• BIST 8039.18
 • Altın 1682.153
 • Dolar 27.1726
 • Euro 28.9511
 • Manisa 21 °C
 • İzmir 22 °C
 • Manisa ASKF, Alt yerel ligler açıklaması
 • Argon Kaynak Ustası, Torna Ustası ve Üretim Personeli aranıyor
 • Kalite Mühendisi Aranıyor
 • Grafik Tasarım Personeli Aranıyor
 • Bay-Bayan Garson Aranıyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Akhisar Uğur Dershanesi’nden Seminer!

Okunma Sayısı: 3727
Akhisar Uğur Dershanesi’nden Seminer!
Akhisar uğur Dershanesi tarafından çeşitli nedenlerle dershaneye gidemeyen ve rehberlik çalışmalarına gereksinimi olan ortaöğretim öğrencilerine “Verimli Ders Çalışma“ semineri Akhisar Belediyesi Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonunda verildi.....

Akhisar Uğur Dershanesi’nden Seminer!
AKHİSAR: (Kenan MOLLA)

Akhisar uğur Dershanesi tarafından çeşitli nedenlerle dershaneye gidemeyen ve rehberlik çalışmalarına gereksinimi olan ortaöğretim öğrencilerine “Verimli Ders Çalışma“ semineri Akhisar Belediyesi Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonunda verildi.

Seminer başlangıcında Akhisar Halk Eğitim Müdürü Arif Çivi konuştu. Arif Çivi; ”Akhisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak Akhisar’ımızdaki eğitim durumunu incelerken tablonun pek parlak olmadığını, hatta eğitim, buna bağlı olarak da başarının çok düşük olduğunu gördük. Bu konuda neler yapabiliriz dedik. Kurs açma konusunu araştırmaya başladık. Önce ilçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Sözcüer ve Kaymakamımız Mustafa Çek ile görüştük. Onay ve desteklerini aldık. Lise Müdürlerimiz ile görüştük. Heyecanla evet dediler. İşi daha ciddi tutalım dedik. Belediye başkanı Salih Hızlı ile görüştük.  Belediye Başkanımız Salih Hızlı’dan maddi ve manevi destek konusunda sözünü aldık. Akhisar’da bulunan dershanelerin yetkilileri ile görüştük onlardan da tam destek aldık ve kurslarımızı açtık. Amacımız üniversite sınavında siz sevgili gençlerimizin birkaç soruluk da olsa başarısını yukarılara taşımak, dolayısıyla daha iyi yerlere gidebilmenizi sağlamaktı. Ancak sevgili gençler, başarı hiçbir yerde kendiliğinden gelmiyor. Başarı disiplin olan yerde oluyor. Sizlerde bu konuda olmanızı ve kurslara devam hususunda titiz olmanızı önemle rica ediyorum. Kurslarımızı ciddiye alın lütfen. Okullarımızı ziyaretlerim sırasında hepinize söylediğim gibi bizim de kurum olarak sorumlu olduğumuz, uyguladığımız devamsızlık yapan kursiyerin ile ilişiği kesilir, deniyor. İşin daha‘da önemli bir boyutu da bir kursta kayıtlı kursiyerin kurs ile ilişiği kesilir, deniyor. İşin daha ‘da önemli bir boyutu da bir kursta kayıtlı kursiyer sayısı 8 in düşerse bu kurs kapatılır. Deniliyor. Lütfen devamsızlık yapmayın, işi ciddi tutun. Kurslarımıza katkıda bulunan, Akhisar Belediye Başkanlığı’na ve Akhisar’daki özel dershanelerimize teşekkür ediyorum. Kurslarda görev alan öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyor” dedi.

Akhisar Uğur Dershanesi Şube Müdürü Mustafa Hancıoğlu “ Sevgili öğrenciler tüm dershanelerle birlikte böyle bir organizasyonun içerisinde olmaktan ve yarının aydınlık Türkiye’sini kuracak olan değerli öğrencilerimize destek vermekten büyük keyif alıyoruz. Sizlere bu zorlu yolda yardımcı olmak, önünüzü açmak istiyoruz. Bu seminerimizle amacımız size ÖSS sınavında uzanan yolda programlı ve verimli çalışmanın önemini vurgulamak istiyoruz. Ben, şunu daima söylüyorum ve yine tekrarlayacağım. İnsan bir şeyi isterse o istediği belki olur, belki olmaz, ama bir insan bir şeyi çok isterse kesinlikle olur. Sözlerimi M. Kemal Atatürk’ün bir sözüyle tamamlamak istiyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder “ Ben başarılamayacak hedef tanımam, hedefim için arada engel var ise engelleri kaldırırım ve başarıya ulaşırım. Sizlerde başarıya ulaşmak için planlı, programlı ve aradaki engelleri kaldırarak çalışırsanız başarıya ulaşırsınız. Hepinize şimdiden çalışmalarınızda ÖSS sınavında başarılar diliyorum” dedi.

Ardından Uğur Dershaneleri Rehber Öğretmeni Pınar Yüzüak seminer sunumuna Slayt gösterisi ile desteklenen “Verimli Çalışma Semineri” öğrencilerin yoğun ilgisi, katılımı ile devam etti. Seminer sırasında ve bitiminde öğrencilerin sınav sistemine ve etkili ders çalışma konularına ilişkin soruları yanıtlanmıştır. Bireysel farklılıkların esas olduğu fikrimin vurgulandığı seminerde rehber Öğretmeni Pınar Yüzüak, öğrencilerin kendi yeteneklerini keşfetmesini, iyi bir çalışma yöntemini bulmalarında etkili olduğunu vurguladı. Seminerde ayrıca insanın beyin gücü ve kendi potansiyeline inanması gerektiği, hiçbir engelin başarı azminin önünde olamayacağını söyledi. • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.