• BIST 7948.6
 • Altın 1889.468
 • Dolar 28.8629
 • Euro 31.4715
 • Manisa 14 °C
 • İzmir 15 °C
 • Eksen Kurs Merkezlerinde KPSS - ALES - DGS kayıtları devam ediyor
 • Dr. Dt. Simge Ayazoğlu Akhisar Ortodonti kliniği açıldı
 • Vergi Ödemede İkinci Taksit Son Gün 30 Kasım
 • Has Evrensel Özel Güvenlik Yenileme kayıtları devam ediyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Belediye Başkanı Hızlı’ dan Milletvekili Berber’ e Yemek!

Okunma Sayısı: 3521
Belediye Başkanı Hızlı’ dan Milletvekili Berber’ e Yemek!
Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı Milletvekili olan Recai Berber’e havuzda yemek verdi. 22 Temmuz 2007 Milletvekili seçimlerinde AKP’den 4. sıra Milletvekili Adayı Recai Berber’in milletvekili olmasından dolayı Belediye Başkanı Salih Hızlı Bele

Belediye Başkanı Hızlı’ dan Milletvekili Berber’ e Yemek!
Akhisar: (Kenan MOLLA)

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı Milletvekili olan Recai Berber’e havuzda yemek verdi. 22 Temmuz 2007 Milletvekili seçimlerinde AKP’den 4. sıra Milletvekili Adayı Recai Berber’in milletvekili olmasından dolayı Belediye Başkanı Salih Hızlı Belediye yüzme havuzunda yemek verdi. Gülbeyaz  Yemek Fabrikasının hazırladığı yemekler ile birbirinden güzel Türk Sanat Müzikleri ile gece sona erdi.

Salih Hızlı’nın verdiği yemeğe AKP milletvekili seçilen Recai Berber, AKP İlçe Başkanı Fettah Gürmen, İlçe Teşkilatı Başkanı Uğur Aydemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AKP Kadın Komisyon Başkanı Leyla Arslan ve yönetim kurulu üyeleri, Gençlik Kolları Başkanı İsmail Canten ve Yönetim Kurulu Üyeleri İl Genel Meclis Üyeleri, Keyafettin Öz, Belediye Meclis Üyeleri, ve  AKP 6. sıra Milletvekili adayı Bahadır Yenişehirlioğlu ve partili üyeler katıldı.

Bizler insanlığa faydalı olabilmek için siyaseti seçmiş bulunuyoruz

Gecenin açış konuşmasını Fettah Gürmen “Bu bir dostluk yemeğidir, milletvekilimiz bizlere teşekkür nezaketinde bulunacaktır. Bu seçimlerde büyük bir başarı sağladık, ancak partimizin bütün kalelerinde de belirtildiği gibi bu başarı bizleri şımartmayacaktır. Bizler neler yaptığımız değil önümüzdeki seçim için neler yapabileceğimizin çalışmalarına başladık. Milletimiz bizleri iktidar yapmıştır ve bizlerde en iyi şekilde bu şehre hizmet etmek istiyoruz. Sadece lafla değil gerçekten bu şehrin önünü açan ve önümüzdeki 10 veya 20 yıl içerisinde bu şehri bir Avrupa şehri yapabilecek projeleri ama Ankara’ da ama yerel imkanlarla tamamlayacağız. Bizler insanlığa faydalı olabilmek için siyaseti seçmiş bulunuyoruz” dedi.

Yeterli performans göstermeyenler arkadaşlar kendilerini hesaba çekmeli

AKP 6. sıra Milletvekili adayı Bahadır Yenişehirlioğlu “Manisa bölgemizden 5 tane milletvekili çıkarmanın lezzetini ve zevkini bu akşam burada yaşıyoruz. Şu anda aramızda olan milletvekilimiz Recai Berber bir büyüğümüz kendini ispat etmiş bir kişiliğe sahip
çalışmalarını Türkiye’ ye ispat etmiş birisidir. Dolayısıyla bölgemizden Recai Berber gibi birisinin çıkması bizleri fevkalade sevindirmiştir ve bunu bir zenginlik olarak algılıyoruz. Türkiye ve Akhisar ile ilgili bir çok güzel çalışmalar da bulunacağını biliyoruz. Bizler elimizden geldiği kadar kendi bölgemiz açısında ona katkı sağlamak için bütün gayretlerimizi sarf edeceğiz.  Onun milletvekili olarak seçilmesi bizleri Akhisar olarak çok rahatlatmaktadır. Sağ olsun kendisi milletvekili yeminini yapmadan çalışmalarına dev etmiştir ve bu da bizleri çok rahatlatıyor ve güven veriyor. Akhisar Belediye Başkanımızın bundan önce yaptığı güzel çalışmalarının ardından bundan sonra Ankara ayağının da olması düşüncesi ile güvencimiz daha da ivme kazanacaktır. Recai Berber ve Salih Hızlı beye yaptığı ve yapacağı çalışmalar için şimdiden çok teşekkür ediyorum. Milletvekili seçimleri ardından 10 dakikalık da olsa bir milletvekili seçilmiş havasını yaşadım bunun için bütün teşkilata çok teşekkür ediyorum. Artık sonuçlar belli Manisa’ dan 5 milletvekili çıkıyor. Ay seçimde yüz akı çıkmıştır, oy oranımız, artışımız bellidir. Kimse bana çalışmadın diyemez, çalışmayan arkadaşlar düşünecekler. Yeterli performans göstermeyenler arkadaşlar kendilerini hesaba çekmeleri gerekmektedirler. Bu seçim sonuçları boyunca seçilip yada seçilmeme konusu bizleri huzursuz etmiştir” dedi.

Bizler seçim kaygısı ile değil Akhisar kaygısı ile kalıcı projeler üretiyoruz

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı “Ülkemiz için ve özellikle Akhisar için çok önemli bir seçim arifesi sonrası hep birlikte burada toplanmış bulunuyoruz. Bu seçim ülkemiz itibari ile bir milat olarak da kabul ediliyordu. Sonuç itibari ile Ak Partililerin sorumlulukları çok fazla daha artmıştır. Türk tarihi döneminde ikinci defa olmuş bir sonuç ile karşılaştık. Bu medeniyet yürüyüşünde küçük kayıkçı kavgalarını bir kenara bırakmamız gerekmektedir. Türk milleti olarak ortak hareket etmemiz gerekmektedir. Sanırım bu seçimin sonucu bunun ilk adımı oldu, Türk milleti büyük bir mutabakata doğru ilerliyor, dolayısıyla bizim kendi içimizdeki kayıkçı kavgalarından ziyade ülkemizi dünya çapında büyük bir Türkiye olarak ilerlememiz gerekiyor. Bahadır Yenişehirlioğlu’ nun Akhisar’ dan milletvekili olamaması bizleri üzmüştür. Ancak bizim bölgemizden Recai Berber’ in milletvekili seçilmesi bizleri teselli etmiştir. İnşallah diğer 5 milletvekilimiz de bizleri Bahadır beyin yokluğunu arattırmayacaklardır. Daha önceki milletvekili arkadaşlar da bizlere bu eksikliği hissettirmemeye çalıştılar. Recai Berber bey daha bugünden itibaren bizlere gelerek Akhisar’ ın sorunları ile ilgili bilgileri almıştır. Yarından itibaren bu işlere başlayalım diye de açıkçası bizleri yüreklendirmişlerdir. Bizler seçim kaygısı ile değil Akhisar kaygısı ile kalıcı projeler üreterek bir şeyler yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Akhisar Organize Sanayi; Manisa Organize Sanayi’ nin bir şubesi olacak!

1959 Kırkağaç’ da doğan Milletvekili Recai Berber Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Dana önce de Ak Parti’ den aday oldu, ancak Tayip Erdoğan’ ın isteği üzerine çekildi ve yine onun isteği üzerine Erdemir Demir Çelik fabrikasında genel müdürlük görevinde bulunan Berber Erdemir’ i borç batağından kurtarıp 3 milyar dolar kar’ a çıkarttı. Berber yaptığı konuşmada “Seçim 23 Temmuz günü bitti ve bizler seçim gününün ardından sabah çalışmalarımıza başladık. Seçim sonuçlarını aşağı yukarı
tahmin ediyor ve biliyorduk, çünkü Manisa’ nın bir çok ilçe, belde ve köylerini karış karış dolaştık. Bu seçim sonunda iktidarın kim olacağı değil muhalefetin kim olacağı belirlenmiştir. Biz bunları seçim öncesi meydanlarda söylemiştir. Bizlerin karşısında olan herkes bizleri takdir etmek zorunda kalmıştır. Zor bir zamanda güzel bir çalışma yaptık. Manisa genelinde oyumuz 90 bin oy artmıştır. Geçen dönem bu bölgemizden bir milletvekilimiz yoktu ancak diğer arkadaşlarımızda fedakarca çalışmalar yapmıştır. Ancak ne kadar öyle de olsa bu bölgelerimiz biraz kendilerini öksüz hissetmişlerdir. Benim yükümün azalması için Bahadır beyin seçilmesini son dakikaya bekledik. Ama takdir böyleymiş 99 seçimlerinde de aynı olayı bende yaşamıştım. Önümüzde 20 ay sonra yerel seçimler vardır, dolayısıyla önümüzdeki 20 ayı sanki yarın gibi değerlendirmemiz gerekmektedir. Akhisar Belediyesi artık beni belediyenin bir abisi bir ferdi gibi kabul edeceklerdir ve çok hızlı bir şekilde projelerin önümüzdeki son 20 ay içerisinde bitmesi gerekmektedir. Sadece seçimleri düşünerek değil Akhisar’ ı düşünerek de bu olayları ve projeleri gerçekleştirmemiz gerekmektedir. Akhisar Belediye Başkanımızın elinde bulunan bütün projeleri inceledim ve çok beğendim bu 20 ay içerisinde hepsini bitirmek için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Bizler tak başımıza iktidar bir partisiyiz, yerel yönetimde de iktidar partisi isek, mazeretimiz yok demektir. Akhisar Sanayi Bölgesi Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ nin bir gücü, parçası ve şubesi olarak devam edecektir ve bunu da Manisa’ lılara kabul ettirdik. Ben bölgemiz Salihli, Kırkağaç, Soma ve bir çok yer için koşturacağım ama bu bölgemiz Akhisar için daha çok koşturacağım. Türkiye genelinde de iyi işlet yapmak istiyorum, çünkü belirli bir birikmiş bilgimizi her alana yaymak zorundayız. Ben İstanbul İski ve Erdemir’ de bulunduğum görevlerde en çok takım elemanlarının aynı hıza ve ruha sahip olması gerektiğine inanıyordum, bizler kendimize hızlı tren diye tarif ediyorduk,  birlikte bütün işler başaracağız” dedi.

Stüdyo Özge Kadir Boz’un hazırladığı AKP Akhisar seçim çalışmalarını anlatan “ Durmak Yok Yola Devam” adlı 30 dakikalık sinevizyon gösterisi ilgiyle izlendi. Daha sonra TSM Sazları, Bayram Pazarcıoğlu grubunun şarkıları geceye renk kattı. • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.