• BIST 8039.18
 • Altın 1681.896
 • Dolar 27.1822
 • Euro 28.9452
 • Manisa 23 °C
 • İzmir 22 °C
 • Manisa ASKF, Alt yerel ligler açıklaması
 • Argon Kaynak Ustası, Torna Ustası ve Üretim Personeli aranıyor
 • Kalite Mühendisi Aranıyor
 • Grafik Tasarım Personeli Aranıyor
 • Bay-Bayan Garson Aranıyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Akhisar Eğitim-İş Sendikasından Basın Açıklaması

Okunma Sayısı: 3261
Akhisar Eğitim-İş Sendikasından Basın Açıklaması
Eğitim-İş Akhisar İlçe Temsilcilik Başkanı Mustafa Ada ve yönetim Kurulu üyeleri Gürol Özek, Mehmet Kadayıfçı, Ender Kütük, Erol Sarı, Gürcan Ay, H.İbrahim Pakyürek Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi İstanbul  Pasajı İkinci katında bulunan İlçe lo

- AKHİSAR EĞİTİM-İŞ’İN BASIN AÇIKLAMASI
>>>>> Kenan MOLLA

Eğitim-İş Akhisar İlçe Temsilcilik Başkanı Mustafa Ada ve yönetim Kurulu üyeleri Gürol Özek, Mehmet Kadayıfçı, Ender Kütük, Erol Sarı, Gürcan Ay, H.İbrahim Pakyürek Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi İstanbul  Pasajı İkinci katında bulunan İlçe lokalinde Basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını Eğitim-İş Akhisar İlçe Temsilcilik Başkanı Mustafa Ada yaptı. Eğitim-İş Akhisar İlçe Temsilciliğin düzenlediği Basın açıklamasına Akhisar Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Süleyman Şen ve Eğitim-İş üyeleri katıldı.

Eğitim-İş Akhisar İlçe Temsilcilik Başkanı Mustafa Ada’nın okuduğu Basın Açıklamasının metni ise şöyle; “Bilindiği üzere Sendikamızın Danıştay’a açmış olduğu dava sonucunu Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul ve kurumlarda yönetici atama yönetmeliğinin yürütmesi durdurulmuştu. Daha sonra da yürütmesi durdurulan yönetmeliğe göre yapılan atamalar Danıştay tarafından iptal edildi. Buna rağmen Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir yönetmelik çıkarmak yerine geçici görevlendirmeler yaparak
kadrolaşmasını sürdürmek istemektedir.

Eğitim-iş Sendikası,Bakan ve 81 il valisine başvuruda bulunarak, açık bulunan yönetici kadrolarının ilan edilmesi için “duyuru” sürecinin derhal başlatılmasını istedi.

Bu aşamadan sonra yaşanacakların sorumlusu Eğitim-İş olmayacaktır. Sendikanız. valilere yapı tam siyasi baskıların fazlasıyla farkındadır.Ancak,gelinen noktanın vahameti artık Türkiye’nin hukuk devleti olup olmadığını kanıtlama konusunda sorumluluğumuzu
artırmıştır. Çocuklar geleceğinin şekillendiği on binlerce okulda oynanan partizanca oyunlara.bedeli ne olursa olsun son vermeye kararlıyız. Gözlerimizin içine baka baka yargı kararlarını ve hukuk kurallarını ayaklar altına alma inadının bir bedeli var ve bu bedelin ödenmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Hukuki zorunluluğa uymayan tüm muhataplar aleyhine suç duyurusunda bulunacak ve aleyhlerinde kişisel kusura dayalı tazminat davaları açılacaktır.Ayrıca,yasal hakları gasp edilen tüm eğitimcilerin ilgililer aleyhine  tazminat davaları açabilmeleri için gereken hukuki destek sağlanacaktır.

Eğitim-iş olarak bu süreci,sadece kendi üyelerimiz için değil yöneticilik pozisyonuna talip sendikalı sendikasız tüm eğitim enekçileri için,ülkemizin geleceği için başlatıyoruz.

Umuyoruz ki,Bakan ve Valilerimiz sağduyulu bir yaklaşım ortaya koyarak Anayasa’nın 129. maddesinin 1. fıkrasında hüküm altına alınan Anayasa ve Kanunlara sadık kalarak görevlerinin gereğini erine getireceklerdir.

Bu konuyla ilgili olarak son olarak şunları söylemek istiyoruz.Hüseyin Çelik yönetimindeki Milli Eğitim Bakanlığı’nın yönetici atama yönetmeliği taslağı adı altında bir metni “yakınlık” hissettiği kimi sendikalara gönderdiğini ve onlardan görüş istediğini haricen öğrendik.Eğitim-İş i sürecin dışında bırakmaya çalışan Hüseyin Çelik, bu tutumuyla Türkiye’nin bakanı olmadığını.olamayacağını jet yönetimine duygusallığı karıştırdığını bir kez daha kanıtlamıştır.1 7’inci Milli Eğitim şurasında da benzer bir tavrı ortaya koyan Sayın Bakan’ın her hatalı politikası sonrasında ensesinde soluğunu hisseliliği Eğitim-İş’i sevmemesini,onun büyüme ivmesinin durmasını hayal etmesini çok iyi anlıyoruz.sanını işkolumuz da çok iyi anlıyor.Bugüne kadar aslan kafesinde aslan avlayan Sayın Bakan’ın Eğitim-İş’i kendine tehdit olarak görmesini de çok iyi anlıyoruz.

Ortalarda dolaşan taslakla ilgili olarak ise Bakan Çelik’in dinlemek istemediği ancak tüm ülkemizdeki tüm yönetici adaylarının fazlasıyla merak ettiği görüşlerimiz şöyle:

Samimi değilsiniz Sayın Bakan! Samimi olsaydınız, yargı kararlarını “biçimsel olarak” uygulamış görüntüsü vermek için genelge çıkararak bazı yönetici atamalarını “görüntüde” iptal edip. Vekaleten görevlendirmelerle aynı kişileri aynı koltuklara oturtarak yargı kararlarını ayaklar altına almazdınız. Anadolu’da bu duruma uyan bir ifade şekli vardır:  Sız Alemi Kör Sersem Mi Sanıyorsunuz! Yargı kararlarının infazını sürüncemede bırakmak için attınız ortaya bir metin göz boyamaya çalışıyorsunuz.Tüm bunların takipçisi olacağımızı iyi bilmenizi isteriz” dedi. • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.