• BIST 8093.54
 • Altın 1881.796
 • Dolar 28.9179
 • Euro 31.746
 • Manisa 11 °C
 • İzmir 11 °C
 • Manisa Valiliğinden Meteorolojik Uyarı
 • Akhisar Enza Home Sevkiyat Personeli Aranıyor
 • Dr. Dt. Simge Ayazoğlu Akhisar Ortodonti kliniği açıldı
 • Vergi Ödemede İkinci Taksit Son Gün 30 Kasım
 • Has Evrensel Özel Güvenlik Yenileme kayıtları devam ediyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

CHP 100. Yıl kutlama Programıyla kutladı

Okunma Sayısı: 1687
CHP 100. Yıl kutlama Programıyla kutladı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Hayriye Hacet, Gençlik Kolları, Kadın Kolları, eski ilçe başkanlarının katkılarıyla 08-11 Eylül tarihleri arasında geçmişin mirasıyla yeni yüzyıla fotoğraf sergisinin açılışını saat 16.00’da

CHP 100. Yıl kutlama Programıyla kutladı

Akhisar Haber Ajansı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Hayriye Hacet, Gençlik Kolları, Kadın Kolları, eski ilçe başkanlarının katkılarıyla 08-11 Eylül tarihleri arasında geçmişin mirasıyla yeni yüzyıla fotoğraf sergisinin açılışını saat 16.00’da Uğur Mumcu Kültür Merkezinde açılışını yaptı.

Sergiyle ilgili bilgi veren CHP ilçe Başkanı Hayriye Hacet;” Geçmişin mirasıyla yeni yüzyıla Akhisar’da CHP fotoğraf sergisi, üyelerimizle, ilçe başkanlarımızla, Milletvekillerimizle, Bele4diye başkanlarımızla görüştük ve onlar ellerindeki fotoğrafları vererek, komisyon olarak aralarından seçtiklerimizle bu fotoğraf sergisini açtık. 4 gün açık kalacak sergiyi keyifle izlemeler diliyoruz” dedi.

CHP 100. YIL KUTLAMA KONFERANSI

Geçmişin mirasıyla yeni yüzyıla fotoğraf sergisinin açılışından sonra saat 16.30’da Doç. Dr. Onur Alp Yılmaz konferansı ile kutlama programı başladı. Sunuculuğunu yönetim kurulu üyesi Hanife Özçelik’in yaptığı CHP 100. Yıl kutlama Programı saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı.

CHP ilçe Teşkilatının hazırladığı 6 dakikalık sinevizyon gösterisinden sonra CHP 100. Yıl kutlama Programının açılış konuşmasını İlçe başkanı Hayriye Hacet yaptı. Hayriye Hacet;” Geçmişin mirasıyla yeni yüzyıla bu programı ve serginin hazırlanmasında arşivlerini bizlere açan İlçe başkanlarımıza, Belediye başkanlarımıza, Milletvekillerimize ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu projenin hazırlanması için bir haftadır yoğun bir çalışma sergileyen yönetim kurulu üyelerime çı-o teşekkür ediyorum. Bu serginin ve konferansın gerçekleştirilmesi100.cü doğum günümüzü partimize yararlı bir şekilde kutlanması için her türlü desteği bize sunan, billboardlarda partimize yer açan her türlü maddi manevi desteği ile yanımızda olan Belediye başkanımız Besim Dutlulu’ya teşekkür ediyorum. Biz birlikten güçlüyüz Birleşirsek var oluruz, Bölüşürsek tok oluruz, Bölünürsek yok Oluruz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Partimizin 100. Yaşını kutluyorum” dedi.

Programda konuşan CHP Manisa Milletvekili A. Vehbi Bakırlıoğlu;” Bakırlıoğlu; “ Çok değerli ilçe başkanlarım, çok değerli kadın kolları başkanım, çok değerli belediye meclis üyesi arkadaşlarımız, belediye başkan yardımcısı arkadaşlarımız ve Gazi Mustafa Atatürk’ün iki önemli eserine Cumhuriyete ve Cumhuriyet Halk Partisine sevdalı siz değerli Cumhuriyet Halk Partililer hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Partimizin kuruluş yıldönümünde böyle güzel bir sergi ile sizlerle beraber olmak nasip oldu. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çünkü bunlar bir duygusal hafızadır. Bu bir başlangıçtır daha sonra çok daha fazla materyallerin bulunabileceğini biliyorum. Bunları partimizin kurgusal hafızasına kazandırmamız gerektiğini düşünüyorum. Şu kısacık süre içerisinde baktığımız zaman esasında partimizin ne kadar büyük bir parti olduğunu hep beraber gördük. 100 yılık bir parti Cumhuriyet Halk Partisi. Cumhuriyet Halk Partisi tez konusu olması gereken hatta kitap olması gerek bir partidir. Dünyada en uzun soluklu partilerden üç dört tanesinden birisi Cumhuriyet Halk Partisi’dir. 100 yaşına başmış durumdadır. Bir siyasi parti iktidara uzun bir süre gelemiyorsa siyasi tarihten siliniyor. Bunun örneklerini gördük. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarda olmamasına rağmen bugün halen daha ayaktadır.  Bu ülkeye hizmet etmeye devam ediyor. Her şeye rağmen siyaset yapmaya düştüğü yerden kalkmaya bu ülkeye hizmet etmeye devam etmiş bir siyasi partidir. Bunun temeline baktığımızda kendini yenileyebilmiş, değişmiş dünya değişiyor Cumhuriyet Halk Partisi de bu değişime adapte edebilmiş.  Bugünde bir değişimin arifesindeyiz. Bundan önceki sınavlarında olduğu gibi tekrardan yenilenerek yoluna devam edeceğine inancım sonsuzdur. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konferansta partililere konuşan Doç. Dr. Onur Alp Yılmaz;” Cumhuriyet Halk Partisinin kurulduğundan bu yana geçen süre içinde misyonunu ve revizyonunu bahsettikten sonra, dünya devrim tarihi içinde Türk devriminin nerede durduğunu ve Atatürk’ün aslında burada CHP’ye ne gibi rol biçtiğinden bahsedeceğim. Tarihsel süreç içersin de kendisine CHP’nin Kemalizm üzerinden nasıl meşruiyet devşirip Sosyal demokrat bir rotaya açıldığını bahsedeceği. Bu günkü ülkenin içinde bulunduğu iksidai kriz olsun, bunun yayında yönetim krizi olsun, bunları aşmak bağbında, CHP’in ikinci yılda nasıl misyonu ve vizyonu olması gerektiğinden bahsedeceğim” dedi.

Programın sonunda emeği geçen Ali Ziya Çetinkaya, CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Göngör Lalancı, İsmail Fikirli, İsmail Şahin, Orhan Kıvrak, Eski CHP Milletvekili Ufuk Özkan, Umut Çavuş, İl Genel meclis Üyeleri Himmet Kahraman, İbrahim Ata, İsmail Şahin, Kamil Evci, Belde belediye başkanları Ali Kaya, Talat Ünlü, Mehmet Gökfiliz, Süleyman Ege, Mehmet Öztürk, Murteza Fidan ve Merkez Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya Teşekkür belgesi verildi.

whatsapp-image-2023-09-08-at-19.12.16.jpeg

 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.