• BIST 8026.27
 • Altın 1902.567
 • Dolar 28.9058
 • Euro 31.3567
 • Manisa 18 °C
 • İzmir 19 °C
 • Eksen Kurs Merkezlerinde KPSS - ALES - DGS kayıtları devam ediyor
 • Dr. Dt. Simge Ayazoğlu Akhisar Ortodonti kliniği açıldı
 • Vergi Ödemede İkinci Taksit Son Gün 30 Kasım
 • Has Evrensel Özel Güvenlik Yenileme kayıtları devam ediyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

ATSO Oda Başkanlarıyla Toplantı Yaptı!

Okunma Sayısı: 2183
ATSO Oda Başkanlarıyla Toplantı Yaptı!
Akhisar  Ticaret ve Sanayi Odası,Akhisar Ticaret Borsası,Akhisar Ziraat Odası, Akhisar Esnaf Kefalet Kooperatifi ve 14 Meslek odalarının katılımı ile Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası lokalinde Akhisar Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğ

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası 14 Meslek Odası İle Toplantı Yaptı!

AKHİSAR: (Kenan  MOLLA)
        
Akhisar  Ticaret ve Sanayi Odası,Akhisar Ticaret Borsası,AkhisarZiraat Odası, Akhisar Esnaf Kefalet Kooperatifi ve 14 Meslek odalarının katılımı ile Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası lokalinde Akhisar Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğinde toplandılar.Toplantıda alınan karaların hep birlikte desteklenmesi kararı alındı.
        Akhisar ticaret ve sanayi odası Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu seçimlerden yeni çıkan odaların Başkanlarını tebrik etti. ATSO Başkanı Mehmet Ali  Erdayıoğlu “ Tüm oda başkanları ile bir araya gelelim birlikte konuların üstüne gidelim birlik beraberlik içerisinde daha çok yatırımlara imza atalım. Akhisar organize sanayi  bölgesinde %33 ile payla ortağız, Diğer %33 ile Belediye,%34 ile İlk özel idaresine aittir.Organize Sanayi Bölgesinde  üretim yapan 9  fabrika inşaat aşamasında 10 fabrika proje aşamasında 21 fabrika bulunuyor. Eylül ayınsa İstanbul Gıda fuarına 21 firma ile katıldık. 21-24 Şubat ayında Antalya’da yapılacak  gıda fuarına 9 firma ile katılarak   Akhisar’ımızın tanıtımını yapacağız. Bu toplantıların İkincisini en kısa zamanda yapacağız” dedi.
        
Gecede toplantıya katılan Ticaret Borsası başkanı Önder Yamanel  “Bizleri bir araya getiren toplantıyı düzenleyen Ticaret ve sanayi odası Başkanı M. Ali  Erdayıoğlu’nu tebrik  ediyorum. Zeytin Akhisar için çok önemli . Biz zeytinin tanıtım yapabilmemiz için bazı projeler ürettik. Önder Yamanel;” Borsa hizmet binası önünde İzmir-İstanbul Devlet Karayolu üzerinde, 200 metre uzunluğunda, 70 metre genişliğinde olan toplam 14 bin metrekare resmi kurum alanında, Akhisar zeytinini tanıtmak ve teşhir etmek amaçlı, zeytin ve zeytinyağı dükkanları kafeteryanın yapılması için ilgili proje kontrol mühendisimize çizdirilmiş ve sayın belediye başkanımızasunulmuştur. Çalışmaları yürütebilmek için belediyemizden olumlu haber beklenmektedir. Bu projemin desteklenmesini istiyor bu aynı zamanda Akhisar’ın reklamı olacak . Şimdi zeytin borsası dükkanlarının önünde bulunan Devlet Karayolu üzerinden geçen tüm insanlar alış veriş yapıp hem esnafımız para kazanır hem de zeytin ve zeytin yağının reklamını yapmış oluruz. Bu toplantıları daha da genişletmeliyiz önemli konular tartışmalıyız “ dedi. 
        
Akhisar şoförler ve Otomobilciler odası Başkanı  H.İbrahim Doğan “Akhisar ‘da otopark esnafımızın kanayan yarası ilk yapılacak İlçe Trafik Komisyon toplantısında otopark sorununu  gündeme taşıyacağım sivil toplum örgütleri olarak  birlik beraberlik olduktan sonra çözemeyeceğimiz konu ve sorun yok biz birbirimize destek olmalıyız bananeciliği bırakalım . Siyasi partiler bir araçtır. Siyasi partiler hizmet için kurulmuştur. Akhisar’ın menfaatleri için siyasi parti Başkanlarından faydalanalım. Bu toplantıların daha sık yapılmasını istedi.
        Ziraat Odası Başkanı Naci Özkara  “ Akhisar Ticaret Borsası başkanı Önder Yamanel’in projesi Akhisar zeytin ve zeytinyağının tanıtımı için çok önemli Akhisar’da tütün , pamuk, üzüm bitmiş bari zeytine sahip çıkalım ve Akhisar’ın zeytin ve zeytinyağının reklamı için Ticaret Borsasının yapacağı yol üzeride yapılacak zeytin dükkanları çok faydalı olacak . Ziraat Odası başkanı Naci Özkara Üreticimiz ürettiği ürünü nerede satacak demesiyle Akhisar sebze meyveciler Başkanı Ali Şakşak “ Müstahsiller Pazar yerinde yetiştirdikleri ürünleri satıyorlar. Ama bazıları da tonlarca mal getiriyor o da diğer pazarcı esnafımızı etkiliyor. Akhisar’da Cuma pazarı yerine sadece müstahsiller pazarı olacak Belediye meclisinden öyle çıkmıştı “ dedi.
        Toplantıya Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis başkanı İrfan Aksoy, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu, Akhisar Ticaret Borsası Meclis başkanı Mustafa Bayraktar,Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Önder Yamanel,Ziraat Odası Meclis Başkanı M.Ali Çokdinç,Ziraat Odası Başkanı Naci Özkara, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı H.İbrahim Doğan,Lokantacılar Odası Başkanı Adem Duman,Elektrikçiler Motorcular Saatçiler Odası Başkanı Ali Vatansever, Esnaf Odaları Başkanı Ş.Yılmaz Gökgözoğlu, Kahveciler Odası başkanı Erkin Güney,Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Çakar,Terziler Konf.Giy. San.Odası Başkanı Mehmet Kulaksız,Berberler Odası başkanı Zekeriya Açıkgöz,Demirciler Nalbant,Ar.Yap.Odası Başkanı Ersen Tepeci, Sıhhi Tes.Tenekeciler Odası Başkanı Hüseyin Selçuk, Sebzeciler Odası Başkanı Ali Şakşak, Marangozlar Odası Başkanı Hasan Genli,Tuhafiyeciler Manifaturacılar Odası Başkanı Ruşen Üren,Bakkallar Odası Başkanı Alim Mestanoğlu,Galericiler Dernek Başkanı Ali Osman Alkuş katıldılar.

 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.