• BIST 8334.94
 • Altın 1629.728
 • Dolar 27.3788
 • Euro 28.9506
 • Manisa 17 °C
 • İzmir 20 °C
 • Çatı Koleji ve Eksen Kurs
 • Haydi, Akhisar, Sağlıklı Yaşam Yürüyüşüne katılın
 • Depo ve Sevkiyat elemanı aranıyor
 • Plasiyer Aranıyor
 • Manisa ASKF, Alt yerel ligler açıklaması
 • Argon Kaynak Ustası, Torna Ustası ve Üretim Personeli aranıyor
 • Kalite Mühendisi Aranıyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Akhisar' da 10 Binler Sokaklara Döküldü

Okunma Sayısı: 13635
Akhisar da 10 Binler Sokaklara Döküldü
Hakkari’de 12 askerin şehit edilmesinin üzerine  Akhisar Şehit Aileleri Derneği Temsilciliğin düzenlediği ve Akhisar Sivil Toplum Örgütleri ve esnaf oda başkanlarının desteklediği “Teröre Karşı Birlik Yürüyüşü” adı altında yapılan yürüyüşte Cadd

- Akhisar’da Bayrak Denizi!
- Akhisar' da Teröre Karşı Birlik Yürüyüşü
- Akhisar' da 10 Binler Sokaklara Döküldü

>>>>> Kenan MOLLA - Barış GEZİCİ

Hakkari’de 12 askerin şehit edilmesinin üzerine Akhisar Şehit Aileleri Derneği Temsilciliğin düzenlediği ve Akhisar Sivil Toplum Örgütleri ve esnaf oda başkanlarının desteklediği “Teröre Karşı Birlik Yürüyüşü” adı altında yapılan yürüyüşte Caddeler almadı ve adeta Akhisar’da Bayrak Denizi oluştu.

Saat 12:00’de Milli Egemenlik Meydanı Atatürk anıtı önünde toplanan 10 binler hep bir ağızdan Teröre lanetlediler. İnönü Mahallesi 154 sokak, Paşa Mahallesi 144 sokak, Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi ve Ragıbbey Mahallesi 15 Sokak ‘tan tekrar Milli Egemenlik Meydanında toplandılar.Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Akhisar Şehit Aileleri Dernek Temsilcisi Başkanı Ali İlerigelen Atatürk anıtına çelenk koydu.

Yürüyüş Komitesi, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İrfan Aksoy, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu, Akhisar Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mustafa Bayraktar, Akhisar Ziraat Odası Başkanı Naci Özkara, Akhisar Kahveciler Odası Başkanı Erkin Güney, Akhisar Manifaturacılar Odası Başkanı Ruşen Üren, Akhisar Lokantacılar Odası Başkanı Adem Duman, Akhisar Gaziler Derneği Başkanı Suat Taryan, Akhisar Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Süleyman Şen, Akhisar Şehir Aileleri Temsilciliği Başkanı Ali İlerigelen, adına ortak konuşma metnini Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu okudu.

ATSO Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu: "Sevgili Akhisarlılar; Akhisar Şehit ve Gazi aileleri olarak düzenlenen bu yürüyüşe canı gönülden destek verip katılan Akhisar Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Ziraat Odası ,Esnaf Odaları, Üniversite, Baro, Basın, Dernekler, Vakıflar, Siyasi Parti İlçe Başkanlıkları, Oda temsilcilikleri, Sendikalar ve Sevgili Akhisarlılar. Teröre Karşı Birlik yürüyüşümüze hoş geldiniz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne sahip çıkmak, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerine manevi destek vermek, bölücülere ve iş birliği kararlılığımızı ve gücümüzü göstermek, şehitlerimizin aziz hatırasına sahip çıkmak için buradayız. Bizler; halen devam eden, Cumhuriyet tarihimizin en kanlı terör bataklığında evlatlarını, eşlerini, kardeşlerini, babalarını şehit vermiş ana, baba, eş, çocuk, kardeş ve yaralarını şerefle taşıyan gazilerin yanında, bu cennet vatanın bölünmez bütünlüğünü ve bağımsızlığını korumak için Hepimizin gözümüzü kırpmadan savaşacağımızı ve seve seve canımızı vereceğimizi tüm Dünyaya haykırmak için buradayız. Hepimizin Asker, hepimizin Mehmetçik olduğunu göstermek için buradayız.İ çeride dışarıda Tüm Dünya da herkes ama herkes bilmelidir ki, Yurdumuza ve milletimize karşı kötü emelleri olanlar son Mehmetçiğin kanının son damlası toprağa düşmeden bu emellerine ulaşamayacaklardır. Cennet Vatanımızda barış ve kardeşliği yok etmeye çalışan iç ve dış düşmanlarımıza karşı milli bütünlüğümüzü tehdit eden dış destekli terör belasına karşı bugün hep beraber birlik olma zamanıdır. Sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, dernekler, sendikalar, Oda temsilcilikleri ve vatanını seven herkesi göreve çağırıyoruz. Gelin Teröre karşı tek vücut olalım. Asırlardır dost ve kardeşçe yaşadığımız insanlarla aramıza ayrılık ve nifak tohumları atanların oyunlarını birlikte bozalım. Bu güzel Ülkemizin, güzel insanlarının yüzü gülsün. Evlatlar ölmesin, analar, babalar, bacılar, eşler çocuklar ağlamasın. Daha fazla kan dökülmesini istemiyoruz. Hain saldırıları yapanları esefle kınıyoruz. Türk askerinin PKK ya karşı operasyonunu destekliyoruz. Gerekirse ben ve arkadaşlarımda teröre karşı savaşmaya hazırız. PKK ya, küstah Talabani ve Barzaniye haddini bildirelim. Türkün ne olduğunu onlara gösterelim. PKK nın hain saldırısında şehit olan askerlerimize Allah tan rahmet, kederli ve gözü yaşlı ailelerine sabır ve başsağlığı, hastanede yatan gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Bu oluşumda bizlere desteğini esirgemeyen Kaymakamımıza ve bütün Emniyet teşkilatına teşekkür ediyoruz” dedi.

Yürüyüşte Atılan sloganlar

“TERÖRE KARŞI BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ SLOGANLARI 24. EKİM2007


1-ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ
2-MEHMETÇİĞE UZANAN ELLER KIRILSIN
3-TSK ESNAF EL ELE
4-BİR GİDER BİN GELİRİZ CONİ-TONİ BARZANİ HAKKINIZDAN GELiRİZ
5-TOPRAK, UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR
6-VATAN TOPRAĞI KADERİNE TERK EDİLEMEZ
7-ÖLÜLER TEPKİSİZDİR, BİZ DAHA ÖLMEDİK
8-ŞEH İDİ ANCAK VEFASIZLIK ÖLDÜRÜR
9-TALABANİ-BARZANİ CEHENNEME BEKLİYORUZ SİZİ
10-HEPİMİZ TÜRKÜZ, HEPİMİZ MEHMETÇİĞİZ

HABERİMİZDE TOPLAM 236 FOTOĞRAF VE 30 DAKİKALIK 3 ADET VİDEO KAYDI BULUNMAKTADIR.

VİDEO 1VİDEO 2VİDEO 3
 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.