• BIST 4.997,63
 • Altın 1128.278
 • Dolar 18.8012
 • Euro 20.2949
 • Manisa 2 °C
 • İzmir 4 °C
 • CNC lazer kesim operatörü ve teknik ressam aranıyor
 • İş makinası operatörü, kantarcı ve tesis elemanları aranıyor
 • Akhisar şiir günleri devam ediyor
 • Atatürk'ün Akhisar'a gelişinin 100. Yılı kutlama programı belli oldu
 • Louka'da altın saatler
 • İzmir Akhisarlılar Derneği kahvaltı programı
 • Mali müşavir aranıyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Büyükşehir’e ait sanayi yolu tepki topluyor

Okunma Sayısı: 4486
Büyükşehir’e ait sanayi yolu tepki topluyor
Yaklaşık 2 ay önce Hilaliye Caddesi (151 sokak) ve Sanayi Yolu (15 Sokak) üzerinde elektrik hatlarının yer altına alınması nedeniyle altyapı çalışması yapılmıştı.

Büyükşehir’e ait sanayi yolu tepki topluyor
Haber Merkezi

Yaklaşık 2 ay önce Hilaliye Caddesi (151 sokak) ve Sanayi Yolu (15 Sokak) üzerinde elektrik hatlarının yer altına alınması nedeniyle altyapı çalışması yapılmıştı. Şehrin ortasındaki ve halkın her gün yoğun olarak kullandığı yol, çukurlar ve son yağan yağmurların ardından sadece araçların değil insanların dahi geçmesi zor bir hale geldi.

BAŞKAN SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yolun Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyesi’nin o bölgeye prestij cadde düzenlemesi yapacaklarını ifade etti.

Başkan Dutlulu, sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi:  “Bundan üç sene önce ‘Belediye başkanı olacaksın ve sorumluluğunda olmayan bir yol için çok üzüleceksin’ deseler inanmazdım. Bahsi geçen bu yola Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Prestij Caddesi düzenlemesi yapılacağı için müdahale edemiyoruz.

Manisa Büyükşehir Belediyesi bu yola sık sık müdahale ediyor; ancak kısa zaman sonra söküleceği için asfalt dökmüyorlar. Atılan malzeme de yağmur yağınca dağılıyor. Bir süre sıkıntı yaşayacağız ama sonunda umuyorum güzel yollarımız olacak” dedi.

Öte yandan Manisa Büyükşehir Belediyesi, 20 Aralık 2020 tarihinde Akhisar’ın en işlek caddeleri olan Şehit Polis Cemal Ilgaz Caddesi (Sanayi Yolu- 15 Sokak)  ve Hilaliye Caddesi (151 sokak) üzerinde prestij cadde düzenlemesi yapacaklarını duyurmuştu. Fakat her gün binlerce vatandaşın kullandığı bu yollarda herhangi bir çalışmanın olmaması üzerine Akhisarlılar, Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterdi.

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN 20 ARALIK 2020 TARİHLİ HABERİ:

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar’ın en işlek caddelerinden olan Şehit Polis Cemal Ilgaz Caddesi ve Hilaliye Caddesi’nde prestij cadde düzenlemesi yapacak. Yapılacak olan çalışmayla, baştan aşağı yenilenecek olan iki cadde, modern üst yapı ve aydınlatmalarıyla, bölgeye farklı bir hava katacak.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar Şehit Polis Cemal Ilgaz Caddesi ve Hilaliye Caddesi’nde yenileme çalışması başlatıyor. Yepyeni ve estetik bir görünüme kavuşacak olan caddede yürütülecek olan çalışmalar öncesi Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, MHP Akhisar İlçe Başkanı Ahmet Namal, Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Doğan Ensivri, iki caddede incelemede bulundu. Yapılacak olan aydınlatma ve üst yapı çalışmaları hakkında mahalle muhtarlarına bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, “Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte, iki caddemiz yepyeni bir görünüm kazanacak. Işıl ışıl aydınlatma sistemi, modern üst yapısıyla bölgeye farklı bir hava katacak” dedi.

Proje Heyecan Uyandırdı

Öztozlu’dan projenin detayları hakkında bilgi alan Akhisar Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Çakar, Ragıpbey Mahalle Muhtarı Özlem Özcan ve Hürriyet Mahalle Muhtarı Yakup Dikmen, mutluluğunu paylaştı.

Akhisar Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Çakar: Manisa Büyükşehir Belediyesinden, böyle bir projeyi duyduk. Açıkçası çok mutlu olduk. Bu yolun yapılacak olması nedeniyle, hem esnaf adına, hem de buradaki halk adına Cengiz Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Mutluyuz. İnşallah, kısa sürede başlayıp, hayırlısıyla biter.

Ragıpbey Mahalle Muhtarı Özlem Özcan: Akhisar’ımıza güzel bir yatırım olacak. Biz de bu anlamda yardımcı olarak, destekledik. Akhisar’ımıza hayırlı olsun.

 Hürriyet Mahalle Muhtarı Yakup Dikmen: Yeni yapılan her şey güzeldir. Orta refüjlerin aydınlatılması da mahalleye, sokağa bir değer katar. İnşallah tamamına erelim, nasıl olacağını görelim. Her şey sözle başlıyor. Bittiği zaman, inşallah mükemmel bir şey olur.

akhisar’da-iki-cadde-daha-prestij-kazanacak-(3).jpgakhisar’da-iki-cadde-daha-prestij-kazanacak-(4).jpgakhisar’da-iki-cadde-daha-prestij-kazanacak-(5).jpgakhisar’da-iki-cadde-daha-prestij-kazanacak-(6).jpgakhisar’da-iki-cadde-daha-prestij-kazanacak-(8).jpgbuyuksehir’e-ait-sanayi-yolu-tepki-topluyor.jpg

 • Yorumlar 33
  Diğer Haberler
  REKLAM ALANI
  • Amerikan Kültür Dil Kursu
  • Kuzey Ege Kurs
  1/20
  Başlangıç Tarihi
  Başlangıç Tarihi
  Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.