geri durmayacaktır.

Ancak Genel Başkanımıza yapılan bu tehditler karşısında;  görevi adaleti sağlamak, suç örgütleriyle mücadele etmek ve yasaları işletmek olan iktidarın temsilcileri ve onun içişleri bakanı, olur olmaz her konuda televizyonlarda boy gösterirken, toplumda adeta infial yaratan bu saldırı karşısında üç maymunu oynaması daha ne kadar sürecek merak ediyoruz.

 Cumhurbaşkanının 18 yıllık iktidarlarının sonunda hukuk reformundan söz ettiği, demokrasi vaat ettiği bu günlerde yaşanan saldırı karşısında, hukuku işletecekler mi?

Yoksa o hukuk ve demokrasi yine kendileri ve çevreleri için mi geçerli olacak?

 

 

Daha önceden söylediğimiz gibi; CHP halkla birlikte iktidara yürüdükçe, kendi bozuk düzenlerinin sonunun geldiğini gördükçe tüm odaklar, ellerindeki tüm güçlerle partimize ve genel başkanımıza saldırmaya devam edecekler.

Bir kez daha söylüyoruz ki, bu saldırılar bizim yolumuzun ne kadar doğru olduğunu, halkımızla birlikte kuracağımız iktidarın ne kadar yakın olduğunu gösteriyor.

Saray ve bekçisi unutmasın ki, biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün savaş meydanlarında kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’yiz.

Bu ucuz saldırılar, tıpkı daha önce olduğu gibi bundan sonra da mücadele azmimizi ve Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılında, güçlü bir parlamenter sistemi demokrasiyle taçlandırmaya olan inancımızı pekiştirir.

Cumhuriyet Halk Partisi ne emperyalizme, ne işbirlikçilerine, ne de mafya bozuntularına pabuç bırakmaz!

Savcıların görevlerinin yapmalarını; bu edepsiz mafya bozuntusu hakkında gerekli hukuksal süreçleri bir an önce başlatmalarını bekliyoruz” dedi.       

Etiketler: , ,
 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Bu alana reklam verebilirsiniz | Sağ manşet
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.