• BIST 1.486,560
 • Altın 559,47
 • Dolar 9,6100
 • Euro 11,1500
 • Manisa 19 °C
 • İzmir 20 °C
 • KPSS ve DGS deneme sınavları kayıtları başladı
 • Yükleyici operatörü aranıyor
 • Bay – bayan pompa satış görevlisi aranıyor
 • Takı Kuyumculuk'ta çadır günleri başlıyor
 • Amerikan Kültür Dil Kursunda ücretsiz dil beceri düzeyi ölçülüyor
 • Bay – bayan eleman aranıyor
 • Bayan eleman aranıyor
 • Özel EDUZONE Yabancı Dil Kursu 2021/2022 Eğitim Öğretim yılı kayıtlarına başladı!
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur.

Amatörün anayasası -7

Muharrem Kazer

Amatörün anayasası -7

2017-2018  Futbol sezonunda amatör kümede uygulanacak olan değişiklikler belli olarak kitapçıkta yayınlandı.

Her Yıl Temmuz ayı sonunda yayınlanan amatör kümeler ile ilgili kitapçık yayınlandı. Amatör anayasasında pek çok konudaki değişiklik dikkatlerden kaçırılmaması için, bu değişiklikler hakkında yazı dizisi halinde bilgilendirme yapmaya devam ediyoruz. Bu anayasada yer alan ve her takım antrenör ve yöneticisinin bilmek zorunda olduğu var olan ve yeni değişen itiraz, itiraz işlemleri, süresi, saha dışı olaylarda ceza yetkilileri

-İTİRAZLAR VE İTİRAZ ÜCRETLERİ

Amatör Futbol Müsabakaları ile ilgili olarak, Talimata uygun yapılacak itirazlar için;

a) Tertip Komitelerine yapılacak itirazlar: İllerde oynanan Yerel Amatör lig müsabakaları ile ilgili olarak Tertip Komiteleri nezdinde Talimata uygun olarak yapılacak itirazlar için 5 gün içerisinde Federasyon hesabına 200 TL. itiraz ücretinin yatırılıp banka dekontunun itiraz dilekçesine eklenmesi zorunludur.

b) Amatör Futbol Disiplin Kuruluna yapılacak itirazlar: Bölgesel Amatör Lig müsabakalarında, Türkiye birinciliklerinde ve illerde oynanan Yerel Amatör lig müsabakaları ile ilgili İl Disiplin kurullarınca verilen kararlara Talimata uygun olarak, Amatör Futbol Disiplin Kurulu nezdinde yapılacak itirazlar için en geç 7 gün içerisinde Federasyon hesabına 200 TL. itiraz ücretinin yatırılarak banka dekontunun itiraz dilekçesine eklenmesi zorunludur.

 c) Amatör İşler Kuruluna yapılacak itirazlar: Bölgesel Amatör Lig ile Tertip Komitesi kararlarına Amatör İşler Kurulu nezdinde yapılacak itirazlar ile Türkiye birinciliklerinde yapılacak itirazlar için 5 gün içerisinde Federasyon hesabına 200 TL. itiraz ücretinin yatırılarak banka dekontunun itiraz dilekçesine eklenmesi zorunludur.

-KULÜPLER NASIL BİR YOL İZLER?

a)Kulüpler Tertip Komitesi kararlarına karşı itirazlar: Amatör İşler Kurulu’na yapacakları itirazları bulundukları ilin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Futbol İl Temsilcilikleri kanalıyla yapacaklardır. İtirazla ilgili diğer evrak ve belgeler ile itiraz dosyasının Federasyona gönderilmesi gerekmektedir.

b) Federasyon Yönetim Kuruluna yapılacak itirazlar: Amatör İşler Kurulunca verilen kararlara karşı Federasyon Yönetim Kurulu nezdinde yapılacak itirazlar için 5 gün içerisinde Federasyon hesabına 200 TL. itiraz ücreti yatırılarak banka dekontunun itiraz dilekçesine eklenmesi zorunludur.

 c) Tahkim Kuruluna yapılacak itirazlar: Bölgesel Amatör Lig, Yerel Amatör Lig müsabakaları ile Federasyonca düzenlenerek sonucu Türkiye Birinciliğine varan müsabakalarda Federasyon 

-İTİRAZDA NASIL İŞLEM YAPILIR?

Yönetim Kurulunca ve Amatör Futbol Disiplin Kurulunca verilen kararlara karşı Talimata uygun olarak Tahkim Kurulu nezdinde yapılacak itirazlar için 7 gün içerisinde Federasyon hesabına 200 TL. itiraz ücretinin yatırılıp banka dekontunun itiraz dilekçesine eklenmesi zorunludur.

-SÜRE NASIL İŞLER?

 İtiraz sürelerine Cumartesi ve Pazar günleri de dahildir. 5. ve 7. gün cumartesi, pazar veya resmi tatil gününe denk geldiğinde takip eden ilk çalışma günü itiraz edilebilir.

-ÜCRET NEREYE YATIRILIR?

 Kulüplerin Amatör lig müsabakalarında Tertip Komitesi, İl Disiplin Kurulu, Amatör İşler Kurulu, Amatör Futbol Disiplin Kurulu, Federasyon Yönetim Kurulu ve Tahkim Kurulu nezdinde yapacakları itirazlar için depozito bedellerini Federasyonun Türkiye Garanti Bankası A.Ş. 1. Levent Ticari Şubesi Müdürlüğü 186-6297253 no’lu hesabına İBAN No: TR20 0006 2000 1860 0006 297253) yatırarak ne için yatırıldığı ve bedeli açık olarak belirtilmek koşuluyla dekont aslı ilgili yerlere verilecektir.

-HER İTİRAZA AYRI ÜCRET!!!

 İtiraz miktarı bir futbolcu için geçerli olup, futbolcu sayısının birden fazla olması durumunda her futbolcu için ayrı ayrı itiraz bedeli yatırılır. Örnek : 2 futbolcu için yapılacak itirazda yatırılacak bedel 200 TL. x 2 = 400 TL., 3 futbolcu için yapılacak itirazda yatırılacak bedel 200 TL. x 3 = 600 TL’dir. İtiraz eden kişi veya kulübün itirazı, ilgili kurumca haklı bulunduğunda TFF hesabına yatırmış olduğu itiraz ücreti, yazılı müracaatı halinde ilgili kişi veya kulübün banka hesabına TFF’ce yatırılır.

-MÜSABAKA DIŞINDA KAVGA OLURSA NE OLUR?

Amatör Futbol liglerinde, müsabaka süresi dışında Futbolcu, Antrenör ve Yöneticilerin birbirlerine, Hakemlere ve Görevlilere karşı işledikleri fiili eylem ve diğer olayların meydana gelmesi ve sahtecilik halinde idari tedbir kararı konulur.

DİKKATTT !!!!!

-İDARİ TEDBİR KARARINI KİMLER KOYABİLİR?

Futbol Disiplin Talimatının ilgili maddesine göre ,

1-Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü

2- Amatör İşler Kurul Başkanı ve Üyeleri

3- AFDK Başkanı ve üyeleri

4- Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürü

5- ASKF Başkanı

6-İl Disiplin Kurulu Başkanı

7- Futbol İl Temsilcilerinin İdari Tedbir koyma yetkisi vardır.

 

Bu yazı toplam 1187 defa okunmuştur.
 • Yorumlar 0
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
ALOĞLU GRUP İNŞAAT
 • Aloğlu İnşaat
 • Aloğlu İnşaat
 • Aloğlu İnşaat
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.