• BIST 96.604
 • Altın 242,003
 • Dolar 6,2685
 • Euro 7,3236
 • Manisa 21 °C
 • İzmir 22 °C
 • Akhisar Seyahatten Krasnodar maçı için ek sefer
 • Gölette satılık arsa
 • Gölette satılık villa
 • Ön muhasebe personeli aranıyor
 • Halk Eğitim’den ücretsiz piyano kursu
 • Makinacı, makine bakımcı ve yetiştirilmek üzere elemanlar aranıyor
 • Güres Tavukçuluk'ta çalıştırılmak üzere personel aranıyor
 • Özel Deniz Kişisel Gelişim Kursu’nda Kayıtlar Devam Ediyor
 • Sahibinden satılık Fiat Fiorino
 • Tavuk çiftliğine aile ya da bay elemanlar aranıyor
 • Penta Kişisel Gelişim Kursu Brıtıshtown yayınları ve sistemleri ile YKS-Dil gruplarına hizmet verecek!
 • Bursa Kebap Evi’ne çalışma arkadaşları aranıyor
 • Ustabaşı ve üretim şefi aranıyor
 • Özel Doğuş Hastanesine Güzellik Uzmanı aranıyor
 • Küçük Mucitler Atölyesi yeni döneme başlıyor

Akhisar Uğur Net Dershanesi Seminerine Veliler Büyük İlgi Gösterdi!

Okunma Sayısı: 2590
Akhisar Uğur Net Dershanesi Seminerine Veliler Büyük İlgi Gösterdi!
Akhisar Uğur Net Dershanesi Akhisar Şubesi müdürlüğünce kendi öğretmen ve İdarecilerine Uğur Dershanesi Rehberlik Koordinatörü Turgay Polat ve Eray Mozanoğlu Akhisar Belediyesi Park içi Kültür Salonunda “Kişiye Özgü Öğretim Semineri” veliler tar

Akhisar Uğur Net Dershanesi Seminerine Veliler Büyük İlgi Gösterdi!
AKHİSAR: (Kenan MOLLA)

Akhisar Uğur Net Dershanesi Akhisar Şubesi müdürlüğünce kendi öğretmen ve İdarecilerine Uğur Dershanesi Rehberlik Koordinatörü Turgay Polat ve Eray Mozanoğlu Akhisar Belediyesi Park içi Kültür Salonunda “Kişiye Özgü Öğretim Semineri” veliler tarafından büyük ilgiyi Salonu doldurarak gösterdiler.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra seminerin açış konuşmasını Akhisar Uğur Dershanesi Müdürü Mustafa Hancıoğlu yaptı.

Kişiye Özgü Öğretim Modelinin Tanıtımını Uğur Dershaneleri Rehberlik Birim Koordinatörü Turgay Polat ve Uğur Dershaneleri Rehberlik Öğretmeni Eray Mozanoğlu yaptı.

Ülkemizde Geçen Yıl 246 bin Öğrenci Sınıfta Kaldı

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Enver Yücel, Kişiye Özgü Öğretim Modeli ile ilgili yaptığı açıklamada, ülkemizde zorunlu eğitimin 8 yıla çıkmış olmasına rağmen talep artışını karşılayacak, nitelikli ve öğretici merkezli eğitim kapasitesi mevcut olmadığını, oysa hala sadece fiziki ortamları oluşturmak için eğitime yatırım yapıldığını vurguladığı açıklamasında “Ülkemiz genç bir nüfusa sahiptir, ancak kaynaklarımız kısıtlıdır. Bu kaynakları optimum kullanmamız gerekiyor. Ülkemizde geçen yıl 246 bin öğrenci sınıfta kaldı. Bunun ülkemize maliyeti yaklaşık 1 milyar dolar. Bu ülkemiz için ciddi bir mali yüktür. Türkiye’ de bir ilk olarak uygulanacak Kişiye Özgü Öğretim Modeli’ nin özü, her öğrencinin farklı ilgi ve yeterlilikleri olduğu gerçeğinden yola çıkarak hazırlandı. Modelin temel hedefi, her öğrencinin kişisel özelliklerinin tanımlanması ve bireysel farklılıkların zenginlik olarak kabul edilmesine paralel olarak eğitimde verimin artmasıdır. Kişisel Öğrenme ve Öğretme Stilleri konusunda sadece Yeni Zelanda’ da değil tüm dünyada İsveç’ ten Çin’ e, ABD ve Kanada’ dan Avusturya, Finlandiya, Şili ve Avusturalya’ da okullara, eğitim enstitülerine ve işletmeler danışmanlık yapan Prof. Barbara Prashnig ile işbirliğine gidiyoruz. Türkiye’ de açacağımız Öğrenme Stilleri Merkezi ile öğretmenlerimize, eğitimcilerimize farklı öğretme stilleri konusunda eğitimler vermeyi, kişiye özgü öğretimi sadece Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları’ ında değil tüm Türkiye’ de yaygınlaştırarak Türkiye’ de öğrenme devrimini gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Okullarımızda bu sistem uygulandığında öğrenciler daha az dış desteğe ihtiyaç duyacak, öğrenemeyen öğrenci kalmayacaktır. Bu modeli öncelikle Türkiye genelindeki tüm okullara anlatma, mümkünse akademik başarısı çok zayıf bir uygulamayı düşünüyoruz ve çok iyi sonuç alacağımıza inanıyoruz” dedi.

Uğur Dershaneleri Rehberlik Birim Koordinatörü Turgay Polat, toplantıda kişiye özgü Öğretim Modeli’ nin uygulama basamakları hakkında detaylı bilgi verdi. Konuşmasında Uğur Kariyer Merkezi ve Bahçeşehir Üniversitesi tarafından Türk Kültürüne uygun biçimde geliştirilmiş olan kişisel öğrenme stili testinin öğrencinin hangi ortamlarda, ne şekilde çalışmasının verimli olabileceği konusunda öğrenci ve çalışmalarının daha verimli olabilmesi için test sonucunda çıkan uygun öğrenme pencerelerine yönlendirildiğini söyledi ve şöyle devam etti; “Uğur Dershaneleri’ nin Bakırköy’ deki yeni binasında öğrencilerin öğrenme stillerine uygun bireysel öğrenme, grupla öğrenme, aktarıcı eşliğinde öğrenme ve bütünsel öğrenmeye göre dizayn edilmiş öğrenme pencereleri bulunuyor. Önümüzdeki yıldan itibaren Türkiye genelindeki bütün Uğur Dershaneleri’ nde kütüphane ortamları bı modele göre dizayn edilmiştir. Kişiye Özgü Öğretim Modeli’ nin en önemli uygulama basamaklarından biri olan ölçme ve değerlendirme konusunda geliştirilen Akıllı Ölçme ve Öğrenme Destek Sistemi (AKORD) hakkında da bilgi verdi.

Konuşmasında AKORD Sistemi’ ne göre sınavların sadece ölçme aracı olarak değil, öğrenme aracı olarak kullanıldığının altını çizen Turgay Polat, Kolombiya Üniversitesi’ nden Prof. Dr. Kikumi Tatsuoka’ un geliştirdiği Rule Space Modeli’ nden hareketle yapılandırılmış AKORD’ un öğrenme sürecine yepyeni bir anlayış kazandırdığını belirtti. Tanısal Test Modeli’ nin öğrencinin hangi soruyu neden bilmediğini ortaya çıkardığını böylelikle öğrencinin öğrenmekte zorlandığı konuları teşhis ve tedavi ettiğini anlatan Eray Mozanoğlu bu modelle, öğrencinin ne kadar bildiğinin ötesinde, neleri bildiğini ve neleri bilmediğini saptadığını dolayısıyla öğrencilerin kişisel öğrenme kapasitelerinin tamamını kullanabileceklerini ifade etti. Kişiye Özgü Öğretim Modeli’ nin teknoloji ayağını oluşturan Uğur TV hakkında da bilgi veren Neval Özkan konuşmasında “Uğur Dershaneleri’ nde üç yıllık lise müfredatını kapsayan bin 400 konu başlığı, Uğur Dershaneleri’ nin uzman öğretmenleri tarafından anlatıldı ve videoya kaydedildi” dedi.

Konferansa Manisa Valisi Necmi Kurt, Akhisar Kaymakamı Vekili Şakir Erden, Akhisar Milli Eğitim Müdürü Kemal Sözcüer, Oda Başkanları, Akhisar Uğur Dershanesi kurucusu Tevfik Kayserili ve Müdürü Mustafa Hancıoğlu, öğretmen, öğrenci ve Veliler katıldı.


 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÖNE ÇIKANLAR
 • Akhisar T&D Yapı
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.