• BIST 5.114,97
 • Altın 1320.782
 • Dolar 21.1135
 • Euro 22.5707
 • Manisa 18 °C
 • İzmir 20 °C
 • Kurbanlık büyükbaş hayvan satışları başladı
 • Hıdır besi çiftliğinde kurbanlık dana ve düve satışlarımız başlamıştır
 • Köfteci Ramiz’e personel aranıyor
 • Merkez İlk Adım’da yaz kursu başlıyor
 • Nüfus Müdürlüğünden LGS hakkında duyuru
 • Gıda teknikeri/teknisyeni aranıyor
 • Bayan temizlik personeli aranıyor
 • Bayan eleman aranıyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur
» »

Akhisar’da ilk kez Cimnastik şenliği düzenlendi

Akhisar’da ilk kez Cimnastik şenliği düzenlendi
Akhisar Belediyesi ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği birinci Cimnastik Şenliği sona erdi.

Akhisar’da ilk kez Cimnastik şenliği düzenlendi

Akhisar Belediyesi ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği birinci Cimnastik Şenliği sona erdi. Dün ısınma çalışmaları ile Akhisar Belediye Spor Salonu’nda başlayan şenlikleri ilk olarak Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, CHP Akhisar İlçe Başkanı İsmail Fikirli ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay öğrencileri ziyaret etti.

Balıkesir, Kuşadası, Soma, Tekirdağ, Ayvalık, Manisa, Akhisar, Kula, İstanbul, Denizli, Söke bölgelerinden toplam 11 takım 115 sporcu katılan yarışmalar Öcal Hancı önderliğinde gerçekleşti. İlk gün ki ısınma çalışmaları ardından Perşembe günü de yarışmalara geçildi. Şenliğinde açılış seremonisi saat 10.30’da başladı.

Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Akhisar Belediye Başkan Vekili Lütfi Akdağ, Başkan Yardımcısı Bedri Türk, Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay, Akhisar Belediyesi Tesisler Müdürü Recep Burkay, Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Topaloğlu, Belediye Meclis Üyesi Ekrem Kayserili ve günün sürpriz konuğu Akhisar’ın gururu Dünya Şampiyonu milli sporcu Ayşe Begüm Onbaşı’nın katılımı ile seremoni başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay yaptığı konuşmada, “Bugün Akhisar’da 115 sporcumuzu misafir etmekteyiz. Cimnastikcilerimizi burada görmekten hem şahsın hem ekibim adına duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Spor özellikle gençlerimiz arasında sevginin, hoşgörünün, dayanışmanın, barışın ve kardeşliğin el ele vererek geliştiği evrensel kültürün bir parçası haline gelmiştir. Bugün burada olan çocuklarımız hem cimnastik branşına gönül verdikleri için katkı sağlıyorlar, hem de kendi aralarında kurdukları arkadaşlık ve dostluk bağlarıyla, ülkemizin ve insanlığın barışına katkı sağlamış oluyorlar” dedi.

Ardından söz alan Akhisarlı milli sporcu Ayşe Begüm Onbaşı, “burada bulunmak benim için çok büyük bir onur ve gurur. Akhisar’ın böyle bir organizasyon yapmasını görmek gerçekten çok güzel. Çok güzel pırıl pırıl parlayan öğrencilerimiz var. Ben de bu yollardan geçtim. Gerçekten azim ve devam isteyen bir spor. Tabiki Akhisar’ın şartlarında bunu başarmak çok zorlu bir yol ve öğrencilerimize çok büyük emek düşüyor. Bu yolda ben ailemden çok fazla destek gördüm öncelikle bunu söylemek istiyorum. Tabiki kendi çabalarım da var, ama ailelerin desteği olmadan onlar gerçekten hiçbir başarıya ulaşamazlar. Sizlerin desteği olması çok önemli, arkalarında güzel bir belediyenin ve desteğin olması önemli. Atatürk’ün bir sözü vardır; Zeki, Çevik ve Ahlaklı olmak. Gerçekten bunu yansıtabilen sporcular yetiştirebildiğimiz için Akhisar olarak çok mutluyum” dedi.

Yapılan yarışmalar sonunda;

Kızlar B grubunda takım halinde birinci Denizli CSK, ikinci Söke GYM KIDS, üçüncü Soma Ilgaz SK ve dördüncü Tekirdağ CSK olurken ferdi olarak ise Denizli CSK’dan Beren Işık, ikinci Söke GYM KIDS’den Ece Samanlı, üçüncü Akhisar CK’den Öykü Özcan ve dördüncü Denizli CSK’den Ece Özkan oldu.

Minik A Erkekler grubunda takım haline birinci Balıkesir CK, ikinci Soma Ilgaz SK ve üçüncü Altınova SK olurken ferdi olarak ise Balıkesir CK’den birinci Poyraz Kartopu, ikinci Beren Özemre, üçüncü Yağız Türkkan ve dördüncü Efe Ürkmez oldu.

Minik B Erkekler grubunda takım halinde birinci Altınova SK, ikinci Soma Ilgaz SK ve üçüncü Soma Ilgaz SK-2 olurken ferdi olarak ise birinci Altınova SK’den Çağan Girgin, ikinci Soma Ilgaz SK’den Göktuğ Demirok, üçüncü Altınova SK’den Eymen Şahan ve dördüncü Soma Ilgaz SK-2’den Murat Güzel oldu.

Yarışmalar sonunda dereceye girenlere ödüllerini Akhisar Belediye Başkan Vekili Lütfi Akdağ, Akhisar Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Akar, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay, Cimnastik Federasyonu Milli Hakemi Ayşe Kılıç ve Sezai Yüksel takdim etti.

İzlenme: 1180
 • Yorumlar 0
  Bu videoya henüz yorum eklenmemiştir.
Kategoriler
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.