• BIST 8093.54
 • Altın 1887.148
 • Dolar 28.9106
 • Euro 31.757
 • Manisa 12 °C
 • İzmir 11 °C
 • Manisa Valiliğinden Meteorolojik Uyarı
 • Akhisar Enza Home Sevkiyat Personeli Aranıyor
 • Dr. Dt. Simge Ayazoğlu Akhisar Ortodonti kliniği açıldı
 • Vergi Ödemede İkinci Taksit Son Gün 30 Kasım
 • Has Evrensel Özel Güvenlik Yenileme kayıtları devam ediyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

Akhisar Celal Bayar Üniversitesinden 161 Mezun!

Okunma Sayısı: 11095
Akhisar Celal Bayar Üniversitesinden 161 Mezun!
Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Akhisar Tütün Eksperliği Yüksek okulu 28.Dönem mezunları ve CBÜ Akhisar  Meslek Yüksek Okulu 4.Dönem mezunları Konferans Salonunda yapılan törenle Diplomalarını aldılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının

Akhisar Tütün Eksperliğinin 35 ve Meslek Yüksek Okulunun 126 Öğrencisi Törenle Mezun oldu!
AKHİSAR: (Kenan MOLLA)

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Akhisar Tütün Eksperliği Yüksek okulu 28.Dönem mezunları ve CBÜ Akhisar  Meslek Yüksek Okulu 4.Dönem mezunları Konferans Salonunda yapılan törenle Diplomalarını aldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra 25 dakikalık Atatürk 125 yaşında sunumunu izledikten sonra CBÜ Akhisar Tütün EksperliğiYüksek okulu Müdürü Doç.Dr.Altay Uğur Gül konuştu. Akhisar Tütün Eksperliği Yüksek okulu Müdürü Doç. Dr. Altay Uğur Gül; ”Celal Bayar Üniversitesi Tütün Eksperliği Yüksek Okulu’nun 28’inci ve Akhisar Meslek Yüksekokulu’nun 4’üncü Dönem Mezuniyet Töreni’ni onurlandırdığınız için teşekkürlerimi sunarım. Değerli genç Mezunlarımız, Celal Bayar Üniversitesi mezunu olarak yaşamınızın yeni bir dönemine başlamaktasınız. Bu dönem izler için oldukça zor geçecektir. Üniversite eğitimi, sizlere kendi alanızdaki temel bilgileri öğretmiş, sorunu çözüm sürecini göstermiştir. Sizler, bu eğitime ek olarak karşınıza çıkacak her sorunu, endi akıl süzgecinizden ve deneyiminizden geçirerek birlikte üreten, sorumluluk bilincine sahip, duygu ve davranışları denetleyen, özeleştiri yapabilen, sabırlı, dürüst, özgür insan yapısınıkoruyarak ve sürekli öğrenerek aşabilirsiniz. Sevgili Gençler, Dünyadaki liderler kendi  halkları tarafından yok edilmenin acısını yaşamışken, hepimizin bildiği gibi ATATÜRK, içinde bulunduğu dönemin liderleri arasından yüzyılımıza geçebilen, halkının ve dünyanın gönlündeki canlılığı ve sevgisini koruyabilen tek liderdir.Sizlerin  de bu bilinçle, Atatürkçü düşünceden ödün vermeyeceğinize inanıyorum ve güveniyoruz“ dedi.

CBÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Ülgen Zeki Ok;” Öğrencilerimizi Fedakarlıklarla yetiştiren aileleri kutluyorum. Sevgili mezunlarımız artık dersler bitti diyorsunuz ama, ben onlara son olarak  biraz öğüt vermek istiyorum. Büyük Atatürk’ün bizlere seslenişini bizlere neler bıraktığını, bizlerden neler beklediğini gördünüz. Atatürk bizlere hiçbir kitap hiçbir ayet bırakmadı, eğer benim yolumu izlemek isterseniz aklın ve bilimin yolunu izleyin dedi.Sizler hocalarınız tarafından bilim ile donatıldınız. Atatürk ilkelerine bağlı kalarak Türkiye’nin sizlerden bekleneni yerine getirmek bu başaracağınızdan da eminim ancak bunu yapabilmemiz için çokçalışmamız çok yorulmanız gerekecek hepinize yeni hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek; ”Sevgili Mezunlarımız bu gün sizler için anlamlı ve  önemli bir gün aileleriniz önünde  diplomalarınızı alacaksınız öğrenim hayatınızı burada noktalaması olacak. Artık toplumdabirey olarak sizler yer alacaksınız.İnşallah hepiniz arzu ettiğiniz yerlerde işlerinizi bulursunuz. Akhisar CBÜ Tütün Eksperliği ve Akhisar Meslek Yüksek okulunda 1000 ne yakın öğrenci okuyor. Sizler mezun oldunuz gelecek öğrenim yılında sizlerin yerine ÖSS’yi  kazanan arkadaşlarınız gelecek yerlerinizi dolduracak. Bizim temennimiz Akhisar’da daha değişik okullarla ve  bölümlerle  ile zenginleşmesi, Öğrenci sayısının binlerce olması, çünkü bir yerleşim birimindeki Yüksek Öğrenim öğrencisi o bölgedeki hayatı sosyal ve kültürel olarak etkiliyor. Bu gün mezun olan öğrencileri ve aileleri tebrik ediyorum” dedi.

CBÜ Tütün Eksperliği Yüksek Okulu 28. Dönem Mezunu birincisi Dursun Kurt, CBÜ Tütün Eksperliği Yüksek Okulu 28. Dönem Mezunu ikincisi Ertay Akbaba, CBÜ Tütün Eksperliği Yüksek Okulu 28. Dönem Mezunu Üçüncüsü Ali Özel ve CBÜ Akhisar Meslek Yüksek Okulu birincisi Yeşim Güler, CBÜ Akhisar Meslek Yüksek Okulu İkincisi Hakan Tetik, CBÜ Akhisar Meslek Yüksek Okulu Üçüncüsü Esra Dayı diplomaları ve hediyeleri Protokol tarafından verildi.

CBÜ Tütün Eksperliği Yüksek Okulu 28. Dönem Mezunu birincisi Dursun Kurt; ”Yaşam, seçimlerden oluşur ve bazı seçimler yaşamsal önem taşır. Bunların dışında da eğitimde hedef belirlemek gelir. Eğitim programlarının kişileri iki temel araçla donatmayı hedeflediğini düşünüyorum: İnsanın yaşamına anlam aramasının ve Hayatını iyileştirmesinin araçları Eğitim, öncelikle insanların evreni anlamasına, evrenin içinde bireyin kendisine bir yer tanımlamasına ve kendisini daha iyi anlamasına yardımcı olur. Bu, eğitimin kültürel boyutu, insan devamlı olarak çevresini düzenleyip kendisine iyi bir hayat kurmak çabası içindedir. Bu çaba için gerekli bilgi ve beceriler de meslekleri ortaya çıkarır. Kuşkusuz ki meslek  tercihleri hayatımıza yön veren en önemli kararlardır.Tütün teknoloji Mühendisliği kimlik farklılıklarının olduğu göz ardı edilmeksizin uzun bir geçmişe sahiptir. Kendisine has bazı özel imtiyazlarının olması, son 7-8 yıla kadar çok tercih edilen meslekler arasında sayılması için yeterli sebeplerdi” dedi.

CBÜ Akhisar Meslek Yüksek Okulu öğrencileri adına konuşan Halit Kulaksız; ”Ülkemizin gelişimi için eğitimin yeri ve nemi çok büyüktür. İlköğretim’den Üniversitelere kadar  vatanına ve Cumhuriyetine sahip çıkan Atatürkçü bireyler yetiştirilmektedir. Gerek mesleki açıdan erekse sağlıklı bireyler olarak yetişmemiz açısından tüm hocalarımızın üzerimizdeki emeği çok büyüktür. Onlara şahsım ve arkadaşlarım adına sonsuz teşekkür ediyorum.Her zaman yanımızda olan ve bizlerin mutlu, başarılı olması için büyük fedakarlıklarda bulunan ailelerimize yürekte teşekkür   diyorum. Bizler her zaman başarıdan başarıya koşmak için var gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğimize, sizleri asla mahçup etmeyeceğimize, daha çok  mutluluklar yaşatacağımıza yürekten inanıyoruz ” dedi.

CBÜ Tütün Eksperliği Yüksek Okulu ve Akhisar Meslek Yüksek Okulunda mezun olan öğrencilere diplomalarını Akhisar kaymakamı Mustafa Çek, CBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ülgen Zeki Ok, Akhisar Garnizon Komutanı Hv.Plt.Kur.Alb.S.Cüneyt Kavuncu,Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı,Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Aydıner, Akhisar Tütün Eksperliği Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr.Altay Uğur Gül ve Akhisar Tütün Eksperliği Yüksek okulu Öğretim görevlileri tarafında mezun olan 161 öğrenciye diplomaları verildi.


,
 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.