• BIST 8242.26
 • Altın 1669.353
 • Dolar 27.3163
 • Euro 28.8398
 • Manisa 20 °C
 • İzmir 22 °C
 • Manisa ASKF, Alt yerel ligler açıklaması
 • Argon Kaynak Ustası, Torna Ustası ve Üretim Personeli aranıyor
 • Kalite Mühendisi Aranıyor
 • Grafik Tasarım Personeli Aranıyor
 • Bay-Bayan Garson Aranıyor
 • Sosyal medya hesaplarımız
 • İkinci el saç ve sandaviç panel bulunur

17 Kursiyer Belgelerini Vali’den aldı!

Okunma Sayısı: 2546
17 Kursiyer Belgelerini Vali’den aldı!
Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Akhisar Emekli Öğretmenler Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Okuma Yazma kursuna katılan 17 Kursiyer başarı belgelerini Manisa Valisi Refik Arslan Öztürk’ ten aldılar. Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası lokali

17 Kursiyer Belgelerini Vali’den aldı!
AKHİSAR: (Kenan MOLLA)

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Akhisar Emekli Öğretmenler Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Okuma Yazma kursuna katılan 17 Kursiyer başarı belgelerini Manisa Valisi Refik Arslan Öztürk’ ten aldılar. Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası lokalinde saat 15:30 başlayan törende Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Emekli Öğretmenler Derneği Akhisar Şubesi Başkanı Yılmaz Hızal açış konuşmasını yaptı.

Emekli Öğretmenler Derneği Akhisar Şubesi Başkanı Yılmaz Hızal; ”Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Akhisar Emekli Öğretmenler Derneği Akhisar şubesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz Birinci kademe Okur Yazarlık belge törenine hoş geldiniz. Birinci kademe okur yazarlık kurslarımız 27 Şubat tarihinde başlayıp 4 Mayıs  tarihinde sona erdi.Kursumuza 24 bayan kursiyerimiz müracaat etti. Bunlardan 17 bayan arkadaşımız belge almayı hak etti. Daha önce Akhisar Kaymakamlığı tüm okullarda gece kursları açılmış biz istek doğrultusunda  kurslarımızı gündüz yaptık. Bu kurs süresince bizim hep yanımızda olan, her konuda bizi destekleyen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve yönetim kurulu üyelerine ve Gönüllü olarak çalışan Emekli öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Biz Emekli Öğretmenler olarak Akhisar’ın Eğitim öğretimine katkıda bulunmak istiyoruz. Önümüzdeki günlerde kurslarımız devam edecek “ dedi.

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Akhisar Emekli Öğretmenler Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Okuma Yazma kursunu başarı ile tamamlayan ve arkadaşları adına konuşan Mukaddes Bıkmaz; ”İki ay öncesine kadar hayatı sisli bir perde içersinde geçirmişim. İki ayda çok şey öğrendik, etrafımızı saran sis perdelerini kaldırdık ve aydınlığa ilk adımı attık. Okuma ve yazma öğrendik, hayata daha güvenli bakmaya başladık, ayaklarımız yere daha sağlam basıyoruz. Şimdi  bizlere okuma yazma öğrettiniz bize ışık tuttunuz. Bu yolda daha da ilerleyeceğimize inanıyoruz” dedi.

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanı Mehmet Asli Erdayıoğlu; ”Emekli öğretmenler derneği Akhisar Şubesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz Okuma Yazma Kursuna katılan 17 kursiyerlerimize sertifikalarının verileceği törenimize hoş geldiniz. Yıllardır gerek ülkemizde gerekse Dünyada insan kaynaklı olarak meydana gelen acı olaylardan sonra hep “eğitimsizlik”, ”eğitim eksikliği” gibi laflar duyarız. Eğitimsizlik birde geri kalmış ülkelerin geri kalmışlık nedenlerinden biri olarak sayılır. İnsanların yürekleri çok güçlü olabilir, insanların bilekleri de çok güçlü olabilir; Ancak bu yürek ve bilek gücü beyin gücüyle birleştiğinde  daha bir anlam ifade eder. Beyin gücü de ancak ve ancak eğitimle sağlanır. Eğitime önem veren toplumlar hep başarılı olmuşlardır. Tarihimize baktığımızda da ne zaman ki eğitime ve bilime önem vermişiz o zaman güçlü devletler, imparatorluklar kurmuş ve başarılı olmuşuz. Ulu önder Atatürk de eğitimin  önemini “Eğitimdir ki, bir ulusu ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatır; ya da bir ulusu köleliğe, yoksulluğa düşürür” sözüyle dile getirmiştir. Eğitim temelde ailede ve okulda başlar, hayatın her kademesinde devam eder. Bu nedenle annelerin ve babaların eğitimli olması çok önemlidir. Ülkemizde okuma yazma oranı her ne kadar %90’ların üzerine çıkmışsa da bu yeterli değildir. Bu oranı yükseltmek, hatta okuma-yazma bilmeyen kimsenin kalmamasını sağlamak hepimizin görevidir. İşte bu anlayışta olan Odamızda Ülkemiz insanının eğitimine katkıda bulunabilmek için üzerine düşeni yapmış ve İlçemizde adının verildiği bir ilköğretim okulunun yapımına katkıda ulunmuştur. Bugün bu töreni yapmamıza vesile olan okuma yazma kursunun da Odamızın eğitime verdiği önemi göstermesi açısından güzel bir örnektir. Odamız İlçemize eğitimin dışında da hemen her alanda katkı yapmaktadır ve yapmaya devam edecektir. Okuma yazma öğrenmek için gösterdikleri gayret, Emekli öğretmenlerimize de okuma yazma öğretmek için gösterdikleri fedakarlık nedeniyle teşekkür ediyor ”dedi.

Manisa Valisi Refik Arslan Öztürk; ”Aranızda olmaktan dolayı çok mutluyum,okuma yazma öğrenen Mukaddes hanımın konuşmalarını dinleyince, birbirlerini 50 yıl sonra bulan insanlar. Bunlar 7 yaşında öğretmenlerimizin önüne gelmesi gerekirdi. 50 Yıl sonra okuma yazma öğrendiler, bunun manevi ezikliğini şimdi hissettiler. Avrupa Birliğine girmek isteyen Türkiye’nin bu sorunlarını çoktan aşmış olması gerekirdi. Ticaret ve Sanayi Odamız bir sosyal sorumluluk projesi olarak bunu ortaya koymuş kendilerine ve ona destek vermiş kişilere teşekkür ediyorum” dedi.

Emekli Öğretmenler Memnune Aktan ve Yüksel Aktürk’e  Manisa Valisi Refik Arslan Öztürk Okuma yazma kursuna verdikleri hizmet için plaket verdi.

Törene Manisa Valisi Refik Arslan Öztürk, Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek,Akhisar Garnizon Komutanı Hv.Plt.Kur.Alb.S.Cüneyt Kavuncu, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Ticaret ve sanayi Odası Meclis Başkanı İrfan Aksoy, Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu ve daire müdürleri ve kursiyerlerin yakınları katıldı.

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Akhisar Emekli Öğretmenler Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Okuma Yazma kursuna  17 kursiyer Bahriye Algın, Fatma Yıldırım, Gül Günaydın, Fethiye Ertural, Fatma Keskin, İftadiye Gülcüler, Satı Kulgi, Zeynep Gencer, Mukaddes Bıkmaz, Sabiha Adıgül, Havva Ayşe Demirtaş, Affe Karaman, Nahime Kurtar, Sabahat Açıkabaağaç, Hatice Ağarlı, Elif Arabayapan ve Fatma Çatalcalı katıldı.

 • Yorumlar 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
REKLAM ALANI
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Amerikan Kültür Dil Kursu
 • Kuzey Ege Kurs
 • Kuzey Ege Kurs
1/20
Başlangıç Tarihi
Başlangıç Tarihi
Tüm Hakları Saklıdır © 2003 Akhisar Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.