• BIST 8334.94
 • Altın 1629.645
 • Dolar 27.4456
 • Euro 28.9606
 • Manisa 20 °C
 • İzmir 21 °C
 • Çatı Koleji ve Eksen Kurs
 • Haydi, Akhisar, Sağlıklı Yaşam Yürüyüşüne katılın
 • Depo ve Sevkiyat elemanı aranıyor
 • Plasiyer Aranıyor
 • Manisa ASKF, Alt yerel ligler açıklaması
 • Argon Kaynak Ustası, Torna Ustası ve Üretim Personeli aranıyor
 • Kalite Mühendisi Aranıyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Akhisar Huzurevi Ek Binasının Temeli Atıldı!

Okunma Sayısı: 3792
Akhisar Huzurevi Ek Binasının Temeli Atıldı!
Devlet Millet işbirliği ile Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi Ek Binası, Diş Protez Merkezi, Altı Eylül İlköğretim Okulu’ nun ardından şimdi de Huzurevi ek binası temeli atıldı. Huzurevi faal olan binasının yanında bulunan 400 metre kare alanda y

Akhisar Huzurevi Ek Binasının Temeli Atıldı!
Akhisar (Kenan MOLLA)

Devlet Millet işbirliği ile Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi Ek Binası, Diş Protez Merkezi, Altı Eylül İlköğretim Okulu’ nun ardından şimdi de Huzurevi ek binası temeli atıldı. Huzurevi faal olan binasının yanında bulunan 400 metre kare alanda yapılan inşaatın temeli Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek ve Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı tarafından yapıldı.

Akhisar Huzurevi ek bina temel atma huzurevi bahçesinde yapıldı. Saat 12:00 de başlayan tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.Temel atma töreninde konuşan Akhisar huzurevi Müdürü Ali Dursun, “1988 yılında hizmete giren huzurevimiz
1997 yılına kadar Akhisar belediyesi tarafından işletilmiş, 1998 yılında imzalanan protokol ile işletme hakkı Sosyal Hizmetler Kurumuna devredilmiştir. O günlerde ihtiyaca binaen inşa edilen Huzurevi, ki bugün o insanlara minnettarız., artık ihtiyacı karşılayamaz olmuştur. Açıldığı günden bugüne kadar binlerce insanımızı barındıran, onların aç ve açıkta kalmasını önleyen huzurevimiz Akhisar’da çok büyük bir ihtiyacı karşılamıştır. Bugün, temelini atacağımız ek bina 400m² alan üzerine 4 kat olarak inşa edilecektir. Bu sayede kapasitemiz % 100 artmış olacaktır. Ek binamız Asansörlü, merkezi ısıtmalı, ayrıca her odada WC ve banyo olacak şekilde planlanmıştır. Kapasitemiz 45 kişi olup 50 kişi kalmaktadır. İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü olarak faaliyetlerimiz, bugün burada temelini atacağımız Huzurevi ek binası ile sınırlı değildir. Şu anda büyük bir projenin inşaatı büyük bir hızla devam etmektedir. 10-12 yıllık bir özlem mutlu bir sonla bitmiştir. Evet kendi alanında Türkiye’nin ilk üçü arasında bulunan Spastik Özürlüler Eğitim merkezi Akhisar’ımızda inşa edilmektedir. 2500 m lik kapalı bir alana sahip olan bu projeyi de hayata geçirmenin  hazzı içerisindeyim. Bu konuda bizimle beraber emek sarfeden Belediye Başkanımız Salih Hızlı’ya ve İbrahim Sayın beye teşekkür ediyorum. Akhisar İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüze bağlı olan Gördes ilçesinde, halkın desteği ile yapılan huzurevi binasının Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne Protokol ile devri konusunda son aşamaya gelinmiştir. Gördes huzurevinde 500 m. Bir oturma alanı üzerine 5 kat olarak inşa edilen, 52 odadan ibaret , her odada wc ve banyosu mevcut, asansörlü merkezi ısıtmalıdır. “Başlamış iş, bitmiş iştir” prensibinden hareket ederek bu işleri bitmiş olarak kabul ediyor ve Akhisar İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü olarak önümüze yeni bir hedef koyuyoruz. O da Kadın sığınma evi projesidir” dedi.

İlçe Müftü Vekili Mehmet Refik Demirel, ”Bugün burada toplumumuz için hayırlı ve önem arz eden hadisenin ve huzurevinin ek binası temeli için bir aradayız. Temeli attığımız binanın burada kalacak sakinlerine hayırlı olması dileğiyle atıyoruz, hayırlısı olsun“ dedi.

Akhisar kaymakamı Mustafa Çek “ Bir ülkede devlet ve millet işbirliği içerisinde olursa  birlik beraberlik sağlanırsa, o ülkenin gelişmesi, ilerlemesi, top yekün kalkınması mümkün olur. Yoksa vatandaşların her birinin ayrı bir yöne çektiği devletle bir milletin bir arada olmadığı aynı hedeflere koşmadığı hedeflerin sıkıntılara, sorunlara ve geri kalmışlığa mahkum olduğu herhalde yanlış olmaz. İşte ülkemize de de özellikle kamu hizmetlerinin ifasında yerine getirilmesinde birçok yerde gördüğümüz gibi Manisa ve Akhisar’ da devlet millet işbirliği ile birçok işler gerçekleştiriliyor. İnsan olarak hepimizin değişik ihtiyaçları vardır, herkesin kendine göre bir kazancı, harcama portresi var ve çoğu zamanda tüm ihtiyaçlarımızı karşılayacak kadar belki maddi gelire sahip olamıyoruz, onun için bazı ihtiyaçlarımızı öteliyor öncelikli olanları öne alıyoruz. İşte devletimizin de Türkiye’ de şu işlere bu kadar bu işlere kadar da bu kadar para veriyorum, gelirimiz bu kadar, giderimiz bu kadar diye bir planlama ile bütçe yapılıyor. O bütçe çerçevesinde tüm cari giderler için para ayrılıyor, memur, maaşları, kamu görevlileri giderleri vs. gibi bir takım giderler ayrılıyor ve ondan sonra da yatırımlarla ilgili bu yıl ne yapabiliriz diye planlanıyor. Devlet millet işbirliği ile de bir çok yatırım ve inşaatlar yapılıyor. Ben Akhisar’ a geleli bir buçuk yıl kadar süre oldu ve bu süre içerisinde gördüm ki devlet ve millet işbirliği içerisinde bir çok başarılara, yatırımlara ve hizmetlere yatırım atmış ve atmaya devam ediyor. Şu an gündemde olan ve faaliyete geçmesi için temelleri atılan Mustafa
Kirazoğlu Devlet Hastanesi 200 yataklı ek inşaatında, derneğin ve Akhisar’ lıların katkıları geri kalan kısmının Sağlık Bakanlığı tarafından yapılması gibi yada  Diş Tedavi Protez Merkezinin Akhisar Ticaret ve sanayi Odasının katkıları ile ve mahalli imkanlarla devlet imkanları ile yapılması gibi örnekler vermek mümkündür. Ticaret Borsasının Altı Eylül İlköğretim Okulunun yapımında görev üstlenmesi ve büyük kısmının onların karşılaşması ve bir kısmının da özel idarenin katkısı ile bir yıl içerisinde yapılmasının planlanması ile bu örnekler çoğalmaktadır. Burada devlet millet işbirliği içerisinde ülkemizde son yıllarda yatırımlarda hizmetlere şahit oluyoruz. Bunun yanında devlet anahtar teslimi yada bütünüyle kendisinin yaptırdığı ve yaptıracağı yatırım programında olan işlerimizde vardır. İşte devlet ve millet bir arada olursa her işin her zorluğun üstesinden gelmek mümkün olur. Bugün burada Huzur Evinin ek inşaatının temelini atacağız. Bunun gerçekleştirilmesinde büyük ölçüde buranın koruma derneği yapacaktır. Akhisar’ lı vatandaşlarımızın gerek para olarak, gerek malzeme olarak katkıları burası olacaktır. Bir kısmı belki resmi kaynaklardan destek vererek katkıda bulunulacaktır. Buradaki huzurevinin kapasitesi 45 ama 50’ nin altına hiç düşmemiştir. Bu 45 yerine bundan sonra 90 veya 100 kişi olarak artırılacaktır. 60 yaşını tamamlayan yaşlılarımızın huzurevinde kendi kendine yaşayabilen özel bakım gerektirmeyen yaşlılarımız huzurevinde bakılmaktadır. Yemesi, içmesi, yatması, tedavisi bu kurum tarafından karşılanmaktadır. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü bünyesinde bu ve buna benzer ülkemizde birçok huzurevleri vardır. Buradaki çalışan personele maaş ödemesi veya buradaki giderlerin karşılanması için devletin her ay her yıl bir çok masrafı vardır. Ancak planlamada düzenlemede şu yada şu kadar kişilik bir huzurevi yetiştirme yuvası vs yapalım diye her yıl her yere tüm ihtiyaçların karşılanması bazen pek mümkün olmayabiliyor. Bu çerçevede ben öncelikle dernek yönetiminde görev alan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum, onları tebrik ediyorum ve sosyal hizmetler ilçe müdür vekilimizi bu gayretli çalışmalarından dolayı bu inşaatı temel atma seviyesine getirmesinden dolayı ona da teşekkür ediyorum. Burada yapının gerçekleşmesinde katkıda bulunan belediye başkanımıza ve faydası emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor ve bundan sonra da Akhisar’ lı hayırsever vatandaşlarımızı kişileri, şirketleri, tüzel kişileri, odalarımızı, meslek kuruluşlarımızı ve vatandaşlarımızı buradaki inşaatın bir an önce tamamlanması için gayret göstermelerini temenni ediyor ve bir an önce bu binanın tamamlanarak hizmete girmesi ümidiyle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Sunuculuğunu Figen Karabulut’ un yaptığı temel atma töreninde Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Hizmet kurumlarına maddi ve manevi emeği geçmiş kişilere Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek Akhisar Hisar Yardımlaşma derneği başkanı Recep İşçi ve yönetim kurulu üyeleri Nihat gün, İsmail Arabacıoğlu, Sema Çolakoğlu, Ramazan Dolgun altın madalya ve plaket verdi.

 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.