• BIST 7998.07
 • Altın 1882.277
 • Dolar 28.942
 • Euro 31.2365
 • Manisa 12 °C
 • İzmir 14 °C
 • Eksen Kurs Merkezlerinde KPSS - ALES - DGS kayıtları devam ediyor
 • Dr. Dt. Simge Ayazoğlu Akhisar Ortodonti kliniği açıldı
 • Has Evrensel Özel Güvenlik Yenileme kayıtları devam ediyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

18 Mart Şehitler Günü 91. Anma Törenleri Yapıldı!

Okunma Sayısı: 4377
18 Mart Şehitler Günü 91. Anma Törenleri Yapıldı!
18 Mart Şehitler Günü 91. Yılı Anma Töreni  sabah saat: 9:00 ‘da şehitlik abidesine çelenk koyma töreniyle başladı. 19/03/2006

18 MART ŞEHİTLER GÜNܒNDE ANILDI!

AKHİSAR :  (Kenan MOLLA)
        
18 Mart Şehitler Anma Günü 91. Yılı töreni  sabah saat: 9:00 ‘da şehitlik abidesine çelenk koyma töreniyle başladı.
          Çelenklerin koyulmasından sonra saygı duruşu saygı atışından sonra İstiklal Marşının okunmasıyla günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Garnizon Komutanlığı Hv. Piyade Yzb. Ali Güler tarafından okundu,Hv. Piyade Yzb. Ali Güler” Türkiye Cumhuriyeti  Devleti’nin Ülkesi ve Milleti ile bölünmez bütünlüğünü , Atatürk ilke ve İnkılaplarını canları pahasına koruyan ve bu kutsal amaç uğrunda hayatlarını feda ederek şahadet mertebesine ulaşan Aziz Şehitlerimizi, kendileri için ayrılan bu özel günde, yaşamamızın her anında olduğu gibi şükran ve minnet duygularımızla bir kez daha anıyoruz..91 Yıl önce buğün elde edilen Çanakkale zaferi bunun en güzel ve anlamlı örneğidir.Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehasını ortaya koyduğu bu cephede Kahraman Türk Askerleri, hayatını hiçe sayarak, Dünyanın dört bir tarafından boğazlara gelen işgalcilere karşı etten duvar örerek, Türk’ün tarihine altın harflerle ‘’ ÇANAKKALE GEÇİLMEZ’’ diye yazdırmıştır.Bu Zafer Türk’lerde Yurtseverlik, Bağımsızlık  ve  Özgür yaşama duygularını kamçılayarak, Vatan için yaşamını hiçe saymanın Kutsal ödev olduğunu göstermiştir.Bu topraklar için bu Memleket için, Türk Ulusu için hangi koşullar altında şehit olurlarsa olsunlar ,bilinmelidir ki şehitler ölmez, ya  toprak olur ölümsüzleşirler ya da Bayrak olur ebedileşirler .Onlar bir Vatan sevgisini, bir Yurt sevgisini bir insanlık idealinin meşalesidirler. Bayrağa kendi kanlarının rengini, Ay Yıldıza Ak yüreklerinin aydınlığını vermişlerdir. Onlar Vatandır, Onlar Topraktır,Onlar Bayraktır. Kıskanıyoruz; Bu Bayrakları  bu inanç meşalelerini , insanlar tarihleri, Milletler şehitleri ile yaşar.Bu duygularla 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü vefakar Türk Milletinin Kalbinde Elem ve hayranlığın kaynaştığı bir gün olarak anılacaktır.Aziz Şehitlerimiz;Gönülleriniz huzurlu toprağınız nurlu ruhlarınız şad olsun .Huzur içinde uyuyun” dedi.
          18 Mart Şehitler Günü ile ilgili Çelenk koyma töreninde Akhisar Adnan Menderes Lisesi 1/A öğrencisi Ceren Ece uygun ile 10/A sınıfı öğrencisi Özgür Dinç şiirleri okudular.
          İkinci tören Akhisar Şehitliğinde saat 10:00’ da başladı. Hv. Piyade. Çvş. Murat Bayandur’un okuduğu şiirden sonra şehitler ruhuna ilçe müftüsü tarafından dualar okundu Kaymakam Mustafa Çek ve Garnizon Komutanı Hv. Plt. Kurmay Albay  S Cüneyt Kavuncu tarafından şehitlik defterini yazarak imzaladı ve Şehit mezarlarını ziyaret ederek çiçek koydular.;
          Akhisar Belediye Kültür Salonundaki 3. programa geçildi,  Saat 11:00’ da başlayan  tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Garnizon Komutanlığı Hv. Savunma Binbaşı Abdülkadir Ucuz yönetiminde Hv. Piyade Yüzbaşı Ali Güler ve Hv. Savunma Yüzbaşı Tamer Yılmazer “Çanakkale Harekatının incelenmesi” 45 dakikalık Sinevizyon gösterisini sundular.
          Akhisar Adnan Menderes Lisesi öğrencileri 18 Mart Şehitler Günüyle ilgili dramatizasyon oyununu sergilediler.Garnizon Komutanı Hv.Plt.Kurmay albay S.Cüneyt Kavuncu Şehit yakınlarına Askeri Gazinoda ağırlandılar.

 

 

18 Mart Şehitleri anma günü programına Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek, Garnizon Komutanı Hv.Plt.Kurmay Albay S.Cüneyt Kavuncu, Akhisar  Belediye Başkanı Salih Hızlı,Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Aydıner, Akhisar Ağır Ceza Reisi Muhammet Güney,Siyasi Partiler,Askerler,Daire Müdürleri, Oda Başkanları ve Şehit Yakınları ve aileleri öğrenciler katıldı.


 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.