• BIST 5.046,19
 • Altın 1079.309
 • Dolar 18.6311
 • Euro 19.5978
 • Manisa 10 °C
 • İzmir 12 °C
 • Has Evrensel Özel Güvenlik Eğitim Kurumu kurs kayıtları başladı
 • Market personeli aranıyor
 • Akhisar şiir günleri devam ediyor
 • Sürat Kargo’ya kurye aranıyor
 • Toprak Zeytin firmasına personel aranıyor
 • Bayan personel alınacak
 • Özel Akhisar Prestij Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
 • Aşçı yardımcısı aranıyor
 • Bayan personel aranıyor
 • Mitsubishi Klimalar’da 10 yıl garanti ve ikinci ürüne yüzde 50 indirim

Akhisar’da İngilizce konuşamayan çocuk kalmasın!

Okunma Sayısı: 3757
Akhisar’da İngilizce konuşamayan çocuk kalmasın!
Dil Eğitiminin öncü ismi Kids Acquire ile Partner School olan tıfıl Anaokulu Akhisar’da İngilizce konuşamayan çocuk kalmasın!

Akhisar’da İngilizce konuşamayan çocuk kalmasın!
Haber Merkezi

Dil Eğitiminin öncü ismi Kids Acquire ile Partner School olan tıfıl Anaokulu Akhisar’da İngilizce konuşamayan çocuk kalmasın!

Akhisar’da 4 yıldır Her alanda çocuklarımızın mutlu olması İçin çalışan tıfıl akademi ailesi Başarılarını Tıfıl Anaokulu ile taçlandırdı. 2019 2020 eğitim öğretim yılında anaokulu olarak hizmet verecek olan tıfıl akademi Akhisar’da bir ilke imza attı.

Dil ediniminde Öncü kuruluşu olan kids Acquire ile Partner School olan tıfıl anaokulu bu yıl öğrencilerine KidsAcquire Early English Acquisition sistemini uygulayarak tam günde haftada 15 saat İngilizce eğitim verecek. İngilizce eğitimleri native (anadili İngilizce olan yabancı uyruklu İngilizce Öğretmeni) öğretmenlerden alacak olan tıfıllar ikinci anadil Sahibi olacaklar 
Konu İle ilgili görüşlerini aldığımız KidsAcquire Early English Acquisition System® kurucusu Dr Fatih Karaman ; “Kıymetli ebeveynler erken yaşta (0-6)dil ediniminin minimum 5 kat daha hesaplı ve ana dil ile senkron gittiği için sonraki yaşlardaki eğitime nazaran % 95lere varan başarılı bir edinim olduğunu biliyor muydunuz? Sonraki yaşlardaki dil edinim oranları Türkiye'de % 47. Ayrıca bilingual (çift dilli) olan çocuklar yetişkinlik evrelerinde 2. dile hakimiyetlerinden dolayı beyin hücrelerini sürekli geliştirme imkanı bulduklarından sosyal ve duygusal anlamda tek dilli akranlarına nazaran iş ortamında fark edilmelerine, liderlik kabiliyetlerini güçlendirmelerine sebep olduğunu, yaşlılık evresinde ise Alzheimer hastalığına yakalanma riskinin çok daha düşük olduğunu biliyor muydunuz? KidsAcquire Early English Acquisition System®; bebeklik evresinde başlanması halinde devrim niteliğindeki yaklaşımlarının etkisini çocuk kendi anadilini konuşmaya başladığında gösterir. Kayıt evresinden sonra konuşma evresi başlar.

Akhisar’da Tıfıl Akademi ile birlikte geçilen KidsAcquire Early English Acquisition System®️ ile alanında uzman eğitmenler tarafından verilen branş derslerimiz ve anaokulu öğretmenleriyle yapılan Türkçe etkinlikler dışında program full İngilizce olarak verilir. Doğal edinim ortamlarında eğlenceli aktivitilerle, şarkı, müzik, dans ve drama tekniklerini kullanarak mentorlar aracılığıyla İngilizce dersleri yapılır. Minik Devlerimiz İngilizceyi farkında olmadan doğal bir şekilde edinirler. İngilizce dersleri haftada 15 ders saatine tekabul etmektedir. Okulumuzda tam zamanlı ve yarı zamanlı gün akışlarımız mevcuttur ve minik devlerimiz İstasyon Sistemi uygulayan okullarımızda keyifle dil edinir. Özellikle tam gün okulda kalan bir öğrenci için, istasyon sistemi ideal bir sistemdir. İstasyon sisteminde minik devler gün içinde farklı dizayn edilmiş sınıflarda geçişler yaparak, ortama uygun aktivitelerle, eğlenerek edinirler. 5 adet sınıf konsepti(İngilizce-Oyun-Bilim-Sanat) bulunup bunların 2 tanesi İngilizce konseptidir. KidsAcquire preschool (Anaokulu) sınıflarından minik devlerin mentora odaklanmaları adına oyuncak ve uyaran bulunmaz. KidsAcquire mentor materyalleri ile sınıfa gelir, öğrenciler renkli minderlerde oturur ve KidsAcquire Puppet Corner (kukla köşelerinde) ana karakterlerin kuklalarıyla ders açılır. Dili, edebi kültürü ve matematiği özgün ve hoş şarkılarla edindiren KidsAcquire sistemi müzik ve dans aracılığıyla çocukların zihnini açmasına olanak sağlar ve onların yeteneklerini keşfetmelerine olanak sağlar. Anaokulu programımız, müziğe maruz kalmanın beynin gelişmesini artırdığı, beyinde yeni yollar açtığı ve matematik ve dil dahi bir çok alanda yetenekleri geliştirdiği araştırmanın bulgularına dayanır.
Çocukluk çağında oyun en etkili ve önemli öğrenme yöntemidir. Oyun aracılığıyla çocuklar yaratıcılığını geliştirirler ve sosyal ilişkiler kurmayı öğrenirler. Bilgi kazandıkları ve deneyimlerinden anlam çıkardıkları farklı bir ortam tecrübe ederler. Kids Acquire’da müfredat ve günlük program aracılığıyla oyunu, çocukların öğrenebilmesi için gerçek bir lokomotif olarak görürüz. 
KidsAcquire Okullarında çocukların soyut kavramları, problemleri çözmeyi ve eleştirel düşünmeyi geliştirmeyi öğrenmelerini destekleyecek araçlar, oyunlar ve multimedyaları kullanırız. Bu uygulamalı yaklaşım veya devin duyumsal öğrenme, çocukların dinleme, açıklama veya gösteri izlemekten çok fiziksel aktiviteler yaptığı öğrenme tarzıdır. Her Çocuk Edinir!”
Her yaş grubu için programları olan sistem hakkında detaylı bilgi için 0 (538) 681 93 98

Adres: Hürriyet Mah. 419 Sk. No: 4
www.kidsacquireenglish.com
tifil-banner-2019-23-1.pngtifil-banner-2019-23-9.pngtifil-banner-2019-23-5.pngtifil-banner-2019-23-13.png

 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
TUNÇSEL ASANSÖR
 • Tunçsel Asansör
 • Tunçsel Asansör
 • Tunçsel Asansör
 • Tunçsel Asansör
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.