• BIST 8334.94
 • Altın 1629.728
 • Dolar 27.3788
 • Euro 28.9506
 • Manisa 24 °C
 • İzmir 25 °C
 • Çatı Koleji ve Eksen Kurs
 • Haydi, Akhisar, Sağlıklı Yaşam Yürüyüşüne katılın
 • Depo ve Sevkiyat elemanı aranıyor
 • Plasiyer Aranıyor
 • Manisa ASKF, Alt yerel ligler açıklaması
 • Argon Kaynak Ustası, Torna Ustası ve Üretim Personeli aranıyor
 • Kalite Mühendisi Aranıyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

ATSO’nun Konuğu Recai Berber!

Okunma Sayısı: 2863
ATSO’nun Konuğu Recai Berber!
AKP Manisa 4. sıra Milletvekili Adayı Recai Berber ve İlçe Başkanı Fettah Gürmen, Başkan Yardımcısı Şenol Ürgüp, İl Genel Meclis Üyeleri Feza Yavuzkasap, Keyafettin Öz ile birlikte Akhisar Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Akhisar Ticaret ve

ATSO’nun Konuğu Recai Berber!
Akhisar: (Kenan MOLLA)

AKP Manisa 4. sıra Milletvekili Adayı Recai Berber ve İlçe Başkanı Fettah Gürmen, Başkan Yardımcısı Şenol Ürgüp, İl Genel Meclis Üyeleri Feza Yavuzkasap, Keyafettin Öz ile birlikte Akhisar Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası meclis toplantı salonunda Meclis Başkanı İrfan Aksoy ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu tarafından karşılandı.

ATSO meclis salonunda yapılan toplantıda açış konuşmasını ATSO Meclis Başkanı İrfan Aksoy yaptı. İrfan Aksoy, ”Milletvekili
adaylarının bizleri ziyaret ederek hem kendi fikirlerini hem de yönetim kurulu üyelerimizin fikirlerini dinlemesinden çok mutlu olduk. Bu bölgemize yardım etmek için Ankara’ya gidecekler, meclisimiz son derece mutlu etmektedir. Ekonomimizin lokomotifi zeytin diyoruz. Zeytin ile ilgili yönetim kurulumuz gerekli çalışmaları yapıyor. Milletvekili adaylarız vesilesiyle önümüzdeki dönem Ankara’da dile getirip Akhisar’ımızı zeytin başkenti yapma yolunda önemli adımlar atarız. İnşallah bu birikimimizle memleketimize faydalı olursunuz” dedi.

Toplantıda konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu, “Değerli Milletvekili Adayı ve İlçe Başkanı hepinize hoş geldiniz, ziyaretlerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan önce gelen milletvekili adayları da geldiğinde aynı şeyleri tekrarlamıştım. Bugünde aynı şeyleri tekrarlayacağım. Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak Akhisar’dan iktidar partisinden bir milletvekili olsun istiyoruz. Sayın Recai Berber Adayımızı da bir Akhisarlı gibi görüyoruz. Kırkağaç’ı Akhisar’ın bir mahallesi gibi görüyoruz. Milletvekili adayımızı kendimize
yakın ve Akhisar için çalışacak bir değerli abimiz olarak görüyorum. Şimdiden kendisini kutluyorum.. Milletvekili olacaktır diye düşünüyorum. Bizler arzu ediyoruz ki, AKP Bahadır Yenişehirli oğlu, DP Ahmet Dutlulu, SP Ahmet Erdoğdu, Genç Parti Adnan Tütüncü, MHP Mansur Onay, CHP Ufuk Özkan’ında milletvekili olmasını istiyoruz. Ama iktidar partisinden bir tane milletvekili olmasını istiyoruz. Odamızda kesinlikle siyasi bir hareket olmadığı bütün siyasi partilere eşit mesafede olduğumuz odamızda kesinlikle siyaset yapılmadığını defalarca deklere ediyoruz. Herkeste bizim odamızın siyasi olarak çalışmadığını biliyor. Hiçbir siyasi partiye malzeme olmadık olmayacağız da. Bizim yönetimimizde her türlü siyasi partiden arkadaşlarımız var. Bizde farklı mozaik var. Yönetim ve meclisimizde her türlü siyasi partiden arkadaşlarımız var. Özellikle odamızda siyaset olmadı olmayacak ta. Seçim zamanında herkes gider siyasi çalışmalarını yapar görevini yapar. Milletvekili adayı Recai Berber ile daha önce görüştüm. Akhisar Organize sanayi Bölgesi ile güzel çalışmalar yapacağını söyledi. Milletvekili adayı Recai Berber’in çok iyi bir bürokrat çok iyi bir uzman olduğunu öğrendim. Akhisar için de bir kazanç olacağına inanıyorum.. Akhisar OSB biz bildiğimiz gibi özel idare, Akhisar Belediyesi, ve ATSO olarak 3 ortağız. Hiçbir zaman organize sanayi bölgesi ticaret odasında siyasi bir olay olmamıştır. Hep birlikte hareket etmişizdir. Her ne kadar yerel basında internet sitesinde OSB siyasetin bir bacağı, bir bacağı Kaymakamlık, bir bacağı Belediye ve siyasete ticaret odasını da malzeme oldu deseler de, böyle bir şey olmadığını bizim bir ortak olduğumuzu ve ortakların birlikte görüşleri neticesinde birlikte hareket edildiğini hiçbir zaman ATSO siyasete malzeme olmadığını bir kez daha vurguluyorum. Akhisar için hepimizin Kaymakamlık, özel idare dahil hepimizin Akhisar için çalıştığımızı bundan sonra da çalışacağımızı vurguluyorum. OSB ile ilgili gelen paraları 1-2  bölgelerde harcıyoruz. İnşallah yeni gelecek hükümet geldiğinde teşvik kampanyasında değişiklik yapar. Teşvikleri illere göre değil de organize bazında olursa daha iyi olur düşüncesindeyim. Manisa bizi bu konuda baltalıyor. 1500 dolar üstünde milli hasıla Manisa almış başını gitmiş ama Akhisar, Turgutlu, Salihli organize sanayileri Manisa’ya baktığında 1500 doların altında il bazında bizler zarar görüyoruz. Teşvik kapsamında olmadığımız için büyük yatırımcı Akhisar geliyor. İnşallah Sayın Milletvekili adayı Recai Berber seçildiğinde Akhisar ve diğer bölgelerinde faydası olacağına inanıyorum” dedi.

AKP Manisa 4. sıra adayı Recai Berber özgeçmişini anlatarak konuşmasına başladı. "Kırkağaç doğumlu olduğunu, İlk orta okulunu
Kırkağaç’ta okuduğunu, Manisa İHL mezun olduğunu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi iktisat ve Maliye bölümünden mezun olduğunu,1982-1994 yılları arasında Maliye Bakanlığında Hesap Uzmanı, ve baş Uzman  olarak memuriyete başladığını, Türkiye’nin birçok ilinde görev yaptığını, İngiltere’de İngiliz vergi sisteminde incelemelerde bulunduğu, Tayyip Erdoğan’nın İstanbul belediye başkanlığı döneminde iki yıl İSKİ Genel Müdür Yardımcılığı yaptığını, 1996-2000 yılları arasında Yeminli Mali müşavir olarak serbest piyasada çalıştığını, 2000-2003 yılları arasında özel sektörde mali koordinatör ve yönetim kurulu üyeliği yaptığını, 2003-2006 yılları arasında Erdemir T.A.Ş. Yönetim kurulu başkanlığı sırasında, Erdemir’in Türk ekonomisi katkılarını ve  Türkiye’deki Sanayicilerle sorunlarını paylaştık. Organize Sanayi Bölgeleri konusunda görüşlerini açıklayan Recai Berber, “Manisa Organize Sanayi Bölgesi tüm Türkiye’ye örnek oldu. Sınırları doldu. Şimdi orada yatırım yapan sanayici ile biz yönetelim diyorlar. Manisa bir bütündür. Bülent Koşmaz beyle görüştüm. Yatırımcıları artık Akhisar-Salihli-Turgutlu OSB lere yönlendirilmesini istedim. Akhisar-Salihli-Turgutlu OSB ler Manisa OSB nin şubesi olmalıdır. Tabii bunlara karşılık Akhisar OSB nin mutlaka alt yapısı en kısa zamanda bitirilmelidir. Takipçisi olacağım ve kısa zamanda alt yapısı bitecek olan Akhisar OSB’nin 3. bölgesinin bile şimdiki kadar bir sahaya olarak tespit edilmesi gerekir. Bunların şimdiden planlanması gerekir. Akhisar OSB aranan bir cazibe merkezi olacaktır. Hayallerimiz ve projelerimiz çok.” TEDAŞ ın dağıtımının en kısa zamanda mutlaka özelleştirilmesi gerektiğini, bununun yararının özellikle sanayiciye büyük yarar sağlayacağını belirten Recai Berber, “Akhisar Sigara fabrikası mutlaka üretim ve istihdama dayalı olarak satılmalıdır. Bunu ancak AKP iktidarı yapabilir. Veya bir Kamu yararı düşünülerek Üniversite ve yüksek okula dönüştürülmesi de bizim iktidarımıza nasip olacaktır” dedi.

Manisa AKP 4. sıra Milletvekili Adayı Recai Berber, “22 Temmuz seçimlerinin iktidar seçimi olmadığını, özellikle muhalefet seçimi olduğunu belirtip, “Muhalefet olacaklar mı, olmayacaklar mı sınavı verecekler. Biz özeleştiri yapan bir iktidarız. Bizden önceki iktidar da Kemal Derviş’in uyguladığı programa ilaveler yaparak devam ettirerek başarılı olurken, geçtiğimiz günlerde AKP nin ekonomi politikalarını takdirle karşılayan Kemal Derviş adete top ateşine tutuldu. Bu mudur muhalefet anlayışı. Mutlaka muhalefet yaparken, tartışmalar seviyeli ve katkı sağlayacak şartlarda olmalıdır” dedi.

ATSO Meclis Toplantı Salonuna AKP Manisa 4. sıra Milletvekili adayı Recai Berber, AKP İlçe Başkanı Fettah Gürmen, Başkan Yardımcısı Şenol Ürgüp, İl  Genel Meclis Üyeleri Feza Yavuzkasap, Kefayettin Öz, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İrfan Aksoy, Meclis Üyeleri ve ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu, yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.


 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.