• BIST 2.443,77
 • Altın 974.941
 • Dolar 16.7467
 • Euro 17.458
 • Manisa 24 °C
 • İzmir 24 °C
 • Sevkiyat Elemanları aranıyor
 • Araç kullanabilen elemanlar alınacak
 • Arabasına önem veren değerli müşterilerimizi bekliyoruz
 • Deneyimli satın alma sorumlusu aranıyor
 • Bayan kasiyer aranıyor
 • Tatilse Arzum güncel tur listesi
 • Çocuklara en güzel karne hediyesi bisiklet
 • SRC-5 Belgeli tanker şoförü aranıyor
 • Operatör ve operatör yardımcısı aranıyor
 • Akhisar Atatürk Domino’s açıldı
 • Zeytin fabrikasında çalışmış tecrübeli erkek personel aranıyor
 • Hıdır besi çiftliğinde kurbanlık dana satışlarımız başlamıştır
 • Kurbanlık büyükbaş ve küçükbaş hayvan satışları başladı
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur
» »

Akhisar 2. Yöresel Ürünler Festivali Açılış Töreni

Akhisar 2. Yöresel Ürünler Festivali Açılış Töreni
Akhisar Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisinin organize ettiği "Bu şehir senin bu şehir sensin, şehrini sev" sloganı ile çıktığı 2. Akhisar Yöresel Ürünler Festivali açılış töreni

Yöresel Ürünler Festivali bu yıl üniversite için açıldı
Akhisar Haber Ajansı-AHA

Akhisar Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisinin organize ettiği “Bu Şehir Senin Bu Şehir Sensin, Şehrini Sev” sloganı ile çıktığı 2.Akhisar Yöresel Ürünler Festivali açılışı yapıldı.

Şehir Necdi Şentürk Parkı içerisinde açılan ve bu yıl Akhisar Üniversitesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği adına düzenlenen festival yaklaşık 1 ay boyunca açık kalacağı bildirildi. Türkiye’deki bir çok bölgeye ait yöresel ürünlerinin sergilendiği festivalde aynı zamanda satışları da yapılıyor.

GÜNEY; BU ŞEHİR 4 YILLIK FAKÜLTEYİ HAK EDİYOR

Akhisar Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Pınar Güney; Akhisar Kadın Meclisi olarak Yöresel Ürünler Festivalinde ikinci bulunmamız oluyor. Geçen yıldaki festivalde Kadına karşı şiddeti önlemek ve Akhisar’ın bir kadın konuk evine ihtiyacı olduğunu dile getirmiştik. Bu yıl Üniversite Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile birlikte standımızın 10 günlük etkinliğini planlıyoruz. Bu şehir 4 yıllık fakülteyi hak ediyor. Bu şehirde yaşayan bütün insanların fakülte üzerinde bizler kadar çaba sarf etmesi gerekiyor. Bu şehrin kalkınması öğrencinin, memurun, işçinin ve esnafın kalkınmasıyla olur. Öğrencilerin şehre gelmesinin hem ekonomik hemde sosyal olarak faydalarını yaşamakta bize nasip olur inşallah. Biz Milletvekilleriyle, protokol üyeleriyle ve Kaymakam ile yaptığımız istişareler doğrultusunda yakın zamanda fakültenin bu çabalarla bitirileceğinin desteğini ve garantisini aldık. İnşallah bizim yaptığımız çalışmalarda bir nebze olsa amacına ulaşır” dedi.

EVİŞ; 39 İLDEN BÜYÜK AKHİSAR ÜNİVERSİTEYİ HAK EDİYOR

Akhisar İlçe Müftüsü Yusuf Eviş; “Türkiye’nin 39 tane İlinden büyük bu İlçe Üniversite’yi hak ediyor. İnşallah hayırlısı olur. Bizde kurum olarak elimizden ne geliyorsa destek vermeye hazırız” dedi.

CHP İLÇE BAŞKANI ŞAHİN; AKHİSAR’IN DOKUSUNA ÜNİVERSİTE GEREKLİ

CHP Akhisar İlçe Başkanı İsmail Şahin; “Akhisar hem ekonomi konumuyla hem sosyal yapısıyla hemde coğrafi konumuyla Üniversite’yi çoktan hak eden bir kent. Bu güne kadar olmayışı Akhisar’ı yönetenlerin eksikliği olarak düşünüyorum. Akhisar’ın dokusuna mutlaka bir üniversite gerekli çünkü Akhisar hep ilkleri gerçekleştirmiş bir ilçe. Uzun yıllar hep il olacak diye tevatür yayıldı. Bu anlamda Üniversite olmasını çoktan hak etti ama bizlerin büyük eksikliği olduğuna inanıyorum. Eğer mücadele verilirse Akhisar Üniversitesine kavuşur” dedi.

PAZARCILAR ODASI BAŞKANI GÜRAL; HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ

Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Güral; “ Oda olarak Kent Konseyi ve Kadın Meclisini tamamıyla yürekten kutluyoruz. Önümüzde güzel bir süreç var. Akhisar Üniversitesi olarak yapılacak olan her türlü destekte Pazarcılar Odası olarak biz destek vereceğiz. Akhisar’ın Üniversite için desteklerini bekliyoruz” dedi.

İZMİRLİOĞLU; DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Akhisar Şubesi Başkanı Nursel İzmirlioğlu; “ Biz bu dernek kurulduğu zaman 3 yıl önce 10 bin TL bağış yaptık. Fakat daha sonra çalışmalar durdu. Şimdi tekrar bu faaliyetlerin başlamasından dolayı çok mutluyuz. Üniversite’nin kurulması için desteklerimizi devam ettireceğiz. Çünkü Üniversite bu şehre çok gerekli” dedi.

ALHAT: “AKHİSAR’I BÖYLE GÖRMEK HARİKA”

Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat; “ Akhisar’ı böyle iç içe görmek çok harika oldu. Akhisar’da bu tarz yapılan organizasyonlardan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

OKTAY; AKHİSARLILARIN ÜNİVERSİTEYE SAHİP ÇIKMASI ÖNEMLİ

MHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Av. Osman Oktay; “ Üniversite’ye bütün Akhisarlıların ve özellikle bayanların sahip çıkması bizim için çok önemliydi. Üniversite yaptırma ve yaşatma derneğinin üyesi olarak bunu tabana yaymaya çalışıyoruz. Kadınlar ve kadın dernekleri bu konuda çok duyarlı davrandılar. Park içindeki serginin bütün halkımıza yayılmasını ve bunun Üniversite alanında da inşaat olarak büyümesini diliyoruz. Eğitimin fabrikasız bir baca olduğunu, şehrimize neler katacağını ve esnafımıza getirilerini biliyoruz. Burada katkısı olan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Akhisar’a güzel bir fakülteye kazandıracaklarının altınız çizen Kent Konseyi Başkanı Hüsnü Kahraman; “Bu festivalde Kadın Meclisimiz eksik olmasın gayet iyi çalışıyor. Şehrimizde kurulacak olan üniversitenin ilk ayağı olan fakültenin yapımına katkı sağlamak için çaba sarf ediyorlar. İnanıyorum ki çabaları yerini bulacaktır ve Akhisar’ımıza çok güzel bir fakülte kazandıracağız. Bu konuda belediyemizin de özel ve ciddi gayretleri var. Herkes elinden gelen gayreti göstererek şehrimizde fakülte yapılacak” dedi.

Detay... http://www.akhisarhaber.com/yoresel-urunler-festivali-bu-yil-universite-icin-acildi-30091h.htm

İzlenme: 1405
 • Yorumlar 0
  Bu videoya henüz yorum eklenmemiştir.
Kategoriler
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.