• BIST 4.962,97
 • Altın 1076.822
 • Dolar 18.6238
 • Euro 19.6105
 • Manisa 9 °C
 • İzmir 9 °C
 • Lale Lokantasına kasiyer aranıyor
 • Elit Kuaför’den 2023 düğün sezonuna damga vuracak konseptler!
 • Takı Kuyumculuğa bay ekip arkadaşı aranıyor
 • Has Evrensel Özel Güvenlik Eğitim Kurumu kurs kayıtları başladı
 • Market personeli aranıyor
 • Sürat Kargo’ya kurye aranıyor
 • Toprak Zeytin firmasına personel aranıyor
 • Bayan personel alınacak
 • Özel Akhisar Prestij Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
 • Mitsubishi Klimalar’da 10 yıl garanti ve ikinci ürüne yüzde 50 indirim

Belediye Başkanı Besim Dutlulu’dan, yol sorunu için kalıcı çözüm

Okunma Sayısı: 4490
Belediye Başkanı Besim Dutlulu’dan, yol sorunu için kalıcı çözüm
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı.

Başkan Dutlulu’dan, yol sorunu için kalıcı çözüm
Haber Merkezi

Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı. Akhisar’daki bozuk yolların gündeme geldiği toplantıda konuşan Başkan Dutlulu, “Bozuk yollar Akhisar’da yeni bir sorun değil; yılların problemi. Ama halkımız bu konuda kesinlikle haklı. 2020 Türkiye’sinde bu bozuk yollar Akhisar Belediye Başkanı olarak benim içime hiç sinmiyor. Artık halkımız bu yol Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda şu yol Akhisar Belediyesi’nin sorumluluğunda tartışmasına girmesin istiyoruz. Vatandaşlarımızın huzuru ve refahı için elimizden geleni yapacağız” dedi.

21 gündem maddesi ve 1 önergenin yer aldığı meclis toplantısı 31 meclis üyesinin katılımı ile yaklaşık 1 saat sürdü. Akhisar Belediyesi Basın birimi tarafından meclis öncesi meclis üyelerine 2019 yılında yapılan faaliyetlerin ve projelerin yer aldığı sunum dosyası dağıtılırken aynı zamanda meclis süresince sinevizyon eşliğinde sunum yapıldı.

BAŞKAN DUTLULU: SORUNLARA HIZLI ÇÖZÜMLER ÜRETTİK

Gündem maddelerine geçmeden önce konuşma yapan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, 2019 yılı bizim için, şehrimiz için çok güzel ve umut dolu bir yıl oldu. İnşallah 2020 yılının daha da güzel olmasını diliyoruz. 2019 senesini belediyecilik açısından değerlendirdiğimiz zaman vicdanımız rahat bir şekilde bu koltuklarda oturabiliyoruz. Çok çalıştık. Tabi daha yolun çok başındayız. 9 aylık bir süreçten geçtik. Herkesin belediyesi ve herkesin belediye başkanı olmak için elimizden geldiğinden fazla bir şekilde çalıştık; sorunlara hızlı çözümler ürettik. Bizim siyaset üstü, tüm Akhisar’ı kucaklayan, iyi niyetli, şeffaf bir belediyecilik anlayışımız var.  Şeffaf belediyecilik anlayışımız ilk başlarda insanlara biraz garip geldi; kıyaslama içerisine girdiler. Ama bizim geçmişle ya da kişilerle ilgili hiçbir sıkıntımız yok; biz geleceğe bakıyoruz. Siyasi parti ayırt etmeden herkesi kucaklıyoruz. Akhisar için bir şeyler yapmaya çalışan herkesle biz bu yolda yürümeye hazırız” dedi.

 

“ESKİ BELEDİYE BİNASININ DAYANIKSIZ RAPORU VAR”

Eski belediye binasının yeniden yapımı ile ilgili de açıklama yapan Başkan Dutlulu, “Biz göreve geldiğimizde Eski Belediye binasını orijinalini korumak şartıyla restore ederek tekrar kullanmak istedik. Fakat 2012 yılında alınmış bir yıkım kararı var. Bu konu vatandaşlara anlatılmamış ama belediye arşivlerimizde o karar duruyor. Ciddi anlamda kötü durumda olan, depreme dayanıksız bir bina olarak gözüküyordu. Bununla ilgili inceleme ve çalışmalarımızı yaptık. O binayı restore etmenin maliyeti oldukça yüksek çıktı. Başka nasıl değerlendirebiliriz diye araştırma yaptık; Anıtlar Kurulu ile görüştük ve aldığımız bilgiler doğrultusunda aynı binayı orijinaline yakın ve modern bir şekilde yapacağız. Kültür ve Sanat Merkezi olarak hizmete sokmak istediğimiz bu binanın içerisinde kafeteryalar, toplantı ve sinema salonu, sanat atölyeleri, kent konseyi, üretim atölyeleri, derslikler ve modern yerler olacak. Orayı yaşayan bir cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz. Amacımız Merkez Çarşımızı canlandırmak. Meclis üyelerimizin ve halkımızın önerilerine her zaman açığız” dedi.

Meclisin ilk gündem maddesinde gizli oy ile denetim komisyonu seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonrası Lütfi Akdağ, Şerif Şen (CHP), Nurullah Zağlı (İYİ Parti), Fikret Türk (MHP), Mehmet Akaydın (AK Parti) denetim komisyonu üyeliğine seçildi.

Gündemin ikinci maddesinde sözleşmeli çalışan personelin 2020 yılı ücretleri memur maaş zammı oranında yapılması oy birliği ile kabul edildi. Üçüncü gündem maddesinde ise 2020 yılı zabıta personelinin matbu mesai ücretleri yine oy birliği ile kabul edildi.

Dördüncü gündem maddesinde Akhisar Belediyesi’nin mülkiyetinde bulunan gayrimenkullerin 2020 yılında kira ve işgaliye bedellerinin belirlenmesi için encümene yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Beşinci gündem maddesinde mülkiyeti Akhisar Belediyesi’ne ait kullanılan kamu hizmetinde kullanılan taşınmazlar hariç, muhtelif yasalarla oluşan hisseli ve müstakil parsellerin alım ve satımı hususunda 2020 yılı için encümen yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin altıncı maddesinde Hürriyet Mahallesi 423 sokakta bulunan yeni parka “Gazi Yunus Emre Işık” isminin verilmesi ile ilgili Kanun Nizam Komisyonundan gelen olur raporu oy birliği ile kabul edildi. 7, 8, ve 9. maddelerdeki Tesisler Müdürlüğü, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü, Hukuk İşleri Müdürlüğü’ne ait “Görev ve Çalışma Yönetmeliği” ile ilgili Kanun Nizam Komisyonu kararları oy birliği ile mecliste kabul edildi. Onuncu gündem maddesinde Sosyal Market Yönetmeliği ile ilgili Kanun Nizam ve Sosyal Hizmet Engelliler Komisyonu kararı oy birliği ile kabul edildi. Onbirinci gündem maddesinde Aile Danışma Merkezi ile ilgili Kanun Nizam ve Kadın Aile Komisyonu kararı meclis oy birliği ile onaylandı.

Onikinci gündem maddesinde ise Efendi Mahallesi 270 sokakta bulunan yeşil alanın Dr. Güner Yıldırım isminin şartı ile bağışının kabul edilmesi ve isminin verilmesi oy birliği ile komisyona havalesi oy birliği ile kabul edildi. Onüçüncü gündem maddesinde Aralık ayı meclis toplantısına verilen önerge ile ilgili İmar, Çevre ve Sağlık Komisyonu ve Kanun Nizam Komisyonu kararı oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin ondördüncü gündem maddesinde ilçemizde bulunan halı sahaların denetimi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonu ile Eğitim ve Gençlik Spor Komisyonları kararı okundu ve oy birliği ile kabul edildi.

 “EN DÜŞÜK KAYSÜ ÜCRETİ AKHİSAR’DA”

Onbeşinci gündem maddesinde gelir tarifesi değişikliği oy birliği ile kabul edildi. Manisa ilinin en düşük Katı Atık Yönetim Sistemi Ücreti’nin (KAYSÜ) Akhisar’da olduğunu söyleyen Başkan Dutlulu, “Bunu komisyona havale edeceğiz. Ekonomik olarak zor zamanlar geçiren halkımıza yük bindirmek istemiyoruz. Manisa’da en düşük KAYSÜ bedelini Akhisar alıyor. Ben bunun böyle devam etmesini istiyorum. İlla bir artış yapılması gerekiyorsa 3 veya 5 kuruş sembolik bir artış yapılmasını öneriyorum. Buna artık komisyon karar verecek” dedi.

 “ŞEHİR STADYUMU BİZE TAHSİS OLSUN, GEREKİRSE İSMİNİ MİLLET BAHÇESİ YAPARIZ”

Onaltıncı gündem maddesinde Şehir Stadyumunun 10 ay süre ile Akhisar Belediyesine bedelsiz tahsisi ile ilgili Belediye Başkanına yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Konu hakkında meclise açıklamalarda bulunan Başkan Besim Dutlulu, “Daha önce hem kapalı spor salonu hem de Şehir Stadyumu ile ilgili istek yazısını Gençlik ve Spor Müdürlüğüne iletmiştik. Ancak buradan gelen yazıda sadece kapalı spor salonu ile ilgili dönüş yapıldı. Bundan dolayı sahadan çekilmek zorunda kalacaktık. Ancak bu stadyumun tüm bakımları belediyemizce yapılmaktaydı ve çekildiğimiz takdirde bakımı düzenli bir şekilde olmayacaktı. Biz ise bu bakımın devam etmesini istedik, İl Spor Müdürlüğü ile görüştükten ve Ankara’dan onayı aldıktan sonra 10 ay süreliğine bir protokol imzalayacağız. TFF 1.Lig’de şehrimizi temsil eden Akhisarspor dahi geçen aylarda 15 gün boyunca bu stadyumda idman yaptı. Yani buraların bakımlı olması lazım. Bu bakımdan 10 aylık Manisa İl Spor Müdürlüğü ile bir protokol yapacağız, daha sonra yine karşımıza gelecek; yine bakarız. Öte yandan Şehir Stadyumu ve Kapalı Spor Salonunun bulunduğu 37 bin metrekarelik alanın Millet Bahçesi olması için Ankara’ya gittik ve görüştük. Burasının Akhisar’a yakışan güzel bir meydan haline gelmesini istiyoruz. Biz buraya AVM gibi birçok gelir getirici unsurların olmasını istemiyoruz, bizim amacımız akhisar’a nefes aldıracak modern meydanlar kazandırmak. Burayı çok güzel bir çevre düzenlemesi ile güzel bir alan olmasını istiyoruz. Adı Millet Bahçesi de olabilir, hiç sıkıntı değil. Cumhurbaşkanımızın talimatıdır, hiç sorun değil, yeter ki bu iş olsun ismi hiç önemli değil. Bu konuda özellikle AK Partili meclis üyelerinden destek istiyoruz. Ne kadar çabuk bu alan bize tahsis edilirse biz o kadar hızlı bir şekilde başlarız. Aynı TCDD yollarında olduğu gibi orasının da projesi hazır, yazışmalarımızı yaptık ama henüz cevap gelmedi, inşallah devlet demiryolları bir gün bize de gelir ve görüşür. Bu iki projede de Büyükşehir ile ortak projeye de hazırız” dedi.

Onyedinci gündem maddesinde 2 bin 500 adet kiraz fidanı alınarak proje dahilinde çiftçilere dağıtılması oy birliği ile kabul edildi. Gündemin onsekizinci maddesinde ilçe sınırları içinde altyapı kuruluşlarının yaptığı çalışmalar neticesinde bozulan yüzey kaplamaların tamir edilmesi hususunda Manisa Büyükşehir Belediyesi ile protokol yapılmak üzere Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

“TEK AMACIMIZ HALKIMIZIN HUZURU VE MUTLULUĞU”

Akhisar’daki bozuk yol sorununu çözmek için Manisa Büyükşehir Belediyesi ile protokol yapılmasının görüşüldüğü maddede söz alan Başkan Dutlulu, vatandaşın huzur ve mutluluğunu ön planda tuttuklarını dile getirdi. Başkan Dutlulu konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle benim yaptığım bu işin akıllıca olmadığını belirtmek isterim. MASKİ, elektirik ve doğalgaz çalışmaları gibi alt yapı çalışmaları sebebiyle bozulan yolların yapımı hepinizin bildiği gibi Manisa Büyükşehir Belediyesinde ve onlar bunun parasını vatandaştan alıyorlar. Biz bu madde ile görevi tamamen üzerimize almıyoruz ama biz de yeni ekipler kurarak halkımızın mağduriyetini gidermek için büyükşehir belediyemiz ile birlikte çalışmak istiyoruz.

Bozuk yollar Akhisar’da yeni bir sorun değil; yılların problemi. Ama halkımız bu konuda kesinlikle haklı. 2020 Türkiyesi’nde bu bozuk yollar Akhisar Belediye Başkanı olarak benim içime hiç sinmiyor. Bu konuda canla başla çalışıyoruz, daha da çalışacağız. Bu maddede Akhisar sınırları içerisindeki bozuk yolların yapımı için Manisa Büyükşehir Belediyesi ile protokol yapmayı istedik. Protokol içeriği büyükşehirde incelendikten sonra çalışmalara başlayacağız. Tek amacımız halkımızın huzuru ve mutluluğu. Bu konuda elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi. 

 “AKHİSAR HALKININ YOL SORUNU İLE KARŞILAŞMASINI İSTEMİYORUZ”

Bozuk yolların onarımı için Akhisar’a Sathi Kaplama Tesisi kurmak istediklerini ifade eden Başkan Dutlulu, “Halkımız bizden, haklı olarak bozuk yolların yapılmasını istiyor. Süleymanlı Mahallesi’ndeki cezaevi yolunu, köy yollarını, stadyumun arkasındaki yolları bildiğiniz gibi sathi kaplama makinesi ile yaptık. Oldukça güzel sonuçlar aldık. Ama bu yolları Saruhanlı Belediyesi’nin sathi kaplama araçları ile yaptık. Biz onlara bütün malzemesi verdik, onlar da bize araçlarını verdi. Ama kendi araçlarımız olursa halkımıza daha iyi hizmet edebiliriz.

Akhisar’ın içerisinde bir sürü bozuk yol var ama altyapı çalışmaları bitmediği için asfalt çalışması yapamıyoruz. Çünkü altyapı çalışması olacağı zaman o yolu yeniden kazacaklar.  Biz sathi kaplama ile halkımızı bozuk yollardan kurtarmak istiyoruz. İkinci olarak Akhisar içerisinde yetkisinin kimde olduğu belli olmayan bir sürü köy yolu var. Bu tip köy yollarının onarımını biz sathi kaplama makinesi ile yapmak istiyoruz.  Tek amacımız Akhisar’ımızın yol sorununu bitirmek, halkımızın mağduriyetini gidermek. Açacağımız tesis asfalt şantiyesi gibi uzun yıllar Akhisar’a fayda sağlayacak bir tesis olacak. Artık halkımız bu yol Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda şu yol Akhisar Belediyesi’nin sorumluluğunda tartışmasına girmesin istiyoruz.  2020 yılının Türkiye’sinde Akhisar halkının yol sorunu ile karşılaşmasını istemiyoruz”

Yirminci gündem maddesinde Akhisar Belediyesine ait 45 KV 001 plakalı eski başkanlık aracın satılması için belediye encümenine yetki verilmesi oybirliği ile kabul edildi. Gündemin son maddesindeki imar evrakları ise oy birliği ile kabul edildi.

2020 yılı Şubat ayı olağan meclis toplantısının 4 Şubat Salı günü yapılmasının kararlaştırılmasının ardından meclis sona erdi.

Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı
Akhisar Belediyesi 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yaptı

 • Yorumlar 14
  Diğer Haberler
  REKLAM ALANI
  • Bu alana reklam verebilirsiniz | Sağ manşet
  1/20
  Başlangıç Tarihi
  Başlangıç Tarihi
  Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.